С лодка в морето -безопасност

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: С лодка в морето -безопасност

Мнение от EU_BG_akademika »

Ribar написа:Та, въпроса ми е, имате ли някакво предложение/идея за монтиране на допълнителни стабилизатори отстрани, които да предпазят (доколкото е възможно) от евентуално преобръщане.
Аз не съм каякар, но пък съм търсач :D Та ако напишеш в гуугле "kayak stabilizers" ще ти излезе много нещо.
Ето как да си ги направиш сам ....

Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: С лодка в морето -безопасност

Мнение от lozzy.68 »

Не заблуждавайте,колегата ,,Ribar,,!!! Този ,,каяк,, не само ,че не е за Море ,но не е и за дълбоки сладководни водоеми !!!Той е за забавление с деца .на плитко !!! :wink: Има си каяци за Море,Океан и т .н. !!!Има и такава тема !Не се шегувайте със сигурността и Живота си !!! :drinkers:
Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: С лодка в морето -безопасност

Мнение от EU_BG_akademika »

lozzy.68 написа:Не заблуждавайте,колегата ,,Ribar,,!!!
Прав си, аз въобще не погледнах задълбочено снимката. Сега виждам, че е дюшек с друга форма. Става само за плажни забавления при зелен фкаг :roll:
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: С лодка в морето -безопасност

Мнение от rikitikitavi »

Ribar написа:Колеги, здравейте. Наскоро се сдобих с каяк Intex Challenger K1, знам, че не е много подходящ за морски риболов, но ще опитам да компенсирам недостатъците му с предпазливост. Та, въпроса ми е, имате ли някакво предложение/идея за монтиране на допълнителни стабилизатори отстрани, които да предпазят (доколкото е възможно) от евентуално преобръщане.
Благодаря предварително за вниманието.


Това е той:
Изображение
Аз виждам нещата така. При това без да се бъзикам.
Отиваш в накой магазин за яхтено оборудване. Купуваш си осем броя кранци продълговати. Едни такива дълги неща дето висят отстрани на яхтите. Имат си уши и са почти непотопяеми. Закрепваш ги от двете страни на двата борда ЗДРАВО и то по дължина. Така че да допират водата. При тази ситуация за 200 допълнителни левчета ще разшириш ширината на каяка и ще имаш нещо непотопяемо при авария.
Единствения минус е ч, ще ти правят съпротивление при гребане ама ти и без това навътре няма да ходиш.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: С лодка в морето -безопасност

Мнение от st_beer »

Ribar написа:Колеги, здравейте. Наскоро се сдобих с каяк Intex Challenger K1, знам, че не е много подходящ за морски риболов, но ще опитам да компенсирам недостатъците му с предпазливост. Та, въпроса ми е, имате ли някакво предложение/идея за монтиране на допълнителни стабилизатори отстрани, които да предпазят (доколкото е възможно) от евентуално преобръщане.
Благодаря предварително за вниманието.


Това е той:
Изображение
С морето шега не бива да си прави човек. Не се отдалечавай много с тоя каяк от брега и не влизай с него в силен вятър и когато има вълни. Видях ги на джъмбо и наистина това си е дюшек от всякъде с друга форма.
Ако хванеш някоя бодлива риба от рода на дракон и падне вътре си го пробил без проблем,а да не забравяме ,че въдиците имат куки.Аз ловя с каяк от доста години и мога да ти кажа ,че риболова с каяк не е от най-удобните . Пази се колега и не поемай излишни рискове за живота си заради някое кило риба.
Hobie Mirage Outback
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: С лодка в морето -безопасност

Мнение от Ribar »

Благодаря за съветите и информацията, колеги! Разбира се, безопасността е на първо място и с този дюшек, както се изразявате вие, само в най-най-най-благоприятното време и на разумна дистанция от брега с всички обезопасителни мерки
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
rashkoto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 636
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 1:28 pm

Re: С лодка в морето -безопасност

Мнение от rashkoto1 »

Колеги, нямам плаваща котва за моята надуваема 3,3м.Гледам , че дават диаметър около 50см за този размер по сайтовете, но и по други форуми пишат, че е по-добре да е по голям диаметър.Някой има ли опит .Евентуално да препоръчате размер(екипаж 2ма с багажа, двигателя, лодката и рибата да речем300кг)
От всичко най-обичам, гол по пясъка да тичам!
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: С лодка в морето -безопасност

Мнение от fishermann2 »

Това 50 см. е смешен размер.Аз, на 4 м. лодка ,ползвам за 12 м. такава,за да върши работа.
Другото е разходи за тоя дето духа.
Аватар
rashkoto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 636
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 1:28 pm

Re: С лодка в морето -безопасност

Мнение от rashkoto1 »

fishermann2 написа:Това 50 см. е смешен размер.Аз, на 4 м. лодка ,ползвам за 12 м. такава,за да върши работа.
Другото е разходи за тоя дето духа.
Благодаря колега, ще се насоча към метър и нагоре.
От всичко най-обичам, гол по пясъка да тичам!
Аватар
pelikan
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Мар 28, 2010 8:22 pm
Местоположение: Бургас-Ямбол

Re: С лодка в морето -безопасност

Мнение от pelikan »

Интересна тема,и много сериозна.Личното ми мнение оформено от над 30 години моряшки стаж по океана и риболуване по нашето море е че дори и с Титаник да излизате за риба не сте застраховани.Никой не е по голям от природата.Нито може да се разчита на 100% на прогнозите за време.Риск винаги си има от нас зависи да го сведем да някъкъв приемлив минимум.
Малко червейче пита майка си: - Мамо къде е татко? Майката: - Отиде за риба.
.
Nikolay Dimov73ooo
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 4:33 pm

Re: С лодка в морето -безопасност

Мнение от Nikolay Dimov73ooo »

Какъв е реда или традицията при спасителна акция от колеги? Става въпрос за разплащане то на разходите. Може да е глупав въпроса но се извинявам.
Аватар
joromercedes
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 9:51 am
Местоположение: ВАРНА

Re: С лодка в морето -безопасност

Мнение от joromercedes »

Nikolay Dimov73ooo написа:Какъв е реда или традицията при спасителна акция от колеги? Става въпрос за разплащане то на разходите. Може да е глупав въпроса но се извинявам.
В морето ,при нужда ПОМАГАШ винаги и веднага !!!
Разплащането -- вече имаш нови приятели!!
Това е най важно .....
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: С лодка в морето -безопасност

Мнение от El Pescador »

отказване на помощ в морето е подсъдимо ,но винаги се отзовава някой ,те спасяват теб ,а на практика стават собственици на имуществото ,което са спасили !!!
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
Nikolay Dimov73ooo
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 4:33 pm

Re: С лодка в морето -безопасност

Мнение от Nikolay Dimov73ooo »

El Pescador написа:отказване на помощ в морето е подсъдимо ,но винаги се отзовава някой ,те спасяват теб ,а на практика стават собственици на имуществото ,което са спасили !!!
Направо ме обърка. Моля за разяснение.
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: С лодка в морето -безопасност

Мнение от El Pescador »

Nikolay Dimov73ooo написа:
El Pescador написа:отказване на помощ в морето е подсъдимо ,но винаги се отзовава някой ,те спасяват теб ,а на практика стават собственици на имуществото ,което са спасили !!!
Направо ме обърка. Моля за разяснение.
по международните морски закони (конвенции ) ,при подаден зов за помощ ,всеки е длъжен да се притече,от близко намиращите се до бедстващият ,при не оказана помощ това е подсъдимо !Но всеки би се притекъл ,защото те спасяват твоят живот или на бедстващият ,безвъзмездно ,но плавателното средство с всичко което е на борда става собственост на оказалият помощ !!!
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”