Избор на двигател и колесар

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

SARDAESOX
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 11:48 am

Избор на двигател и колесар

Мнение от SARDAESOX »

Здравейте! Мисля, че това ми е първата тема във форума, затова ако повтарям някой, моля да бъда извинен! Та, в момента оборудвам лодка (надуваема Mercury Heavy duty 415 см (hyp). Решил съм да купя нов колесар от Вени трейлърс ( след доста разпитвания стигнах до извода, че това е най-правилният избор). Тук е момента да вмъкна, че в Бургас не можах да открия надежден продавач на колесари, с изключение може би на Булстар, но техните колесари са само за твърди лодки. Минаваме на двигателя - решението ми е да е нов, в краен случай втора ръка, като отчитам и рисковете. Избора ми натежа върху Меркюри 20 EFI, последния модел, за който чух добри отзиви. Въпросът ми е : някой знае ли със сигурност къде се произвеждат точно тези мотори? Втория избор- Хонда. Не съм мислил за него, докато днес случайно при вулканизатора Мартин, не видях неговата лодка, и той с не малка гордост заяви, че двигателят му (Хонда трето поколение, внос от Канада) бил EFI(инжекцион). Тъй като не разбирам, си замълчах и после потърсих информация, но никъде не намерих данни, че съществува такъв двигател Хонда 20кс, пълна инжекция. Бих се радвал ако някой ми предостави компетентно мнение към кой двигател да се насоча.Всички, естествено ми казват -Ямаха ,но за него също нямам данни да имат 20кс инжекцион.Пък и разликата в цената е един колесар :D . Благодаря предварително за мненията и съветите!
ICO 74
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 8:27 pm
Местоположение: варна

Re: Избор на двигател и колесар

Мнение от ICO 74 »

suzuki.......
Аватар
fishmaster_M
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 7:27 pm
Местоположение: Варна,Шкорпиловци

Re: Избор на двигател и колесар

Мнение от fishmaster_M »

До колкото съм запознат двигателите на Mercury до 20 к.с. се прооизвеждат в завода на Tohatsu в Япония,а над 20 в Китай.За мен цена-качество най-добър вариант е Tohatsu!
SARDAESOX
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 11:48 am

Re: Избор на двигател и колесар

Мнение от SARDAESOX »

До 20 кс включително, нали? И да - имам вариант за Сузуки, също не лоши двигатели, но като че ли повече клоня към новото Меркюри заради неговия ambidextrous control, тъй като съм левичар. Тъй като Mercury 20 hp EFI, е сравнително нов мотор, и няма все още много впечатления, ще помоля някой по-запознат да се изкаже относно + и - спрямо останалите споменати марки.Благодаря на отзовалите се! P.S. - току-що разгледах сайта на Тохатсу и Бг дистрибутора им. Виждам, че имат база в Созопол, което напълно ме устройва. Цените на двигателите също.. Днес смятам да отскоча до Созопол. Мисля, че везните доста наклониха към Тохатсу :)
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Избор на двигател и колесар

Мнение от nabor4eto »

докато четох постовете, ми стана ясно, че цялото ти оборудване ще бъде чисто ново - т.е парите не са чак толкова проблем....в този ред на мисли , ако парите не са проблем , НЕ прави компромиси точно с мотора на лодката, защото това не е кола и ако се развали да отбиеш в дясно и да я оставиш. Това е мотор от който ще очакваш да е безотказен в морето и така трябва да е, а проблемите винаги се получават при лошо време. Така с две думи , моето скромно мнение, което не налагам е, вземи си или Хонда или Ямаха - другото е компромис. Успех и много приятни моменти в морето
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Избор на двигател и колесар

Мнение от El Pescador »

докато живеех в Япония по лодкостоянките и пристанищата не видях мотор различен от Ямаха и за водометите Кавазаки
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
SARDAESOX
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 11:48 am

Re: Избор на двигател и колесар

Мнение от SARDAESOX »

nabor4eto написа:докато четох постовете, ми стана ясно, че цялото ти оборудване ще бъде чисто ново - т.е парите не са чак толкова проблем....в този ред на мисли , ако парите не са проблем , НЕ прави компромиси точно с мотора на лодката, защото това не е кола и ако се развали да отбиеш в дясно и да я оставиш. Това е мотор от който ще очакваш да е безотказен в морето и така трябва да е, а проблемите винаги се получават при лошо време. Така с две думи , моето скромно мнение, което не налагам е, вземи си или Хонда или Ямаха - другото е компромис. Успех и много приятни моменти в морето
Благодаря за мнението! С какво Тохатсу е по-проблемен от Ямаха например? Целта ми е да има мнения, които са аргументирани. Парите не са проблем, но до определен лимит, (лодката е втора ръка, но малко ползвана и на 1.5 години + хипалон). Двигателя искам да е нов, освен ако не е от брат ми , а аз брат нямам . Изключвам със съжаление Ямаха, защото e 2000лв+ само защото е Ямаха и 25 кс става над 70 кг. Въпреки, че лодката е с табелка на транеца до 30 кс четиритактов, предпочитам 45 кг Тохатсу EFI. Благодаря за мненията!
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Избор на двигател и колесар

Мнение от nabor4eto »

SARDAESOX написа:
nabor4eto написа: Благодаря за мнението! С какво Тохатсу е по-проблемен от Ямаха например?
Не ме разбирай погрешно. Никога не съм твърдял , че Тохацу са проблемни мотори. Просто казвам, че най-качествените са Ямаха и Хонда. Успех
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Избор на двигател и колесар

Мнение от bobo_33333 »

nabor4eto написа:
SARDAESOX написа:
nabor4eto написа: Благодаря за мнението! С какво Тохатсу е по-проблемен от Ямаха например?
Не ме разбирай погрешно. Никога не съм твърдял , че Тохацу са проблемни мотори. Просто казвам, че най-качествените са Ямаха и Хонда. Успех
Ямаха не правеха ли клавишни инструменти

Изображение

имат и френска сглобка :D
Аз там съм пораснал...
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Избор на двигател и колесар

Мнение от nabor4eto »

bobo_33333 написа:
nabor4eto написа:
SARDAESOX написа:
Не ме разбирай погрешно. Никога не съм твърдял , че Тохацу са проблемни мотори. Просто казвам, че най-качествените са Ямаха и Хонда. Успех
Ямаха не правеха ли клавишни инструменти

Изображение

имат и френска сглобка :D
И това трябва да ги прави по-некачествени от Тохацу ли? :smt102 ....не мога да разбера аналогията, която правиш колега.....това че примерно Самсунг произвеждат хладилници, перални машини и фотоапарати, правили ги по неблагонадеждни , като произвеждат и телевизори и смартфони
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
SARDAESOX
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 11:48 am

Re: Избор на двигател и колесар

Мнение от SARDAESOX »

Да, Ямаха правят също и музикални инструменти. Най-добрите електронни симулации на акустично пиано са точно на Ямаха.
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Избор на двигател и колесар

Мнение от fishermann2 »

Ползвам Меркюри 8 к.с.,четвърта година на 4 метрова мичуринка и си излиза на глисаж когато съм сам.Чудесен мотор, тиха работа!Препоръчвам!
митака68
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Юни 27, 2015 6:09 am
Местоположение: Варна

Re: Избор на двигател и колесар

Мнение от митака68 »

От както смених Меркюрито с Хонда се родих вярно че от 25 минах на 40 кс но е съвсем друга класа
Nikolay Dimov73ooo
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 4:33 pm

Re: Избор на двигател и колесар

Мнение от Nikolay Dimov73ooo »

Помощ търся двигател дълъг ботуш. 40-50 коня Ямаха, Хонда или Меркурий 2 тактов.
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Избор на двигател и колесар

Мнение от fishermann2 »

Nikolay Dimov73ooo написа:Помощ търся двигател дълъг ботуш. 40-50 коня Ямаха, Хонда или Меркурий 2 тактов.
Туй двутактово чудо няма нахранване бре .... :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”