С лодка в морето 2016 - ЧЕРНОКОП

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
krp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Пет Окт 03, 2014 8:33 am

Re: С лодка в морето 2016 - ЧЕРНОКОП

Мнение от krp »

Варна района на Черноморец и Паша дере. 10кг.сам. От 9.30 до към 14..после намаля за мен. Първо беше на 25м.после слезе към 23-20. сутринта рибата вървеше от дъното до 15ти метър. Рибите са средно и дребни с някоя друга малко по-голяма. Вода от 12.8 до 13.8гр.
Имаше село преди фичоза и родни балкани на около 24-5м. Не зная дали са имали успех. Колеги на стоянката следобяд са хващали и на Траката.
Не зная дали съм прав, но ми се струва, че като духне юг и набива рибата към Траката. Утре ще разбера, ако отида там...
canidimex
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Юли 27, 2012 1:58 pm
Местоположение: Варна

Re: С лодка в морето 2016 - ЧЕРНОКОП

Мнение от canidimex »

благодарско за инфото ,ще се пробваме днес след изборите дано имаме слука
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: С лодка в морето 2016 - ЧЕРНОКОП

Мнение от rikitikitavi »

И нашия екипаж вчера беше на Поморие. Дълбочина на рибата 26-29м. Рибите основно се предвижват по дъното и като видят чипаре се вдигат след него. Според сонара чернокопите се държаха на пръснати групи по осем-дванайсет риби, като разстоянието мажду отделните риби е по 30-60см. Цитанките се държат на плътно една до друга пак близо до дъното. Пасаж към стотина риби. Карагьозите са сами ама са над половин кило. Рибата определено искаше много дребна кука и забавено клатене. Аз работих с 8ца. Селото с лодки е на пет-шест километра от брега. Поморииските рибари отново не гледат накъде карат. Внимавайте.
Ние към 13часа тръгнахме да излизаме. Резултат към осем кила на човек. Реално тъкмо се поактивизира рибата ама реших,че толкова риба ни стига.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
zliaster

Re: С лодка в морето 2016 - ЧЕРНОКОП

Мнение от zliaster »

Сутринта много доволно Равда-Елените през залива и близо до Кокетрайс вдигнах . Сега съм на фарватера и ще вдигам след малко пред Поморие. Рибата е квалитетна.

Изображение
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: С лодка в морето 2016 - ЧЕРНОКОП

Мнение от lozzy.68 »

Па тая,баш си е квалитeтна!!! :D,, Евала,, на инглийски !!! :wink: Да те не боли,глава сабахлян !!! :drinkers:
canidimex
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Юли 27, 2012 1:58 pm
Местоположение: Варна

Re: С лодка в морето 2016 - ЧЕРНОКОП

Мнение от canidimex »

Днес на Паша дере и към Палеца - нищо ,някакви заблудени бройки през 30 мин.
vman
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Дек 16, 2013 6:29 pm

Re: С лодка в морето 2016 - ЧЕРНОКОП

Мнение от vman »

Днес на Паша дере и към Палеца по 12 кг на човек!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Бях там с единствената лодка с конзола "Liberta",така че колега инфото ти не е вярно!
krp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Пет Окт 03, 2014 8:33 am

Re: С лодка в морето 2016 - ЧЕРНОКОП

Мнение от krp »

Днес Паша дере до Родни Балкани и почти до палеца 6-7кг.
Труден риболов за мен заради вълната и малката лодка и трябва да крам прав...трудно се придвижвам. Търсих 30мин. където бяха всички лодки, но нямаше, както писа колегата. Видях птиците навътре и с бинокъла установих, че са много. Като отидох се оказаха множество джуруми пътуващи бавно на юг. Отгоре дребна риба а от дъното чернокоп по 1 или 2 риби, като в близост до джурума се вадеше почти постоянно.
След обяд излезе някакъв зверски вятър за половин час юг запад и след него спря рибата и птиците се пръснаха..и приключихме..
Рибата залепена за дъното с по-късо клатене, а в джурумите се вдигаше и нагоре. 24-26 ти метър след това почти до фарватера пак става 25м.на около 2-3км навътре
На Траката е дало по-добре днес. На прибиране на стоянката се видяхме с колеги и мисля, че бяха с близо 10+кг на човек. Сутринта са вземали по 4-5 риби.

Rikitikitavi, тия куки 8ми номер как ги опазваш от опасване? Сигирно дълго рамо, но тя пак е малка и я налапват с кеф. И на мен ми се стори че искат малка кука. Сменях с 4ки с дълго рамо и отделно с 1ци с октоподчета и на второто даваше по-едри риби но по-рядко..
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: С лодка в морето 2016 - ЧЕРНОКОП

Мнение от rikitikitavi »

Стандартна кука. Повода е йийуу(детето и то пише). Повод 0.28 дълъг 14см. Прегризана кука една за деня. Клатя бавно и го засичам при първо кълване.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dakataegotin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 8:16 pm
Местоположение: гр.Бристол и гр. Ямбол

Re: С лодка в морето 2016 - ЧЕРНОКОП

Мнение от dakataegotin »

Колеги, как е морето- става ли за влизане с лодка, че май прогнозата не е много харна.
Ако нямаш любов не ми казвай какво друго имаш!
trustworthy
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 10:26 am

Re: С лодка в морето 2016 - ЧЕРНОКОП

Мнение от trustworthy »

Изчакай до петък поне :wink:
krp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Пет Окт 03, 2014 8:33 am

Re: С лодка в морето 2016 - ЧЕРНОКОП

Мнение от krp »

rikitikitavi написа:Стандартна кука. Повода е йийуу(детето и то пише). Повод 0.28 дълъг 14см. Прегризана кука една за деня. Клатя бавно и го засичам при първо кълване.
Благодаря!
..каква е идеята за дългия повод? Ще трябва и по-голямо разстояние м/у куките в този случай..

А за по-опитните след тези няколко дни юг какво да се очаква? Да не вземе да се върне към Варна :axe:
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: С лодка в морето 2016 - ЧЕРНОКОП

Мнение от rikitikitavi »

Когато повода е много дебел се налага да го удължиш за да се докара някаква игра на куката. Все пак чипарето първо привлича внимание по начина на планиране на отделните куки и след това на цвят. Затова и едни специални хора правят много хващащи чипарета а други не.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
zliaster

Re: С лодка в морето 2016 - ЧЕРНОКОП

Мнение от zliaster »

юга изстудява водата .. сам си направи сметка :) онзи ден даде индикации за редовен сафрид в дълбокото .. майки нямаше.. след като изтече барбуната сигурно ще мине като за последно ;щ
krp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Пет Окт 03, 2014 8:33 am

Re: С лодка в морето 2016 - ЧЕРНОКОП

Мнение от krp »

rikitikitavi
Благодаря...неволно и аз бях направил с по-дълги поводи без да зная причината, но сега вече съм наясно.

zliaster
Благодаря.. на Болата преди няколко дни сафрид са хващали.. Яснооо.. И то ще има като гледам една прогноза доста юг запад...пфуу
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”