Питане за тролинг

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
kavarna
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 6:55 pm

Питане за тролинг

Мнение от kavarna »

Интересува ме мнението на знаещите за върпоси свързани с тролинга в Черно море?
Какви дебелини са поводите на макарата?
Връзвате ли шок лидер, с какъв възел, каква дебелина, дължина?
Как завършвате линията , възел или клуп, карабинка или вирбел?
Благодаря предварително за отговорите по темата!!!
chefo7337
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 4:05 pm

Re: Питане за тролинг

Мнение от chefo7337 »

kavarna написа:Интересува ме мнението на знаещите за върпоси свързани с тролинга в Черно море?
Какви дебелини са поводите на макарата?
Връзвате ли шок лидер, с какъв възел, каква дебелина, дължина?
Как завършвате линията , възел или клуп, карабинка или вирбел?
Благодаря предварително за отговорите по темата!!!
Здравей, аз ползвам за основно влакно 0.18мм.,което е оцветено през 10м.в различен цвят, осем нишково 16 lb.В края връзвам вирбел на клуп, след него закачам чепаре с октоподчета (флуор карбон, дебелината зависи от вида на рибата, също така големината на куките и октоподчетата) от 3 до 10броя,после карабинка и воблер (според вида риба и газене) В общи линии това е.
Аватар
protest
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 10:27 am

Re: Питане за тролинг

Мнение от protest »

Здравей, ползвам плетено влакно за тролинг #2 по японската номерация, завършва със здрав вирбел. От шоклидер няма нужда понеже влачиш около 2 метра монофил (чепарето) с което ловиш рибата. Слагам карабинка към воблера и масивен ринг отгоре.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Питане за тролинг

Мнение от gergi_81 »

PE#2 за тролинг ми се вижда много, но всеки сам си решава, както беше модерно до скоро.
Моята линия е следната: Основно влакно PE#0,8 /PE#1 зависи от дълбочината, която искам да стигна. Поне 3 метра повод ФЛУОРОКАРБОН от 0,33 до 0,40 зависи от рибите, които се търсят. Вирбели не ползвам, само карабинка, а чепарето към основната линия само с клуп, без никакви затормозяващи линията халки, вирбели и т.н. Чепарето за лефери 0,330 /0,370 /макс 6 куки/ за паламуд 0,40/0,43 /макс 4 куки/. Възли на чепарето не ползвам а бидемите ги плета с разтягане. Коментирано е вече - линията става в пъти по-здрава и позволява тънки размери.
Монофилните влакна за мен са както макарите със заден аванс и телескопичните пръчки - ИЗЛИШНИ В 21 ВЕК, но ако решиш пробвай и с моно. Всеки сам си решава ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”