Бракониери в Несебър

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

chushi
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Мар 12, 2018 9:42 am

Бракониери в Несебър

Мнение от chushi »

stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: Бракониери в Несебър

Мнение от stefannankov »

Любопитно ми е, като се обади и те питаха дали са маркирани мрежите, ти как видя че не са? Питам защото имах подобен случай, ама като се обадих взеха да задават въпроси на които не можах да отговоря, въпреки че по часа на слагане и прибиране си личеше че са бракониери. По буя не можеш позна защото и профитата ползвали бутилки че да не им ги тарашели другите. За повече се искаше едва ли не да се кача на тия мрежи.
chefo7337
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 4:05 pm

Re: Бракониери в Несебър

Мнение от chefo7337 »

Здравей, възмутен пич, само да ти кажа, че тези хора са по- честни от теб защото това им е прехраната, и не се заблуждавай че печелят много, и съм сигурен че не осъзнаваш това, защото не си виждал битието им и хал - хабер си нямаш, как живеят. Точно такива хора поддържат рибарски селища, хора без автомобили, сметки в банки, живеещи в схлупени къщурки и разбиращи живота много - по добре от теб!
chefo7337
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 4:05 pm

Re: Бракониери в Несебър

Мнение от chefo7337 »

П.С.Мрежи се пускат вечер и се вдигат сутрин, това се прави, не защото са бракониерски, а за това, че рибата влиза в брега вечер и сутринта го напуска.!
hristov666
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Мар 28, 2018 2:58 pm

Re: Бракониери в Несебър

Мнение от hristov666 »

Чефо, мамин убавец, не знам ти от кои си - мрежари, хлебари ... само недей мисли че рибата нема клетки, мозък и т.н. и не не се предават сигнали между тях по някакъв начин. Най-мразя да отида на некоя буна и отпред на 150-200м по цялата дължина на буната и убавците да са опънали мрежичките си. Е хубаво де бреговаците да ходим да копаме картофите за хоби тогава!
chefo7337
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 4:05 pm

Re: Бракониери в Несебър

Мнение от chefo7337 »

hristov666 написа:Чефо, мамин убавец, не знам ти от кои си - мрежари, хлебари ... само недей мисли че рибата нема клетки, мозък и т.н. и не не се предават сигнали между тях по някакъв начин. Най-мразя да отида на некоя буна и отпред на 150-200м по цялата дължина на буната и убавците да са опънали мрежичките си. Е хубаво де бреговаците да ходим да копаме картофите за хоби тогава!
Какво да кажа, и ти си прав и аз съм прав, просто не осъзнаваме че причините са от съвсем друго естество. Не съм мрежар и никога не съм пускал мрежа, но съм присътсвал и съм убеден че този метод не нарушава популацията на рибата, замисли се по-дълбоко и ще разбереш, че нещата стоят от-горе!
chefo7337
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 4:05 pm

Re: Бракониери в Несебър

Мнение от chefo7337 »

Нали се сещаш че всеки един депутат притежава сектор от бизнеса и чрез поставени лица го управлява!
hristov666
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Мар 28, 2018 2:58 pm

Re: Бракониери в Несебър

Мнение от hristov666 »

Причините са, че предлагането стана в пъти повече от търсенето, скоро само ше ходим на фитнес за проверка на вестибуларния апарат по тетраподите
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Бракониери в Несебър

Мнение от stareca »

Ама това е поминак те плащат на година не малко пари а от държавата нищо не получават неможе без мрежарски улов пазарите от там основно вземат стока .В любимата и толкова презентирана от някой колеги гърция не пускат ли мрежи що не се оплачете на тамошните власти че спирали улова на въдичарите .И не си мислете че там само навътре ги пускат мрежите всеки отлично знае каде се движи лефера сутрин и надвечер.
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Бракониери в Несебър

Мнение от El Pescador »

само тез мрежари да са ни проблема !!!АМИН!!!!
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
georgebg
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 10:28 am

Re: Бракониери в Несебър

Мнение от georgebg »

като оплетете пропелера у немаркирана мрежа, и ако оживеете, друго ще приказвате ама сега всички били много честни, те и траловете дето са на не-повече от 400 м. от брега също разбира се са в правото си, защото плащали били, и аз плащам данъци, но пък спазвам закона, ама това за "бедните рибари" дето нямали банкови сметки, пък отдруга страна депутати им държели бизнеса, са пълни глупости ..
Djon Silvar
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 6:01 pm

Re: Бракониери в Несебър

Мнение от Djon Silvar »

Ако тези мрежари нямат разрешително за стопански риболов, те са аут отвсякъде, т.е. бракониери.
Но ако имат разрешително, работата е съвсем друга.
chefo7337
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 4:05 pm

Re: Бракониери в Несебър

Мнение от chefo7337 »

georgebg написа:като оплетете пропелера у немаркирана мрежа, и ако оживеете, друго ще приказвате ама сега всички били много честни, те и траловете дето са на не-повече от 400 м. от брега също разбира се са в правото си, защото плащали били, и аз плащам данъци, но пък спазвам закона, ама това за "бедните рибари" дето нямали банкови сметки, пък отдруга страна депутати им държели бизнеса, са пълни глупости ..
Явно не си асимилирал същността на поста ми, тъй като става въпрос за популация на рибата. А до това че си ударил мрежа, наистина е опасно и не го пожелавам на никой, но можеше примерно да удариш плаващ дънер или нещо друго. Така ли е?Тогава кой ще ти е виновен питам?
georgebg
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 10:28 am

Re: Бракониери в Несебър

Мнение от georgebg »

chefo7337 написа:
georgebg написа:като оплетете пропелера у немаркирана мрежа, и ако оживеете, друго ще приказвате ама сега всички били много честни, те и траловете дето са на не-повече от 400 м. от брега също разбира се са в правото си, защото плащали били, и аз плащам данъци, но пък спазвам закона, ама това за "бедните рибари" дето нямали банкови сметки, пък отдруга страна депутати им държели бизнеса, са пълни глупости ..
Явно не си асимилирал същността на поста ми, тъй като става въпрос за популация на рибата. А до това че си ударил мрежа, наистина е опасно и не го пожелавам на никой, но можеше примерно да удариш плаващ дънер или нещо друго. Така ли е?Тогава кой ще ти е виновен питам?
Дънера плува и се вижда, а и няма как да ти оплете пропелера, мрежата е потопена и няма как да я видиш...
Популацията си отива и ще си отива, докато на пазара продават милиони тенекийки, преди да са станали чернокопи и никой не му пука .... всяка година се случва.
Djon Silvar
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 6:01 pm

Re: Бракониери в Несебър

Мнение от Djon Silvar »

Популацията си отива основно от онези с траловете.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”