Слип под Аспарухов мост

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

bobikrastev
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 2:31 pm

Re: Слип под Аспарухов мост

Мнение от bobikrastev »

razbiva4a56 написа:За Карантината вече е създадено правилното рибарско сдружение
Колега, какъв е начинът за включване в това сдружение?
Аватар
batbubi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 9:19 am

Re: Слип под Аспарухов мост

Мнение от batbubi »

Добре, Колега "разбивач"....Как останалите в тази тема и от този форум, да разберем това : " За Карантината вече е създадено правилното рибарско сдружение ". Решил си да напишеш нещо, да акцентираш върху нещо ...явно някъде другаде също се прави нещо позитивно. Ами вземи обясни какво е това, каква е целта, идеята ...с какво ще допринесе това сдружение, какви са очакванията и до какво е целта да доведе? Иначе, останалите какви изводи да си направим за "правилно сдружение", освен да гадаем.
0885022272 / 0885897615
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Слип под Аспарухов мост

Мнение от El Pescador »

Ще си позволя да разведря темата с стиховете на един наш велик поет

НЕ СМЕ НАРОД

Не сме народ, не сме народ, а мърша,

хора, дето нищо не щат да вършат.

Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!

"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.

И не знаем, не можеме, не щеме

да работим за себе си със време.

Само знаем и можеме, и щеме

един други злобно да се ядеме...

Помежду си лихи, буйни, топорни,

пред други сме тихи, мирни, покорни...

Все нас тъпчат кой отдето завърне,

щот сме туткун, щото не сме кадърни...

Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -

а всякому мерамът е развала...



Не сме народ! Не сме народ, а мърша,

пак ще кажа и с това ще да свърша.
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
Аватар
batbubi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 9:19 am

Re: Слип под Аспарухов мост

Мнение от batbubi »

В крайна сметка ще успеем ли да се съберем днес от 19 на слиповете?? За в момента само трима сме потвърдили за днес.
0885022272 / 0885897615
Аватар
batbubi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 9:19 am

Re: Слип под Аспарухов мост

Мнение от batbubi »

Такааааа, получи се страхотна среща! Бяхме Аз, ортака ми и пак Аз. Колегата, който провокира темата ( Ванко) ми се обади, че има физически проблеми и сега ще прочете "моята" информация.
Тъй, като 3 седмица не сме влизали през там, защото е кал от риба....та, останахме доста приятно изненадани. Явно някой се е хванал и на слипа, който е в краката на моста ( по стръмния) е положил отлепени асфалтови плочи, поподредени са и е добило малко по-приличен вид от преди. Има още много какво да се иска, но все пак някой се е потрудил, достойно за уважение и съжалявам, че не сме знаели за да се включим, да направим една здрава бригада и да се постигне повече. Протично на мисленето ми в началото, докато бях там си мисля, че един малък бетоновоз би свършил чудесна работа след 19 ч. там, тъй като отсреща е мъртвило и освен рибари няма никой друг. В тази връзка замерихме и изчислихме, че за там са нужни около 4.5 кубика бетон за да стане слип 3 м широк и 20 см дебел, както и 6 дъски по 2 м и няколко арматури да ги придържат за кофраж от страни докато стегне и ще стане чудесно. На другия слип 200 м нататък , също ми се вижда пипнато малко и е придобил още по-добър вид ( втората снимка) и за там няма нужда от повече от 1,5 кубика. Общо 6 кубика трябват за двете места за да стане, като хората. Ако се направи не регламентирано, съм сигурен, че някой точно там ще обърне внимание или в последствие ще изпрати хора да го разрушат.
Другия вариант е, според мен да отидем двама човека при кмета на Аспарухово, да си насрочим среща , да му покажем няколко снимки на въпросните места и да го "помолим" да ни даде благословия да си наемем бетоновоза и да си изакаме двете ......., табиетлийската да си ги разнесем и да го уверим, че абсолютно по никакъв начин не пречим на никой и не допринасяме с нищо негативно за никой, както и финансово не тежим на никой, освен на себе си. Може би така е по-правилно, но ние специално сме отворени и на двата варианта.
ГЛАВНИЯТ ВЪПРОС Е ЩЕ СЪУМЕЕМ ЛИ ДА СЕ СЪБЕРЕМ ПОВЕЧЕ ОТ 5-6 ЧОВЕКА (НАДЪХАНИ В ТЕМАТА ) ТИЯ СЛИПОВЕ ДА СЕ СЛУЧАТ, за да падне цената на 6 кубика бетон + доставката между хората или влизаме във формулата много читател, малко бачкатор?????
viber_изображение_2020-07-01_19-56-29.jpg
viber_изображение_2020-07-01_19-56-291.jpg
viber_изображение_2020-07-01_19-56-28.jpg
viber_изображение_2020-07-01_19-56-281.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
0885022272 / 0885897615
Аватар
batbubi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 9:19 am

Re: Слип под Аспарухов мост

Мнение от batbubi »

Нещо не ми се получава със снимките....отдавна не съм вкарвал.....ма май спря и да ми пука.
0885022272 / 0885897615
iliev68
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 107
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:29 pm
Местоположение: варна

Re: Слип под Аспарухов мост

Мнение от iliev68 »

batbubi написа:Нещо не ми се получава със снимките....отдавна не съм вкарвал.....ма май спря и да ми пука.
Ааааа не така,без да се отчайваш и отказваш.Аз лодка нямам поради финансови причини и връзки нямам,с работа не мога да помогна (имам сериозна дискова херния) но с едни 50 лв. мога да участвам. Не е много ама от сърце,пък знае ли човек може и аз да имам някога лодка или някой от вас да ме вземе в морето.
Аватар
batbubi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 9:19 am

Re: Слип под Аспарухов мост

Мнение от batbubi »

Не, Аз за снимките .....иначе от другото отказване няма .....стига обаче да се набере нужния кворум !
0885022272 / 0885897615
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Re: Слип под Аспарухов мост

Мнение от Dynkata »

Здравейте, съгласен съм и аз. С каквото тряббва ще се помогне. Ето моя номер, който се е захванал сериозно, да се обади за да обсъдим какво и защо.
0894 655 455 Даниел.
Давайте да се стягаме и да го правим.
vankolong
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 5:55 pm

Re: Слип под Аспарухов мост

Мнение от vankolong »

Утре ще прозвъня на всички, който са си качили номерата и ще се разберем.
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Слип под Аспарухов мост

Мнение от Limanov »

Бройте ме и мен 0877 774874 - Сашо. Мога да съдействам за среща с кмета на Аспарухово.
Аватар
batbubi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 9:19 am

Re: Слип под Аспарухов мост

Мнение от batbubi »

Да, би било добре все пак една среща подплатена с няколко снимки за да види, че нещото което така и така ще го направим няма да навреди на никого.....но все пак да е информиран.
...и ако успеем да го направим де, което като цяло е срамота за държавата, ма ко да прайш....сиромашия до шия
0885022272 / 0885897615
Аватар
batbubi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 9:19 am

Re: Слип под Аспарухов мост

Мнение от batbubi »

Между другото, колеги във фейсбук пишат, че на Болата е нещо страшно - полиция, жандармерия, актове , гонене.....май, бая скъпо ще излиза там риболова, при положение, че има съоръжение със бетонна част ма без слип......баси тъпотията. В Гърция, няма съоръжение до морето, което да няма слип....направо е кално.
0885022272 / 0885897615
Аватар
batbubi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 9:19 am

Re: Слип под Аспарухов мост

Мнение от batbubi »

Уа-уа-уааааа
https://www.vesti.bg/bulgaria/naprezhen ... ng-6111994

1000-3000 лв, неминуемо водят до най-вкусният сафрид на света!
0885022272 / 0885897615
МИРО Варна
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 8:09 pm

Re: Слип под Аспарухов мост

Мнение от МИРО Варна »

Здравейте колеги.Сега видях темата. Ако решите нещо конкретно ще се включа финансово. 0889021668 Миро
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”