С лодка в морето 2015 - паламуд!

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

С лодка в морето 2015 - паламуд!

Мнение от kiril_bulgaria »

Колеги, вижте този снимков репортаж от 12.08.2015г на Strandja.news.

Фоторепортаж: Улов на паламуд във водите край Приморско
http://www.strandjanews.com/#!????????? ... 1b0c4c3ed0" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: С лодка в морето 2015 - паламуд!

Мнение от КИРО »

Той почервенял паламуда ве . :(
Изображение

Да беше го порязал под задника.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
cpt_nick
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Май 10, 2012 7:35 am
Местоположение: Някъде по света

Re: С лодка в морето 2015 - паламуд!

Мнение от cpt_nick »

Тези рибки с мрежа май са хванати.... Време е на циганките да се появявт. Миналата година по това време излизаха вече!
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: С лодка в морето 2015 - паламуд!

Мнение от Момчил Димитров »

Е то има,ама тия където ловят не искат да споделят.В Китен и Приморско се хванаха риби на влачене,в Царево с мрежи.Според мен ще има доволно паламуд тая година,има доста дребни риби,предпоставка да дойдат големите хищници.
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
Tarfa
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Авг 31, 2013 2:41 pm

Re: С лодка в морето 2015 - паламуд!

Мнение от Tarfa »

От вторник: Царево, Лозенец, Китен и Приморско ловим Паламуд, за на север от Приморско и на юг от Царево не знам. На влачене и на мрежи, но мрежите не интересни за този форум. И то добри парчета, не са само дребни циганки. Е има и дребни. Има доста риба, миналата година по това време беше по-дребен. Ако имате ??? питайте, ако мога ще отговоря. Успех.
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: С лодка в морето 2015 - паламуд!

Мнение от kiril_bulgaria »

Царево: Снощи пратих съпругата ми да преброи колко лодки се движат. Резултата е 26 лодки в движение. Наблюдателница: от църквата на квартала, и е запалила една свещичка за беркет.
Изображение
Aha
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Авг 14, 2015 3:21 am

Re: С лодка в морето 2015 - паламуд!

Мнение от Aha »

Вчера - излет със семейството Лозенец-Маслен нос и обратно. Влачене с воблер 9 ка, розов и чепаре, за паламуд- резултат 4 цигани. На мидарниците на Маслен нос -доволно сафрид и лихнус. Ако се търси рибата, може да се направи доста добър улов. Като цяло е пръснати. На сонара, палмуда- цеганетата се виждаше точно пред Приморско.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
krp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Пет Окт 03, 2014 8:33 am

Re: С лодка в морето 2015 - паламуд!

Мнение от krp »

15.08. На Калиакра пред Болата малка циганка при риболов на сафрид, но я върнахме да порасне. Други също казаха, че са изкарали, дълбочина 24-28м., видели са накъсани големи опашки. Изчезват ми и куки от чепарето..влачихме за лефер пред носа и до Болата, но нищо - чухме, че на Аладжа банка започнал улова на лефер, май е време за темичка лефер 2015
Tarfa
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Авг 31, 2013 2:41 pm

Re: С лодка в морето 2015 - паламуд!

Мнение от Tarfa »

При нас: района Приморско- Царево, Паламуда изчезна. Сафрид много, а паламуд няма, влачим и го търсим както "1000-n" от съседната тема търси големите сафриди, но нищо. Та да попитам. Къде изчезна паламуда? Миналата година пак така - завъртя се за малко и изчезна, после се появи след месец.
a.c.MILAN
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Ное 16, 2010 11:30 am
Местоположение: БУРГАС

Re: С лодка в морето 2015 - паламуд!

Мнение от a.c.MILAN »

Ще трябва да слезе друга риба от север. Тези алаи явно вече са към Босфора. Минава- забърсва и заминава, който взел- взел. Това не е попче да лежи на камъка...
Tarfa
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Авг 31, 2013 2:41 pm

Re: С лодка в морето 2015 - паламуд!

Мнение от Tarfa »

Аааааа сетих се къде е Паламуда. Ами на рейда. И сега оня приятел на 1000-n си лови големи парчета от кораба. На север ловите ли паламуд, дайте инфо моля?
zliaster

Re: С лодка в морето 2015 - паламуд!

Мнение от zliaster »

няма и на север .. аз се движа на над 10 мили от брега .. с кораба .. чепарето не излиза от водата .. в пелагичния трал изскочиха няколко лефера .. на 12 мили пред Балчик .. преди седмица .. явно рибата е правила преход нагоре .. всички чакаме да се завърти за големия бой :)
Tarfa
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Авг 31, 2013 2:41 pm

Re: С лодка в морето 2015 - паламуд!

Мнение от Tarfa »

Еееее един колега от север да отговори, благодаря за инфото Zliaster . Ще питате пак за рибата на юг. Поздрави и забавен риболов на всички.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: С лодка в морето 2015 - паламуд!

Мнение от КИРО »

zliaster написа:няма и на север .. аз се движа на над 10 мили от брега .. с кораба .. чепарето не излиза от водата .. в пелагичния трал изскочиха няколко лефера .. на 12 мили пред Балчик .. преди седмица .. явно рибата е правила преход нагоре .. всички чакаме да се завърти за големия бой :)
На 8-ми канал как да те търся? :smt017
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
zliaster

Re: С лодка в морето 2015 - паламуд!

Мнение от zliaster »

КИРО написа:
zliaster написа:няма и на север .. аз се движа на над 10 мили от брега .. с кораба .. чепарето не излиза от водата .. в пелагичния трал изскочиха няколко лефера .. на 12 мили пред Балчик .. преди седмица .. явно рибата е правила преход нагоре .. всички чакаме да се завърти за големия бой :)
На 8-ми канал как да те търся? :smt017
Рк 3602 .. "Св. Мартин" .. скоро мисля и една антена с 30 дб усилвател да монтираме .. да прихващам wi-fi .. че на калканския траловете са през 4-5 часа .. и е скука .. дори и поркането омръзва :Д .. след 15ти пускат квотите и тръгваме .. мисля да съм на линия по всяко време :Д
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”