Закупуване на лодка.

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от lozzy.68 »

Внимателно,изчетах,постовете Ви !!!Всички,сте прави и добре ориентирате,колегата Рибар!!! :smt023 Бих добавил само,че купувайки 3.80 Лодка с ал. дъно , ... ми се стори много голяма! :shock: Но на сухо,в Морето си ми е точно,че някой път и като,че ли ми идва малка(много глезотии и екстри взехме да товарим ) :wink: !!! Помисли и не бързай,после да не се ,,тюхкаш,, !!! :wink: :drinkers:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от КИРО »

EU_BG_akademika написа:
КИРО написа: Ти ши каЙш -
Ами само лек инфаркт да получиш и си заминаваш без помощ. Аз получавам и бъбречни кризи... И да сам не мога да пускам и вадя.
Не се плаши толкова много,на ден по 2-3 ми идват,нямам време да мисля за тях.
Едно хапче под езика,и пак над лодките,ако стане малко по-натоварено,
стоп сервиз,щора долу,и въз на почивка.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
krp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Пет Окт 03, 2014 8:33 am

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от krp »

Карах 3.30 с 9.8кс. За мен отлична комбинация за сам човек с макс още един. Качвали сме се и трима, но ако има вълна става мокро... Иначе сам съм бил във всякакво време... мотора е икономичен и лодката си върви 30-33км.ч при гладко море. Сам качвам и свалям от тавана ;-)
trustworthy
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 10:26 am

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от trustworthy »

Голяма лодка няма проблем да се пусне на Болата от сам човек. Малко пиниз има, но става. Нашата 5-метровка я пускахме тази година всеки път с плавно лягане на кърмата в пясъка, защото водата беше до под главините на колесара. Говоря за лявата част, от плажа. От слипа не съм пускал никога.
chefo7337
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 4:05 pm

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от chefo7337 »

Аз си я нося в джипката на руло,до нея мотора и всичко останало.Помпя я с леководолазна бутилка с редуцир винтил-става бързо,а когато не съм я заредил ползвам ел. помпа за въздух с нагласяне на налягането.Всичко ми отнема 15-20 мин. без да си давам зор и съм в морето.Според мен това е най-икономичния начин за превоз и обслужване от 1 човек,макар че рядко ходя сам за риба.Лодката е 3м. -48кг.и мотора още толкова.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от lozzy.68 »

Напълно съм съгласен и аз така,действам! :smt023 Но 3 м. за двама си е тясничко и некомфортно ! :wink: Минимум 3.60 или 3.80(в моя случай) ,за двама !!!Все пак,хладилни чанти,котви,сонари,такъми и ред други ,,ДРЕБОЛИЙКИ ,, !!! Всеки сам избира,ние споделяме лично мнение,придобито след доста ,,Хамалък,, и мокри задници !!! Наслука на всички !!! :drinkers:
chefo7337
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 4:05 pm

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от chefo7337 »

Така е прав си ,в магазина ми се видя достатъчно като големина ,но се подведох,защото бързах без да се посъветвам.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от lozzy.68 »

Не съжалявай !!!Големия плюс е ,че си я пускаш,където ти е кеф.плаж,слип,залив..... ,язовир !!! :wink: Няма закъсване,дърпане,ремаркета,регистрации,граждански,гаражи,паркинзи и прочие.... Ядове!!! Където решиш,ТИ си ,наслука !!! :fishing5: :drinkers:
chefo7337
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 4:05 pm

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от chefo7337 »

Не съжалявам ,вече 12г. си я ползвам основно за дестинации извън Варна,а тук си имам друга на стоянка 4.40м,постоянно на вода,само на пролет я вадя да почистя дъното и да го боядисам.
iv4e1977
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Дек 13, 2008 11:29 am

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от iv4e1977 »

Ще купувам надуваема лодка с твърдо дъно и кил около 3,30 м.
Колебая се м/у Барк, Колибри и Омега.
Тъй като Барк не съм я виждал на живо, някой може ли да каже стават ли?
Помагайте при избора.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от lozzy.68 »

Колега,не прави компромиси....!!! :( Минимум 3.60 и по възможност алуминиев стил (дъно) !!! И внимателно чети ТЕМАТА от начало !!! За да не съжаляваш по късно.НЕ БЪРЗАЙ,а чети и слушай !!! :wink: Успех в избора и много слука !!! :fishing5: :drinkers:
oldseawolf
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Окт 30, 2010 5:50 pm
Местоположение: Бургас

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от oldseawolf »

Доста смели хора има дето ги виждам по морето с едни гумени миниатюри , дали успяват да натоварят котва, въже,верига,гребла,ракети,димки,фалшфеери, ризи ,вода,такъми "вазелин- :D " и тн..... Само който не е ял "хурката" е смел и безрасъден в морето .
Ето я и моята лодка 44-местна , непотопяема , 80кс. дизел ...... и пак си влизам с едно наум .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от lozzy.68 »

Смели и Разсъдни,стар морски вук ,прочети заглавието на темата !!! :D А, ако на таз, ,,орехова шлюпка,, натовариш и 44 мини китайчета,ела на ,,Гьоргьов камък ,, ,да те почерпя,каквото и колкото искаш !!! :wink:А дали е непотопяема,хората,ще кажат....?!?! :lol: :lol: :lol: :drinkers:
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от rikitikitavi »

Лози,не така с рогите. Лодката е стара спасителна и ако е с оргиналните седалки може да ги събере хората. На всеки има 30линейни сантиметра място по каталог. Наистина е и била непотопяема тогава. Барабар с хората и пълна с вода е ърябвало да стои на вода. Ама това чудо тежи. Няма ход и клати като за световно. Може да се каже,че е една от най неподходящите лодки за риболов.
Ама всеки си избира лодката според неговите си критерии. Аз тази за мойта не я заменям. Ама малко хора биха избрали точно моята...
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от lozzy.68 »

:? Алуминиева,, коруба,, от края на 70-те с прикачен ... ,,Дойц ,, ?!?! :roll: :lol: :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”