Въпрос за тролинг

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

vaskoni78
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 12:20 pm

Въпрос за тролинг

Мнение от vaskoni78 »

Здравейте....... въпросът ми е ще може ли 6кс Сузуки да бута лодка ,която е 5м с 40 кс Хонда с тролинг скорост за лефер и паламуд....благодаря
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: Въпрос за тролинг

Мнение от HAZART »

До колкото знам при морския тролинг се влачи с по-голяма скорост отколкото при сладководния.Лодка 5 метра с оборудването + голям мотор не е шега работа ,лично мое мнение ,че ти трябва малко по-голям мотор ,иначе ще трябва да поддържаш високи обороти за да се получи подходяща скорост.Все пак "морските вълци да кажат" от първо лице.
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Въпрос за тролинг

Мнение от КИРО »

Лефера иска скорост 4-6км/ч,абе карай на 5 да нямаш грижи,
за паламуда се иска 10-14км.
Зарганата си иска 2-3 км/ч.
Марлина обаче иска поне 20км/ч,делфина и повече.
Сафрида,сардината и хамсията - както дойде,може и без тролинг да ги ловиш.
Попа задължително без скорост,даже може и котва да пуснеш.
Калкана,котарака и лисицата най-добре на дрейф,ама гледай да не заспиш,
че отмъкват въдицата докато се сиферясаш.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
vaskoni78
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 12:20 pm

Re: Въпрос за тролинг

Мнение от vaskoni78 »

Кире.....аз знам за коя риба на каква скорост горе долу се кара,въпросът ми беше друг,ако някой има подобна лодка да каже с какъв мотор троли..пс а инъче си пропуснал да напишеш скоростна на тролене на акулата:))
d.dim
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 9:06 pm

Re: Въпрос за тролинг

Мнение от d.dim »

Може. Стига да не е понтон. Скоростите са постижими с този двигател. И то със щатния винт. Малко е по трудно да държиш курса ама се свиква. Удължител на дръжката помага. Неприятното е с ръчката за напред и назад ама и с това се свиква.
Ще се наложи и да се съобразиш с това, че нямаш заряд от този двигател и трябва да внимаваш за акумулатора.
vaskoni78
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 12:20 pm

Re: Въпрос за тролинг

Мнение от vaskoni78 »

Ще е хубаво и който троли с 6кс мотор да си даде мнението:)
trustworthy
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 10:26 am

Re: Въпрос за тролинг

Мнение от trustworthy »

Хондата, ако е четиритактова, реално няма смисъл да се занимаваш с втори двигател. Икономията няма да е кой знае колко, а ще ти е за сметка на затрудненото управление, както каза колегата по-горе. Ако пък са нагъсто лодките, както е например на Аладжа Банк по време на леферската офанзива... :)
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Въпрос за тролинг

Мнение от lozzy.68 »

Сега ,Колега,отговора на точния въпрос,,,,,,е ще може!Но Ти няма да ловиш само на тролинг,ще гониш джурум,ще бягаш от време,ще бързаш за точка и ......!!! По добре в морето с малко повече,кончета.....колкото ти душа сака,но повечко, минимум 10 за твоите 5 метра!......тролинг...!!! :fishing5: :drinkers:
vaskoni78
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 12:20 pm

Re: Въпрос за тролинг

Мнение от vaskoni78 »

Колега, аз до колкото съм запознат двутактова Хонда няма,и да..... прав си за управлението наистина се влошава,а за колегата от долния коментар:). И той е прав че ще трябва да гониш джурум...... май ще трябва 8 или 10ка
trustworthy
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 10:26 am

Re: Въпрос за тролинг

Мнение от trustworthy »

За гонене на джурум 8 или 10 коня ще ти вършат същата работа, каквато и 6-коньовия, т.е. никаква. Докато пристигнеш на мястото, мачът вече е свършил отдавна. Не знам колко кг е лодката, но ако е стандартно тегло за размера, Хондата би трябвало да ти гори около литър на час при 5-6 км/ч тролинг. За паламуд, при 10-ина км/ч, да отиде на 1.5 литра. Малкият мотор няма да ти гори много по-малко, а за друга причина да ползваш спомагателен двигател, освен икономия, не се сещам.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Въпрос за тролинг

Мнение от lozzy.68 »

Абсолютно съм съгласен с теб ,колега!Но питането,на vaskoni78,доколкото разбирам е за ...тролинг!!! :P
trustworthy
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 10:26 am

Re: Въпрос за тролинг

Мнение от trustworthy »

lozzy.68 написа:Абсолютно съм съгласен с теб ,колега!Но питането,на vaskoni78,доколкото разбирам е за ...тролинг!!! :P
Значи сме поне двама, които са разбрали, че става дума за тролинг ;). 5-10 км/ч си е скорост за тролинг, много ясно. Разходите на гориво, които съм писал - също.
Имам приятел, който има 6 коня сузуки като помощен двигател. Лодката му е 5.2 м РИБ, с двигател 115 коня и общото тегло е към 800 кг, ако не и повече. За тролинг ползва 115-ката, защото с малкия е супер неудобно. Мога да го питам как е и дали въобще е пробвал да троли с 6-цата.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Въпрос за тролинг

Мнение от КИРО »

Не е пробвал,малко далеч му идва дръжката. :lol:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: Въпрос за тролинг

Мнение от EU_BG_akademika »

КИРО написа:Не е пробвал,малко далеч му идва дръжката. :lol:
Ти ще кажеш, за тролинг не съм го пробвал защото няма смисъл, но редовно го паля да работи, та мога да кажа че бута на пълна газ с 9-11км зависи вятър и прочие. То не се управлява с малкия, управлява се с големия и то перфектно, за малкия си имам удължител, та зора е да влезна в легена да го запаля и да дам лоста на ход, после врътвам пълна газ и постигам посочените километри, но лодката е тежка, ако е по лека лодка ще върви повече...
Не троля с него защото много шум и горе доло същия разход. Голмия за 10 км/ч ми гори литър и половина 2 този 800гр. без да ми поддържа двата 75 а/ч акумулатори, а работи голям сонар 800W сонда, музика стерео уредба 2х60 и станцията. За два часа тролнг без зареждане и акумулатора е заминал..
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Въпрос за тролинг

Мнение от КИРО »

Нали щеше и 2kW агрегат да слагаш в лодката ? - Отказа ли се? :o
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”