Избор на твърда лодка

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
batbubi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 9:19 am

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от batbubi »

Иначе Компаса е много хубава лодка и според мен е класа над цитираните по-горе
0885022272 / 0885897615
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от Dynkata »

batbubi написа:Колега, придържайки се към заглавието на темата " ...твърда лодка" - Леванте(и) е твоята лодка, ако търсиш наистина твърдост. Онзи ден случайно се запознахме с колегата, който на скоро си е взел и той Леванте, та и той е имал същата дилема, като теб но ги е гледал и двете и веднага се е ориентирал към Леванте следвайки параметъра твърдост ....иначе и за материалите е вярно - вече били италиански боите, които се влагат. При моята лодка и съответно на въпросния колега, при натиск с длани не поддава и пружинира , а почукаш ли здраво с кокълчетата на ръцете - търси си лед. Аз не съм я взимал нова, а на 1 година и реално не правя на никой реклама ....просто мнение...

Благодаря за инфото колега. От такава информация се нуждаех.
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от Dynkata »

КИРО написа:Докато се моташ,авера набара тази лодка,която в момента пътува насам
Олимпик 4м.
Изображение

с тези "магарета" е.
Изображение

Тези дни ще има проби за хамсия Изображение
Който превари, той натовари :finga: със здраве да я ползва колегата
ivomagna
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:46 pm

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от ivomagna »

Аз си взех Yerliyurt 4,35 с 20 к. двигател. Засега съм доволен, удобна е и върви с 38 км макс. и е 200 кг. Старата мичуринка тежеше 100 кг и вървеше с 30 км. макс. със същите хора и багаж. За качеството на изработката все още нямам впечатления защото я имам от скоро, ще видим с времето как е. Засега каквото мога да кажа е, че е много по-стабилна от предишната и върви повече.
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от bubamara »

ivomagna написа:Аз си взех Yerliyurt 4,35 с 20 к. двигател. Засега съм доволен, удобна е и върви с 38 км макс. и е 200 кг. Старата мичуринка тежеше 100 кг и вървеше с 30 км. макс. със същите хора и багаж. За качеството на изработката все още нямам впечатления защото я имам от скоро, ще видим с времето как е. Засега каквото мога да кажа е, че е много по-стабилна от предишната и върви повече.
Колега ако си събрал нови впечатления ,моля сподели ги защото и аз се замислям за същия комплект с 10000лв лодка ,мотор и колесар всичко ново си заслужава. С трима човека на борда излиза ли на глисаж и колко км. вдига.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от КИРО »

Вчера ми дойде една лодка,хареса ми.
SAM_4829.JPG
Понеже беше спомената в коментарите,сега на живо я видях,
добро изпълнение,като изключим че можело и повече материал да
сложат по бордовете.
SAM_4826.JPG
4см фалшборд
SAM_4827.JPG
два добри живарника
SAM_4833.JPG
голямо вътрешно пространство - трима спокойно могат да работят
SAM_4830.JPG
SAM_4831.JPG
В задната част на дъното има допълнителни 2 кила,според собствениците
лодката се държи много добре на вода с 30к.с.
SAM_4836.JPG
Не навивам никого,само си казвам мнението.
Задачата ми е,да залепя една килова лента,която се вижда
върху колесара.
SAM_4825.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от dako71 »

Кире не е ли по добре да поставят неръждаема килова шина а не пласмасова лента?
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от КИРО »

Дако,те трябва още в завода да я поставят,сега не виждам как ще се хване.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от dako71 »

Знам че още преди отливането трябва да има гайки в калъпа за да се навият болтовете после. Явно не е помислено. :(
Venkicha
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 9:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от Venkicha »

От известно време си търся лодка. Обикалях гледах питах, мнения на приятели за различни лодки модели. Повечето от тях видях на живо. Някой от тях бяха бюджетни по-евтини модели , други не чак толкова. Някои от тях ми харесаха. Дори бях се спрял на определена марка и модел (сафтер 450) и дори с колега от форума обсъждахме вариант за внос от Турция. Преди два дни бях на оглед на тази лодка Remus 450 Open чисто нова. По снимки ми хареса ама на живо направо ми останаха очите от горе и. Малко над бюджета ми е , ама то кефа цена нямал. Аз вече направих своя избор и закупуването и е въпрос на време. Ако някой е на моя хал в търсене на лодка препоръчвам да я погледне. Предстои да се търси двигател, ама това ще е в друга тема съвсем скоро. И при двигателите имам много неизвестни ама мисля , че с ваша помощ ще се справя, надявам се.
Най-посещаваният риболовен форум : въй въй въй.nariba.com
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от tiho_roev »

Venkicha написа:От известно време си търся лодка. Обикалях гледах питах, мнения на приятели за различни лодки модели. Повечето от тях видях на живо. Някой от тях бяха бюджетни по-евтини модели , други не чак толкова. Някои от тях ми харесаха. Дори бях се спрял на определена марка и модел (сафтер 450) и дори с колега от форума обсъждахме вариант за внос от Турция. Преди два дни бях на оглед на тази лодка Remus 450 Open чисто нова. По снимки ми хареса ама на живо направо ми останаха очите от горе и. Малко над бюджета ми е , ама то кефа цена нямал. Аз вече направих своя избор и закупуването и е въпрос на време. Ако някой е на моя хал в търсене на лодка препоръчвам да я погледне. Предстои да се търси двигател, ама това ще е в друга тема съвсем скоро. И при двигателите имам много неизвестни ама мисля , че с ваша помощ ще се справя, надявам се.
Кеф цена няма и при двигателите е същото ама там не трябва да се прави компромис ако ще се ползва на море :D
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
gogo3
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 247
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 11:16 am
Местоположение: Варна

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от gogo3 »

Здравейте колеги, понеже не видях някой да отваря въпроса за алуминиевите лодки, реших да ви попитам аз - спрял съм се на втора употреба Buster M1 с 40кс. ямаха и ще се радвам за отзиви и мнения. Лодката е 4,86 на 1,85, 390кг без багаж, до 530кг екипаж + двигател. Струва ми се, че ще е удобна за морето, само трябва да се измислят пейки/седалки за предната част.
Ще се радвам за отзиви. Благодаря и поздрави.
Ето и снимките:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ivomagna
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:46 pm

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от ivomagna »

bubamara написа:
ivomagna написа:Аз си взех Yerliyurt 4,35 с 20 к. двигател. Засега съм доволен, удобна е и върви с 38 км макс. и е 200 кг. Старата мичуринка тежеше 100 кг и вървеше с 30 км. макс. със същите хора и багаж. За качеството на изработката все още нямам впечатления защото я имам от скоро, ще видим с времето как е. Засега каквото мога да кажа е, че е много по-стабилна от предишната и върви повече.
Колега ако си събрал нови впечатления ,моля сподели ги защото и аз се замислям за същия комплект с 10000лв лодка ,мотор и колесар всичко ново си заслужава. С трима човека на борда излиза ли на глисаж и колко км. вдига.
Хаха, чак сега видях питането ти. Тези данни са с двама човека по 90 кг. + багаж, с трима не съм пробвал. Ти взе ли я?
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от bubamara »

ivomagna написа: Хаха, чак сега видях питането ти. Тези данни са с двама човека по 90 кг. + багаж, с трима не съм пробвал. Ти взе ли я?
Ние сме трима ама тоя вирус обърка малко работите догодина живот и здраве . По принцип търсим лодка с 20 к с трима да излиза на глисаж и поне да се движи с 30 км. Ако не намерим такова животно ще качим конете
Ghost
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Дек 04, 2019 3:49 pm

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от Ghost »

Здравейте колеги,
Някой пробвал ли е джет SEA-DOO PW FISH PRO 170 - 2020 година.
Подходящ ли е за риболов и трилинг както го представят , стабилен ли е при вълнение ?
Аз имам лодка 5,70 , но нещо ми омръзна да я мъкна по пътищата и да се чувствам като прицеп.
Иска ми се да е нещо компактно , да мога да го пускам и вадя дори и от плажа , а не само от слипа , но да не е гумена лодка .
Нищо лошо за гумените лодки , но аз имам лош спомен.
Ще съм благодарен за всички мнения и коментарии.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”