GARMIN 300C - какво иска да ни каже.

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

veliko_stoianov
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Мар 04, 2010 8:12 pm
Местоположение: Варна

Re: GARMIN 300C - какво иска да ни каже.

Мнение от veliko_stoianov »

zxzx написа:Евала за тема и положеният труд сега малко ми се поизясниха нещата :drinkers:
На някой малко на други много :) Сега ми се по избистри сонара :))) Мерси за разясненията.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: GARMIN 300C - какво иска да ни каже.

Мнение от КИРО »

с.стоянов написа:Благодаря за подробните обяснения,защото ползвам същия модел от тази година.Имам въпрос,свързан с настройките и по-точно с избора на символи.Вариантите са една,две или три рибки,с точки и цифри и въпросът ми е:какво означават и вие коя настройка използвате.Благодаря предварително.
Нямам снимка на точната настройка - ако даде време да изляза в морето
ще гледам да го снимам и това,но
аз си ползвам рибките с показанията на метража (цифрите).
Мисля че беше най-долу.
Чертичките са по-добрия вариант (като точност),
но може би ще е необходимо за по-големите дълбочини да се работи с тях.

От две години го ползвам,няма много време да си играя с него.
Темата от моя страна ще има продължение и догодина.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
с.стоянов
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 3:59 pm

Re: GARMIN 300C - какво иска да ни каже.

Мнение от с.стоянов »

Благодаря ти Киро за отговора.С нетърпение очаквам продължение.Искам да споделя своите наблюдения:за сафрида е ясно-всичко е така както си го описал,но за чернокопа..... :shock: Докато бях над него и вадех по 7-8 погледнах дисплея и -НИЩО.Чисто бял-никаква риба,а лодките около мен също вадеха чернокоп.За това си мисля,че проблема ми е при настройките.
Аватар
КОЛЬО
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 1:27 pm

Re: GARMIN 300C - какво иска да ни каже.

Мнение от КОЛЬО »

Аз работя с Гармин 140. При есенния риболов не обръщам внимание на рибките между повърхноста и дъното и особенно на тези наредени като индийска нишка на 3-4м. Обръщам внинание на показанията над черната линия. 1към1 са като тези показани от колегата иКИРО но на черно бял екран. Впечатленията ми за Лоранс са негативни въпреки цената му от 600лв. При риболов с Лоранс с приятели на две различни лодки все едно бяхме без сонар.Жалко че единият от тях е търговец на ловно рибарски стоки в областен град. С другия сме колеги и думите ми към него бяха -- За тази сума щяха да имат 2бр.Гармин монтирани на бака и кърмата и да започнат играта тука има-тука няма. Ако имат желание търговците на Лоранс да опровергаят написаното от мен МОЛЯ.[size= :rolleyes: 200][/size]
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: GARMIN 300C - какво иска да ни каже.

Мнение от КИРО »

Работил съм с GARMIN 90,
но там нова тема трябва да се отвори,а и много не съм сигурен
в правотата на четенето дето мога да опиша.
Ще се помъча да си пусна стария комп,да видя какво съм снимал.
и чак тогава да пиша.
140 е доста по-добър де,киризил съм такъв в лодката на Мънцата
преди години.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
gromost
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пет Май 15, 2009 12:00 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: GARMIN 300C - какво иска да ни каже.

Мнение от gromost »

Всичко,което е написал Киро е превъзходно и много добро за незнаещи като мен,но имам въпрос на който не знам отговора,а той е:Преди да се смени фасона на сайта имаше тема за сонари ,използване и пр.Сега тази тема не мога да я открия,ако може да ми помогнете ще съм благодарен!
Аватар
Румен Александров
фен клуб-скобар
Мнения: 235
Регистриран на: Пон Фев 14, 2011 1:36 pm
Местоположение: ПЛЕВЕН
Обратна връзка:

Re: GARMIN 300C - какво иска да ни каже.

Мнение от Румен Александров »

Колеги този СТАВА ЛИ ,много добра цена? http://www.technopolis.bg/b2c/details// ... FINDER-140
ИзображениеИзображение
Аватар
КОЛЬО
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 1:27 pm

Re: GARMIN 300C - какво иска да ни каже.

Мнение от КОЛЬО »

Да.Трета година работя с този модел.Върши чудесна работа стига да можеш да разчетеш показаното на екрана.Има превод на инструкцията за работа с този модел,но не и подробен. Практиката показва друго. Е.въпреки че е с черно бял екран се продава на цена на цветен телевизор.Няма да коментирам цената на която съм го закупил като нов.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: GARMIN 300C - какво иска да ни каже.

Мнение от КИРО »

Румен Александров написа:Колеги този СТАВА ЛИ ,много добра цена? http://www.technopolis.bg/b2c/details// ... FINDER-140
Ами успееш ли да почнеш да го четеш - модела си е добър за мен.
Нека почне зимата,ще видя какво имам за 90 като снимки.
проблема е да ги извадя от стария копм.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
inki_bg
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Юли 27, 2009 1:54 pm
Местоположение: Варна

Re: GARMIN 300C - какво иска да ни каже.

Мнение от inki_bg »

:smt039 Здравейте и от мен.Искам да благодаря Киро за подробното обяснение. :prayer: :prayer: :prayer: От миналото лято съм горд собстеник на надуваема лодка и мотор,живот и здраве тази година дано да се сдобия и с такъв сонар.Ще си взема същия ако намеря малко по евтин ,че ги гледам по около 500 лв.Или ще събирам за по-нататък.
Изображение
ЖАБИ-2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Юли 26, 2011 2:11 pm
Местоположение: Варна

Re: GARMIN 300C - какво иска да ни каже.

Мнение от ЖАБИ-2 »

Здравейте.. много интересна тема е подхванал Киро! И аз имам същия сонар - 300С та се зачетох - обаче никога не съм го ползвал в морето, само в язовирите. Киро показва една снимка, на която показва пасажи риби съсредоточени на определена дълбочина, но пише, че тогава не е имал нищо на чепарето... ако това е при усилване 85%, при определена дълбочина това може и да е термоклин. Забелязал съм че при около 12-15 м в язовира ми показва термоклина като пасажи риба, концентрирани примерно между 4-6 метра. Тогава намалям чувствителноста и всичко си идва по местата - 'рибите' изчезват и термоклина излиза като леки смущения на същата дълбочина... А това с дълбочина от 2-3 метра при реална 15 например си е вълнуващо. На няколко пъти така ми показва голям сом в язовира.... направо ти се изправят косите - единият път последва удар и час борба.. накрая скъса, но поне го видях - 3 пъти го вдигах до лодката - над 2 метра беше... така де - пожелавам на всички подобни емоции!
И най-лошия ден на риболов е много по-добър от най-добрия ден на работа!
Аватар
vladdinev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:00 pm

Re: GARMIN 300C - какво иска да ни каже.

Мнение от vladdinev »

Браво Киро,браво....ако всеки споделя каквото знае,голяма сила ще сме...Чест ти прави и за желанието и за труда.И едно голямо БЛАГОДАРЯ.
Аз също имам такава вълшебна кутийка и я ползвах вече,ама може да се каже-първи стъпки.Представях си че ще виждам ясно открояващи се риби по дъното,но както беше споменато има техника и техника.И на това сме доволни,като разберем езика му,и тези важни неща които ти си разбрал и споделил.В много от случаите отговаряш на въпроси които съм си задавал.
Само не срещнах ситуацията когато има много медузи....как вдигат адреналина))))и как се разпознават-май никак.
На кораб съм до края на септември и дано имам шанса тая година да целуна някоя риба на живо.
На слука
Владо
Аватар
vladdinev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:00 pm

Re: GARMIN 300C - какво иска да ни каже.

Мнение от vladdinev »

Браво Киро,браво....ако всеки споделя каквото знае,голяма сила ще сме...Чест ти прави и за желанието и за труда.И едно голямо БЛАГОДАРЯ.
Аз също имам такава вълшебна кутийка и я ползвах вече,ама може да се каже-първи стъпки.Представях си че ще виждам ясно открояващи се риби по дъното,но както беше споменато има техника и техника.И на това сме доволни,като разберем езика му,и тези важни неща които ти си разбрал и споделил.В много от случаите отговаряш на въпроси които съм си задавал.
Само не срещнах ситуацията когато има много медузи....как вдигат адреналина))))и как се разпознават-май никак.
На кораб съм до края на септември и дано имам шанса тая година да целуна някоя риба на живо.
На слука
Владо
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: GARMIN 300C - какво иска да ни каже.

Мнение от КИРО »

Владо и на 95% чувствителност,сонара не отчита медузите.

При 85% има моменти,когато в движение на дълбочина не отчита и сафрида.
Аз се движа около 10км/ч - но
при 95% вече си излизат нормално.
Но това е в редки случаи.
Ще си прегледам фотосите от тази година - има още интересни моменти.
Ако не съм ги снимал,тепърва ще го направя това. :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
dido66
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Авг 23, 2009 10:09 am

Re: GARMIN 300C - какво иска да ни каже.

Мнение от dido66 »

интересно при мен сонара в движение/бавен ход/
показва пасажи,но за жалост като спра ,няма нищо. Дали бъркам нещо в настройката?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”