Търся компания

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Търся компания

Мнение от Ribar »

Здравейте, колеги!

За Варна.
Търся си компания за утре сутрин около 06:00-07:00 (имам малко бебе, в голяма степен зависи от него) до 11:00ч. Идеята на това излизане е следната:
Скоро си купих надуваема лодка SeaHawk 4 (4 местна), която според хората, които разбират, не става за морето. Склонен съм да се съглася, но не и без да пробвам.
Изпробвах я преди известно време на гребла, беше много приятно. Купих й мотор, 3.5 к.с., който е основната цел утре - да бъде изпробван. Сега, аз имам почти всичко необходимо, с малки изключения, които не са толкова фатални. Взимам от точен адрес и връщам обратно. Иска ми се някой да има с мен, защото нямам никакъв опит с лодките и едно рамо няма да е никак зле, пък и един кратък риболов ще е супер ако стане. Моля, който се зарибява, да пише незабавно, щото няма много време. Телефон мога да оставя на лс.
Благодаря.
Отговарям на всякакви въпроси.

Уточнение: лодката е с надуваемо дъно.
Уточнение 2: нямам претенции за място на спускането
Уточнение 3: нямам ръчна/крачна помпа, само ел. 12v, което може да се окаже проблем за монтирането на транцевата дъска и мотора, тъй като с ел.помпата се постигат около 90% от нужното надуване.
Уточнение 4: лодката и мотора са много леки, могат да се носят от сам човек.
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Търся компания

Мнение от Ribar »

Не се получи...друг път :).

Мисля, че темата ще е полезна за всички - тези, които им е скучно сами на лодката и тези, които нямат такава, но имат много желание.

Аз лично ще пиша винаги, когато имам място.
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Търся компания

Мнение от shturetc »

Koe не се получи ,колега? Влизането в морето или сбирането на компания варненска?Или само рибоУлова?
Беше ми любопитно да видя/разбера как неколцина сте се справили във въпросното корито,ама...друг път.
Любопитно ми е,щото имам абсолютно същото от година.Дадоха ми го,почти ново,за крупната сума от...35 кинта...барабар с греблата :lol: Миии,човекът влезнал в морето с този дзвер,взел го вятъра и...едвам овладял 4 метрака и излязъл на брега.
Аз сторих два излета с Хоука миналия юли,после го сбрах в торбата и...не съм го и поглеждал от тогава.Ни съм го мил,ни нищо.Тия дни смятам пак да го помпя...ако още е "жив" и да атакувам морската шир с него.
В интерес на истината вери неудобна лодка.Дават я за четирима,ама аз кат се опнах в нея не видях място за втори,освен връз...тъ-тъ-тъъъ :lol:
Ниски балони,не мож седна връз тях,седи се върху надуваеми възглавнички в поза мощни коремни преси.
Едни мангали със същия модел.но по-малък метраж и бяха намерили любопитно приложение на Нефтобазата до Бургас--пълнеха я с миди,Бъзнах товариш циганин,че имам по-голям кош от неговия и он побесня да му го продам...... Аз,като известен безсребърник,го одрязах немедлено--лодката МИ има право да изгние(при писюр като мен-неизбежмо),но се не продава нивгаш.
Ще следя с любопитство подвизите ти със Сии (Зее) Хоука :drinkers:
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Търся компания

Мнение от Ribar »

Не се получи събирането на компания, колега :).
В интерес на истината, имаш право за местата вътре, така или иначе нямам намерение да я товаря с повече от 2ма на "борда". Мекото дъно е адски неудобно, но за това имам решение, което още не съм реализирал - мисля да й правя твърдо дъно и да й сложа 2 пейки, в интернет има доста подробни описания за модификации на този модел. Повече от 500-600м навътре едва ли ще стане да се влезе, пък и за повече, мисля, трябва регистрация, а изискуемото оборудване за нея ако го натоваря, няма как да не потънем веднага. Всичко това ми е ясно, но предвид статута ми на "безсребърник", както ти се изрази, не позволи по-качествена лодка, а мерака ми е до небето, не можах да оставя така нещата и реших, че макар и 500м, но ще бъда "на вътре" в морето.
Ми, май това е :).
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
andreysHar
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 09, 2018 9:24 am

Търся компания

Мнение от andreysHar »

Здравейте колеги,

Поради редица обстоятелства бях извън отбора по "въже и лента" през последните 2 години, и вече просто не се издържа

Та... както казва заглавието, планирам излет утре 07.08. или в съботаза предпочитане утре по р.Струма в участъка около Невестино, но не задължително само там, и си търся компания. Сам не е толкова интересно и забавно

Тръгване от София, кв.Бъкстон - часът и мястото подлежат на уточнение.
Транспорта от мен ... от вас компанията. Отворен съм за идеи и предложения

Ако има желаещи моля дя се свържат с мен за уточняване.
На ЛС, skype: svethristov или тел/вайбър. 0878733114

Поздрави
Светльо a.k.a. Flintstone
Monkstar85
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 9:39 am

Re: Търся компания

Мнение от Monkstar85 »

Здравейти колеги до преди 3 години и аз имах sea hawk3 със извън бордов двигател 2.5к.с и допълнителен транец бях сложил нищо и няма на лодката само трябва да гледаш да е хубаво морето при по голямо вълнение се пълни с вода много е ниска
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”