Къде да си пуснем лодките на вода ?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Re: Къде да си пуснем лодките на вода ?

Мнение от justinian »

miro_bs написа:Ако имаш бюрократични спънки можеш да ми се обадиш мисля че мога да ти помогна в Поморие.
Благодаря! :D :smt023
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
miro_bs
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 9:31 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Къде да си пуснем лодките на вода ?

Мнение от miro_bs »

Има ли място(паркинг) във Варна където да е удобно да си държиш гумена лодка на колесар и да е близко до място за пускане(рампа/хелинг).
И колко струва на месец ако има такова място?
Мънцата

Re: Къде да си пуснем лодките на вода ?

Мнение от Мънцата »

Няма Миро :cry: А колко хубаво би било, ако има :D На Корабна Хидродинамика мисля че може, но е около 80 кинта на месец :wink:
Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: Къде да си пуснем лодките на вода ?

Мнение от EU_BG_akademika »

miro_bs написа:Има ли място(паркинг) във Варна където да е удобно да си държиш гумена лодка на колесар и да е близко до място за пускане(рампа/хелинг).
И колко струва на месец ако има такова място?
Аз като съм във Варна си държа джипа и колесара на паркинга на болница св.Анна. За двете ми взимат 2.50 на вечер, аз месец било 40лв. Съвсем не е скъпо, и си на 3 спирки от морето
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
Аватар
lavrak_
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Юни 02, 2010 8:38 pm

Re: Къде да си пуснем лодките на вода ?

Мнение от lavrak_ »

Колеги, ето полезна информация, която ще ви е от полза: http://varnafishing.com/privodnyavane-na-lodki
Мънцата

Re: Къде да си пуснем лодките на вода ?

Мнение от Мънцата »

lavrak_ написа:Колеги, ето полезна информация, която ще ви е от полза: http://varnafishing.com/privodnyavane-na-lodki
Супер :smt023 Мерси много колега :prayer:
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Къде да си пуснем лодките на вода ?

Мнение от Шморхи »

Картата е добра, но са нужни корекции и пояснения.
Аркутино - пуска се на плаж, т.е. пясък и то доста ситен. Трасето е около 200 метра и иска сериозна кола или поне сериозни умения от шофьора. Иначе има вълнолом и винаги е много тиха водата.
Перла - същото, но трасето е около 20 метра. Вълнолома не пази директно, но и да има вълни, те ще са малки.
Има и няколко пропуска в картата.
В Приморско също има хелинг, безплатен е и според мен, доста по-удобен от това да пускаш на Перла. Кофти е, че е малко стръмен, но поне всичко е бетон и асфалт. Колата с колесара може да се остави на крайбрежната алея(след активния сезон). В активния сезон не знам как е.
Лодка може да се пусне и на малкото плажче до нефтопристанището в парк Росенец(Отманли). Пак се минава през плажна ивица, но е само 20-а метра.
Още едно място за пускане е залив Вромос. Това е залива между "гърба" на Атия и гърба на Черноморец. Дори и при най-лошо време е много спокойно. Плажа е много плитък и дори на 50 метра навътре е дълбоко само до кръста.
Лодка може да се пусне и на Крайморие, но там е кофти. Чисто източно изложение, няма вълнолом или буна, а плажа е доста рехав и дори и сериозна джипка би имала проблеми. Става за лодки и двигатели, които се носят на ръка.
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: Къде да си пуснем лодките на вода ?

Мнение от roko-koko »

Шморхи написа:Картата е добра, но са нужни корекции и пояснения. .............
Крайморие[/color][/b], но там е кофти. Чисто източно изложение, няма вълнолом или буна, а плажа е доста рехав и дори и сериозна джипка би имала проблеми. Става за лодки и двигатели, които се носят на ръка.
Така е обаче плажа е много тесен там от където се пускат лодките не е повече от 5-6 метра ивицата.Друг е въпроса ,че наистина е открито и си трябва постоянна прогноза.
Аватар
steaven
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Чет Фев 24, 2005 9:16 am

Re: Къде да си пуснем лодките на вода ?

Мнение от steaven »

С молба за уточнение,маркера в Лозенец е сложен на една улица,ще пускам другата седмица за 4-5 дена 4 метра надуваема Хонда с колесар там,не съм почивал в това селище.Ако някой го е правил,да пише 2-3 думи повече къде се пуска,че даже като се зумне картата хич нестава ясно. Благодаря !
сВОБОДНА рИБАРСКА пАРТИЯ - Не се оставяйте да бъдете мамени от други политически партии. Елате при нас!
yaniv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 1:24 pm

Re: Къде да си пуснем лодките на вода ?

Мнение от yaniv »

Колеги, взех си лодка още не съм и направил сефте . Проблема е ,че все още съм без колесар и мисля този проблем да го решавам чак другия сезон. Четох и гледах местата но на картата не се вижда добре кое е за колесар (бетонна рампа) кое е пясък. Трябва ми терен в близост до които мога да паркирам защото ме чака хамалогия , ще зглобявам на място, по възможност пясък. Чух за едно място до аспаруховия плаж , но не съм 100% сигурен къде се намира точно. Ако има вълни ще е добре да разработя моторчето из канала , почивам само събота :( помагайте с идей и кординати , благодаря ви предварително!

П.П. По всичко личи, че сефтето на лодката ще го правя с жена ми :? лодката е 80кг , мотора 38кг .... имайте го в предвид това :lol:
През март ноемврийският асфалт се топи по-бързо от февруарския сняг.
Аватар
atanasov1589
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Сря Юли 21, 2010 2:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Къде да си пуснем лодките на вода ?

Мнение от atanasov1589 »

. Чух за едно място до аспаруховия плаж , но не съм 100% сигурен къде се намира.
Караш покрай плажа,подминаваш буната и си там.Аз там пускам.Има и в другия край на плажа където са рибарите ама трябва да местиш колата след сваляне на лодката.Става и на ной от плажа до буната, ако ще ходиш по на горе.
gleen
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 9:17 am

Re: Къде да си пуснем лодките на вода ?

Мнение от gleen »

Пич на Бяла няма да имаш никакъв проблем с това което търсиш. :wink:
Boqn
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Авг 27, 2011 10:44 am
Местоположение: Варна

Re: Къде да си пуснем лодките на вода ?

Мнение от Boqn »

simon написа:на кранево на втора буна също може с колесар.
На Кранево не става вече,..там буните са окупирани от рибарите с техните кооперацийки и не пускат никой...Това лято се опитахме да влезем от там и стана ,ама с триста зора (познат на наш познат ни даде ключ,..но по изключение,..тя дълга и широка :shock: )..,правят се на важни...това със затварянето на буните под ключ хич не ми се струва законно.
п.с. Според мен Кранево не е добро място за пускане на лодка с колесар..,то май просто вече няма от къде,..единствената свободна естакада е разбита,а и буните вече са доста поизкъртени от бурите,типична родна картинка,..оставено е всичко на самотек.Като дете ходихме често на буните,беше супер за плаж и пикници ,..и риба имаше (това преди 15-16 години :D )
Boqn
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Авг 27, 2011 10:44 am
Местоположение: Варна

Re: Къде да си пуснем лодките на вода ?

Мнение от Boqn »

Тошето написа:Златни.яхтеното пристанище на Златни пясъци много добра бетонова естакада,много,, добра,, цена за пускане на лодки,към 24.4.2009 г пет лева на линеен метър........[imghttp://media.snimka.bg/2782/011818627.jpg][/img]
Към това лято (2011г.) цената е същата,..да много е добра ,ама се плаща ,което не е много добре :lol:
Boqn
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Авг 27, 2011 10:44 am
Местоположение: Варна

Re: Къде да си пуснем лодките на вода ?

Мнение от Boqn »

tryico написа:А някой знае ли какво значат "пет лв. на метър"? Как ги смятат, дължина на лодката ли, на колесара ли или нещо друго? Ако някой е ползвал рампата на Златните, моля нека да сподели?
П.С. аз имам надуваема лодка 3,80м с колесар, колко ще ме таксуват?
5лв. на метър лодка,..но защо да плащаш ,има си и места за свободно ползване,..аз тази година се сдобих с лодка гуменка 4 м. и я пускам от Каварна ,Чиракмана http://maps.google.com/maps?saddr=Unkno ... h&z=15.Там съм открил три места за свободно пускане на лодки с колесар:
1. втора буна - рампата в дясно (тя е по стръмната)
2. втора буна - "рампата" в ляво,съвсем в началото (полегата е)
3.когато е по бурно морето може да се влезе откъм плажа,като се ползва заслона на буната ,където акостират рибарските корабчета (пясъка като цяло е твърд,но трябва да се внимава ,ако сте с лека кола)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”