С лодка в морето 2016-паламуд

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
zliaster

Re: С лодка в морето 2016-паламуд

Мнение от zliaster »

Глупости. Кви 3-4 дни. Днес убихме чернокопа пред Равда. А на тролинг имам 1 лефер. Аз съм всеки ден в морето . Нека да имам по-големи наблюдения от вас. Паламуд има тук около Поморие. И не е спирал .
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: С лодка в морето 2016-паламуд

Мнение от ianimar »

zliaster написа:Глупости. Кви 3-4 дни. Днес убихме чернокопа пред Равда. А на тролинг имам 1 лефер. Аз съм всеки ден в морето . Нека да имам по-големи наблюдения от вас. Паламуд има тук около Поморие. И не е спирал .
всеки ден си в морето ок.ама що се се заяждаш с колегите,тяхните наблюдения са такива,на тролиг във Варна хващат над 15 лефера,аз на нощен почти всяка вечер имам по 1-2 класни риби над 300гр,а ти се хвалиш с един лефер
zliaster

Re: С лодка в морето 2016-паламуд

Мнение от zliaster »

Ми браво на тебе. Много си голям :mrgreen: Автограф може ли ?
lefera1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 353
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 11:13 am

Re: С лодка в морето 2016-паламуд

Мнение от lefera1 »

Ами дано си прав, но в деня след земетресението изорах с воблери от Атия до Созопол и обратно без удар, а на чепаре хванахме 12 чернокопчета колкото големи сафриди Около нас имаше двадесетина лодки с не по- голям улов. Миналата седмица на същия този терен имахме 40 бр. паламуди по около кило парчето.Според мен рибата се наплашва от земтресение и спира да се храни активно.
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: С лодка в морето 2016-паламуд

Мнение от nabor4eto »

rikitikitavi написа:Паламуд-чорба!
Понеже е нещо уникално реших да ви го споделя.
Та заначи, трябва ви половин голям паламуд. Кило риба е идеална. Прясна. По възможност току що уловена. Взимате предната част. Тям дето са ребрата. Другото е за скарата.
Добрее. Ще трябва и малко зарзават. Два моркова и два картофа са достатачни. Белим и кубчосваме. Тъй на малки кубчета.
Понеже трябва аромат то взимаме две глави от паламуд и ги чистим от хрилете. За разкош добавяме четири сафрида хаймани.
Дотук добре. Сега трябва еена океанска съставка. Трябва ни кило океански скариди. От ония от Пикадилито дето са по 14лв килото. На тях им накъсваме главите. Слагаме ги до главите на паламуда,а телата на скаридите ги напръскваме със зехтин и ги печем на грил тиган.
Когато са готови,а те бързо стават, ги сервираме топли-топли с една запотена бира. Енергично започваме да сваляме черупките на скаридите и да ги дегустираме заедно с скариден сос и ледена бира. Белим и на половинкята си,че нали тя ни е кадема за паламудите. Като свърши бирата заделяме осем обелени скаритщди и пак отиваме в кухнята.
Там вече пускаме да се свари паламуда, главите на паламудите,главите на скаридите и сафридите. Отпенваме съвестно. После обезкостяваме месото на паламуда. От сафридите с виличиа дърпаме само филетата. Всичко осем минути работа.
Такаааа. Една тенджера големичка ни трябва. Вътре сипваме прецедения бульон. Месото от рибите, скаридите нарязани на матрахули,морковите и картофите. Допълваме с вода. Цопваме вътре един бульон и всичко туй го слагаме да къкри.
Докато чакаме си наливсме една ледена ракийка и си мезим филенца от солен паламуд наръсени с зехтин, иззедено лимонче и малко сол.
След половин час чорбата е готова. Сервира се с малка люта чушка и порязаница хляб.
Да ви е сладко!
Имах нещастието да прочета , поредния прекрасен пост на колегата "rikitikitavi", ТАЗИ СУТРИНТА.....и какво мислите , че стана...провалих си целия ден, защото така рязко ми се до пи бира, че взех и си отворих една..и после още една :drinkers: .....и днес вече нищо не мога да свърша
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
traw-ler
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Юни 19, 2014 10:43 am
Местоположение: Ямбол

Re: С лодка в морето 2016-паламуд

Мнение от traw-ler »

А за почистване веднага след улавянето някой ще сподели ли?
Знам,че рибарите (когато ловят за себе си),веднага след улавянето,докато рибата е жива изчистват хрилете корема, правят прорез преди опашната перка и измиват с морска вода.
Моля,ако може някой по подробно, да опише тази процедура. В момента тя е много актуална!
Въпроса ми е само към знаещите. Благодаря предварително!
:drinkers:
КОЛЕГИ,СПОДЕЛЯЙТЕ ПОВЕЧЕ ЗНАНИЯ С НАС !
НЕКА СТАНЕМ И НИЕ ДОБРИ КАТО ВАС !
БЪДЕТЕ ЗДРАВИ !
mikele395
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2010 2:51 pm
Местоположение: Варна

Re: С лодка в морето 2016-паламуд

Мнение от mikele395 »

rikitikitavi написа:Болата днес. До 11:00 толкова.

Изображение

Изображение
Браво Липчев!
zliaster

Re: С лодка в морето 2016-паламуд

Мнение от zliaster »

lefer4o и аз дръпнах две дължини към Созопол и обратно и нямаше. Минах Поморие и екрана почна да се пълни със записи. Ядеше си чернокопа . Вдигаше се активно. Ама днес просто го няма . Много слабо за сега. Пред Равда по в брега се наврях . Много горчивка . И сега влизам мористо. Ще го търся както винаги. При мен не идва на готово за съжаление. А колкото до леферите в отговор на ianimar ..на ачика няма човече... Ти и толкова няма да хванеш. Затова и 1 лефер си е постижение. Но мисля да прослушам с малка лодка ставрова банка и кръстова банка. Според мен е тука лефера. Няма обаче лодки да пробват. Ще пиша ако изскочи. Не ми свиди информацията. Но ако сме повече чепарета във водата ще има някакъв отговор.
todor471
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 11:24 am

Re: С лодка в морето 2016-паламуд

Мнение от todor471 »

Общо взето тия дни го няма паламуда( за св Иван говоря) До преди дни хващахме количества (за мрежи става въпрос) а тези дни само бройки и то циганета.
zliaster

Re: С лодка в морето 2016-паламуд

Мнение от zliaster »

Пред Поморие го има. Неще да си ходи. Днес по фарватера беше подивял в късния следобед. Редовно си вадят на лодка по 100 кг поне :)
todor471
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 11:24 am

Re: С лодка в морето 2016-паламуд

Мнение от todor471 »

zliaster написа:Пред Поморие го има. Неще да си ходи. Днес по фарватера беше подивял в късния следобед. Редовно си вадят на лодка по 100 кг поне :)
Тука нещо се обърка, няма паламуд от 5 дена. Това дето го виждаш да играе е циганки по 200 гр.
valio_suzumar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 217
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 9:02 pm

Re: С лодка в морето 2016-паламуд

Мнение от valio_suzumar »

Днес обиколки около Карол 14 циганета.От 11-15ч .
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: С лодка в морето 2016-паламуд

Мнение от КИРО »

valio_suzumar написа:Днес обиколки около Карол 14 циганета.От 11-15ч .
И ти се разписа - честито.
Вчера обиколихме морето с един авер - страотна разходка се получи. :D
Повече в чужда лодка не се качвам,почвам скоро да си правя моята.
А, не ми се сърдете,но ремонт на лодки ще почна да правя най-вероятно след нова година.
Малко трябва да си стегна сервиза,и после като изкарам моята лодка - вече готова,
тогава влизам в релсите за ремонт на вашите лодки.
Но искам да работя спокойно и на топло. :D
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
MilkovG
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Окт 03, 2015 9:17 pm

Re: С лодка в морето 2016-паламуд

Мнение от MilkovG »

От Фичоза до Черноморец.15ч-18,30ч.
Какви ли не воблери....дълбочина от 6 м. до 15 м.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
modimitrov
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 12:48 pm
Местоположение: Резово
Обратна връзка:

Re: С лодка в морето 2016-паламуд

Мнение от modimitrov »

Последните 4 дни около Резово паламуд НЯМА!!!
Само на сутришни узакми взимат едва по 5-15 риби при разбиването преди това от по 100 риби и нагоре!
На тролинг вчера едва след 55м - 11 циганки от по 200грама!. По-малки от Юлските.
Нещо едрата хубава риба изчезна!
Лодката е най-бавното и най-скъпото превозно средство с което пътуваш от точка А до точка Б, без да имаш работа.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”