Риболов на лефери

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
vladdinev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:00 pm

Re: Риболов на лефери

Мнение от vladdinev »

Абе мама му стара,едно време (по тошково де) рибите ги хващахме както казвате на чепарета с перушини....сега (по бойково) на модерни -както казвате..............ама те рибите имат ли хабер,че сме модернизирали устройствата?????? Пука ли им колко струва един читав воблер и целия такъм , че и с влакното....нееее,ами май ний сме за е...не.Никой не знае какво им харесва....и пак ще кажа-от опит :като има риба и на голи куки се хваща... истина е ...
Не че съм много пекан рибар ,ама съм математик добър.Днес изчислих че ако дам 20 лева за бензин,едва ли ще хвана 2,5 кг чернокоп..............наспах се,не се блъсках в морето настръхнал от надежди,и накрая не се върнах утепан и за пореден път разочарован......
Срам не срам си го купих чернокопа....
Не съм пишман рибар,а живея на грешното място.....
И се чудя лодката ли да си продам,или къщата :mrgreen:
Хайде нейсе ,че ще издам още тайни
Аватар
vladdinev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:00 pm

Re: Риболов на лефери

Мнение от vladdinev »

Забравих....
хора на пазара е пълно с ДРЕБЕН ЧЕРНОКОП.Явно е ХВАЩАН ПРОМИШЛЕНО.
Иде ми да крещя НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ама кой ще ме чуе...
Нали има ограничение за размера :finga:
Нали има ИАРА ли беше,КАВАЛАРА ли беше :finga:
Как ще има риба,като не и даваме да порасне????
Кой ще ги спре ХУНИТЕ С МРЕЖИТЕ....
Може ли да се направи нещо,или кучетата си лаят,кервана си върви......
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов на лефери

Мнение от dobria1 »

vladdinev написа:Кой ще ги спре ХУНИТЕ С МРЕЖИТЕ....
Може ли да се направи нещо,или кучетата си лаят,кервана си върви......
Мрежарите и те толкова риба имат,по 2-3 лефера или 10-тина чернокопа ама рибата(дребната) идва от траловете те там е разковничето ама както каза само дето кервана е в морето и не върви а оре наред
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
v0iddd
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 10:44 pm

Re: Риболов на лефери

Мнение от v0iddd »

Хора това е сериозен въпрос и трябва да подготвим петиция или да пишем до съответните органи и в европа. Яд ме е че не снимах на пазара чернокопа 4-5 см за 5 лв килото. Тея са за разстрел. Разрешиха им да тралят с 4 мм око на мрежите. Това го няма НИКЪДЕ В ЦЯЛ СВЯТ ! Унищожават рибата а ние хвърляме маса пари за воблери и какво ли не, плащаме лицензи и не можем да хванем риба а те просто я унищожават. Мисля че това е недопустимо и трябва да се вдигне шум защото иначе риба скоро няма да видим.
Аватар
fishmaster_M
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 7:27 pm
Местоположение: Варна,Шкорпиловци

Re: Риболов на лефери

Мнение от fishmaster_M »

Срам не срам онзи ден след риболова и аз минах през борсата да вземем някоя рибка за вечеря,че както вика авера- жените няма да ни пускат вече...че с туй капо дето сме последно време.....ни ранното ставане,ни хамалогията,ни разходите си струват разходките в морето без споделена емоция!!!Вярно,че разпускаме в морето,но трябва да има и емоции!И прав е Влади Динев,че някой път ми идва да махна и лодки и двигатели и да сменя хобито....ама няма да стане тая!Абе както казва авера-каквато ни държавата,такова ни е и морето!!!Айде наздраве!Надежди и проби-това е!
zliaster

Re: Риболов на лефери

Мнение от zliaster »

смях сутрин рано :Д не слушате кво ви пее радиото .. че рибата ще подмине .. още с предния север .. като се разсополиви времето .. сега рк-тата ви виновни ;щ рк-тата са виновни , че рибата се държи навътре .. рк-тата са виновни , че в Румъния държи много повече риба :Д а вие тука само търсите вината в някого .. като хептен си нямате хабер колко риба влиза в това море :Д нямате си хабер от течения .. климатични условия и т.н. .. щото влизате до коленете във водата да си играете .. ;щ петиция .. пишете бе ;щ ама пишете и с/у ДАЛЯНИТЕ .. после ще разчитате в такива дни на внос от чуждите страни .. :Д хахахаха .. щото се обръщате с/у един от най-старите занаяти .. с които е просъществувало човечеството ;щ 4-5 санта чернокоп .. невъзможно на трал .. глупости не ща да гледам .. гневни излияния .. после като ви кажа , че клатите като 'глухи петли' се сърдите :Д ама тва си е истината .. мамалигарите не са толкова прости .. те не вкарват забрана а имат много повече улов .. а вие тука гладните кучета лаете с/у вятъра :Д
Последно промяна от zliaster на Пет Окт 09, 2015 9:02 am, променено общо 2 пъти.
Аватар
vladdinev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:00 pm

Re: Риболов на лефери

Мнение от vladdinev »

v0iddd написа:Хора това е сериозен въпрос и трябва да подготвим петиция или да пишем до съответните органи и в европа. Яд ме е че не снимах на пазара чернокопа 4-5 см за 5 лв килото. Тея са за разстрел. Разрешиха им да тралят с 4 мм око на мрежите. Това го няма НИКЪДЕ В ЦЯЛ СВЯТ ! Унищожават рибата а ние хвърляме маса пари за воблери и какво ли не, плащаме лицензи и не можем да хванем риба а те просто я унищожават. Мисля че това е недопустимо и трябва да се вдигне шум защото иначе риба скоро няма да видим.
Аз съм ЗА,и съм готов да се включа във всяка инициатива
traw-ler
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Юни 19, 2014 10:43 am
Местоположение: Ямбол

Re: Риболов на лефери

Мнение от traw-ler »

И аз съм ЗА!
КОЛЕГИ,СПОДЕЛЯЙТЕ ПОВЕЧЕ ЗНАНИЯ С НАС !
НЕКА СТАНЕМ И НИЕ ДОБРИ КАТО ВАС !
БЪДЕТЕ ЗДРАВИ !
v0iddd
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 10:44 pm

Re: Риболов на лефери

Мнение от v0iddd »

За да не оспамим темата ще помоля администраторите да преместят мненията в нова тема.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Риболов на лефери

Мнение от КИРО »

v0iddd написа:За да не оспамим темата ще помоля администраторите да преместят мненията в нова тема.
Според мен,започвате да храните "мъртво дете",
тоя мач е игран неведнъж,и винаги се губи от нас.
И не са виновни РК-та,даляни и мрежи,тях си ги има от време оно,
но риба винаги е имало.
Съжалявам,ама ЗЛИЯ е прав,тази година рибата държи много навътре,
а пазара е гладен за черноморска риба в момента.

Едно съм съгласен с вас,че 5см чернокопченца на пазара,
това си е "мазохизъм",както и 4см попчета,което съм виждал в предните години.
Обаче,закона е променен,няма граници за чернокопа вече.
Не съм го сравнявал подробно,сигурно и доста други риби не са вече в ограниченията.

И айде да ви бъзикна сега,
ако заври от сафрид пред вълнолома,
ще си тръгнете ли след като сте направили 3-те кг ?

На 100/един да си тръгне,пак ще ви призная за честни,
пред клавишите риболова и спазването на закона е друга бира.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
v0iddd
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 10:44 pm

Re: Риболов на лефери

Мнение от v0iddd »

Киро, до колкото знам на рк-тата от няколко години им е разрешено да тралят с 4 мм око на мрежите. Конкретно това смятам за най сериозния проблем. Преди не им е било разрешено с такива "цедки". Така се унищожава и най дребната цаца а като няма цаца в морето няма да има и друга риба.
v0iddd
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 10:44 pm

Re: Риболов на лефери

Мнение от v0iddd »

zliaster написа:смях сутрин рано :Д не слушате кво ви пее радиото .. че рибата ще подмине .. още с предния север .. като се разсополиви времето .. сега рк-тата ви виновни ;щ рк-тата са виновни , че рибата се държи навътре .. рк-тата са виновни , че в Румъния държи много повече риба :Д а вие тука само търсите вината в някого .. като хептен си нямате хабер колко риба влиза в това море :Д нямате си хабер от течения .. климатични условия и т.н. .. щото влизате до коленете във водата да си играете .. ;щ петиция .. пишете бе ;щ ама пишете и с/у ДАЛЯНИТЕ .. после ще разчитате в такива дни на внос от чуждите страни .. :Д хахахаха .. щото се обръщате с/у един от най-старите занаяти .. с които е просъществувало човечеството ;щ 4-5 санта чернокоп .. невъзможно на трал .. глупости не ща да гледам .. гневни излияния .. после като ви кажа , че клатите като 'глухи петли' се сърдите :Д ама тва си е истината .. мамалигарите не са толкова прости .. те не вкарват забрана а имат много повече улов .. а вие тука гладните кучета лаете с/у вятъра :Д
Злия, не се засягай. Чета ти постовете и се радвам че споделяш с нас, ние сме рибари и се радваме когато колеги имат добър улов. Никога не съм и помислял нищо лошо за РК-тата когато имат добър улов но добър, едър и много. Имам против единствено това че тралят с 4мм око на мрежите. Изхвърлят умряла риба с тонове. Хубаво че споделяш но кажи има ли го и това ? При теб конкретно може и да го няма но как е с колегите ти ?
zliaster

Re: Риболов на лефери

Мнение от zliaster »

хаха .. не си разбрал като си чул нещо .. 4 мм око няма .. 6 мм е за трицона .. а пък за трицона ходят на майна си райна .. по-малко от 6 мм не ползват дори за робошките .. робошките са цедилките на траловете .. за сафрид са 8-10-12 мм .. да не влиза граца и хамсия .. и пак влиза .. значи хората гледат как да я отсеят ти изкарваш , че целенасочено го правят :Д 4-5 санта рибки .. матрапазите ще се изсмеят като им отидеш с тая стока :Д 'бръснарските ножчета' са 10 сантиметра ;щ 4-5 е ъпсурдно .. пак казвам .. не обвинявайте .. да за дънните риби рк-тата имат отчасти вина .. за рапаните и калканите .. ама преходната риба минава и заминава .. просто морето ни е бедно .. затова няма никой вина :)

и по темата - на Фичоза в брега .. на 2 метра дълбочина по камъка .. имат изкарани 20 кг лефери .. края на миналата седмица .. и като споменах в темата за паламуда , че в брега са вадили .. си мислите , че си правя майтап :Д аз ако съм бих пробвал с плитки уклейчета над вечер .. до 1 метър газещи .. ако закача закача .. бал съм му мамата ;щ
traw-ler
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Юни 19, 2014 10:43 am
Местоположение: Ямбол

Re: Риболов на лефери

Мнение от traw-ler »

.. за сафрид са 8-10-12 мм .. да не влиза граца и хамсия .. :D :drinkers:

ОК. Сега това звучи съвсем различно!
КОЛЕГИ,СПОДЕЛЯЙТЕ ПОВЕЧЕ ЗНАНИЯ С НАС !
НЕКА СТАНЕМ И НИЕ ДОБРИ КАТО ВАС !
БЪДЕТЕ ЗДРАВИ !
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Риболов на лефери

Мнение от КИРО »

Без да съм виждал трал на РК,освен като ги обслужват на "паркинга",
ама 4мм ми се вижда смешно някак си.
Като се набият 30 кила медузи,или беш ли му какво има навътре,
ще запушат трала,и си представям как се мъчи корабчето да дърпа тоя трал.
Просто още в устата изтласква вода и риба извън трала,не виждам причина
там екипажа да слага толкова малки отвори на трала.
Тея с лодките,пуснете си плаващата котва,ама запушете задната дупка
и карайте,ще разберете за какво говоря.

Малките чернокопи според мен идват от друго място,
езерото примерно.......но не съм сигурен.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”