Курс за капитанско във Варна - къде и колко време?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
Motorski
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 6:19 pm
Местоположение: Варна

Курс за капитанско във Варна - къде и колко време?

Мнение от Motorski »

Първо да се извиня ако вече е обсъждан този въпрос - пуснах търсачката и не можах да намеря каквото ми трябва, а то е следното:
Ходих в една фирма тук във Варна да питам за курса за водач на кораб до 40 бт и там ми казаха, че курсът е 15 дни по 6-8 учебни часа и няма как да се провежда след моето работно време (свършвам работа след 18.00) Това ми се стори несъвместимо с работата, която работя и че трябва специално да си взема отпуска за да мина курса и да се явя в МА на изпит. Та, въпросът ми е (понеже не съм разпитвал по други фирми) навсякъде ли стоят така нещата - за Варна става дума. Ако може да ми пишете предложения къде може да се изкара този курс в по-гъвкаво време ако Ви е известно (на лични естествено, за да не правим реклама тук във форума)
Айде поздрави и успешна година на всички!
:fishing12:
ИзображениеАматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"Изображение
Аватар
Motorski
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 6:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Курс за капитанско във Варна - къде и колко време?

Мнение от Motorski »

Ако темата не е за тук, моля да я преместите, където ѝ е мястото, благодаря!
ИзображениеАматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"Изображение
zliaster

Re: Курс за капитанско във Варна - къде и колко време?

Мнение от zliaster »

не ти трябва да присъстваш даже за 40 бт .. трябва ти въпросника .. има го в сайта на морска администрация .. там са поместени всички въпроси със съответните отговори .. изпита е тест върху теоретичната част .. обща теория (устойчивост и мореходност) и устройство (обшивка и набор) .. навигация (снемане на пеленги ) ИАЛА .. светлини и сигнализации .. СОЛАС (безопасност на плаването) .. но нямаш практика :) затова по-добре си изкарай един индивидуален план на обучение към Военоморското .. имат кадетски курсове .. гвп-та .. курсове по безопасност .. тренажори .. всъщност не те знам кво целиш ... профи навигатор ли ще ставаш или ще си правиш разходки по крайбрежната зона :)
bulgarian
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 8:02 pm

Re: Курс за капитанско във Варна - къде и колко време?

Мнение от bulgarian »

zliaster написа:не ти трябва да присъстваш даже за 40 бт .. трябва ти въпросника .. има го в сайта на морска администрация .. там са поместени всички въпроси със съответните отговори .. изпита е тест върху теоретичната част .. обща теория (устойчивост и мореходност) и устройство (обшивка и набор) .. навигация (снемане на пеленги ) ИАЛА .. светлини и сигнализации .. СОЛАС (безопасност на плаването) .. но нямаш практика :) затова по-добре си изкарай един индивидуален план на обучение към Военоморското .. имат кадетски курсове .. гвп-та .. курсове по безопасност .. тренажори .. всъщност не те знам кво целиш ... профи навигатор ли ще ставаш или ще си правиш разходки по крайбрежната зона :)
Колега не подвеждай човека, вярно е че въпросите ги има на сайта на ИАМА, но едно от условията да се явиш на изпит пред ИАМА за правоспособност е да си изкарал подготвителен курс при лицензиран капитан или школа и това се удостоверява с документ.
dimitarl
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Ное 19, 2012 1:39 pm

Re: Курс за капитанско във Варна - къде и колко време?

Мнение от dimitarl »

Тук http://www.marad.bg/upload/docs/Spis_fi ... 012016.pdf има списък със всички фирми получили одобрение от ИАМА, за провеждане на такива курсове. Звъниш, питаш и преценяваш.
Аватар
Motorski
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 6:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Курс за капитанско във Варна - къде и колко време?

Мнение от Motorski »

Благодаря Ви за информацията!
Целта ми е да мога да карам лодка покрай брега от страната на водата и закона едновременно :)
Намерих удобен курс /вечер след 17:30/ и започвам средата на февруари.
ИзображениеАматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"Изображение
dimitarl
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Ное 19, 2012 1:39 pm

Re: Курс за капитанско във Варна - къде и колко време?

Мнение от dimitarl »

Би ли споделил малко информация относно продължителност, всеки ден след 17:30 ли се ходи и такива неща които биха били полезни за такива като мен, на които им предстои да запишат курса.Името на фирмата може и на лично съобщение.Благодаря!
Аватар
Motorski
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 6:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Курс за капитанско във Варна - къде и колко време?

Мнение от Motorski »

Писах ти на лично ;)
ИзображениеАматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"Изображение
dimitarl
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Ное 19, 2012 1:39 pm

Re: Курс за капитанско във Варна - къде и колко време?

Мнение от dimitarl »

Благодаря!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”