Закупуване на лодка.

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Radoslav711
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Юни 13, 2016 7:42 pm

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от Radoslav711 »

да речем до 25 м колега
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от lozzy.68 »

Минимум 50 метра котвено въже !!! Според законите за зона А !!! :wink: :drinkers:
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от Ribar »

Здравейте, колеги! Може ли да ми кажете, лодка Promarine IB 250 с двигател около 2.5 - 3к.с. ще става ли за риболов при някакво нормално време и вълнение за нашето море. Разбирам, че ако става, ще е компромисен вариант и то за доста спокойно време, но е и бюджетно решение за човек с моите скромни възможности и огромни желания и мераци. Струва ми се, че съм срещал колега с такъв комплект на Траката и човека сам си го обслужваше, а това е идеално за мен. Ако не бях видял, нямаше да питам, но ако става, най-накрая ще мога да ловя нормално, без да се притеснявам от хиляди други неща. Минах през Seahawk 4 и двигател 2.5к.с. от онези, направени от косачка, не беше лошо, но определено не ставаше за морето..и двете бяха втора ръка и създаваха много проблеми, сега съм решил да взимам нови..след този неуспех, пробвах с надуваемо кану пак на Intex, вчера установих, че и това е пълен провал, омръзна ми.
Ще съч благодарен на мненията ви.
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
d.dim
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 9:06 pm

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от d.dim »

Ribar написа:Здравейте, колеги! Може ли да ми кажете, лодка Promarine IB 250 с двигател около 2.5 - 3к.с. ще става ли за риболов при някакво нормално време и вълнение за нашето море.
Съдейки от отношението и опита ти с предишните "лодки" този вариант ще става много повече. Всичко е въпрос и на очаквания. Ако не са прекалени ти е достатъчно на някакъв етап. Свържи се с вносителя и ще можеш да получиш и още по компетентно мнение и съвет предполагам.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от rikitikitavi »

Лодката я вдигни малко. Поне на 3.3
По-късата ич няма място.
Аз карах с 3.3лодка. И 2.6дршвигател над три години. Сам с багаж 9.3км в час. Двама с багаж при вълна 7км в час.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
chefo7337
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 4:05 pm

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от chefo7337 »

Здравей колега,2,5м.за море е малко къса .И според мен ,трябва да бъде поне 3 м,задължително с твърдо дъно и надуваем кил и мотор мин.8к.с. Нашето море е коварно знаеш,преди всичко сигорността е приоритет .Това е компромисен вариант.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от КИРО »

chefo7337 написа:Здравей колега,2,5м.за море е малко къса .И според мен ,трябва да бъде поне 3 м,задължително с твърдо дъно и надуваем кил и мотор мин.8к.с. Нашето море е коварно знаеш,преди всичко сигорността е приоритет .Това е компромисен вариант.
Прав си,но:
Ако ще пуска от Траката примерно при хубаво море,и отива най-много до часовника,
то повече и не му трябва - няма проблем и с 2,70.
Ако ще и 4,10 да си вземе,ако се прави на "капитан",пак е загубен в морето.
Чефо,нищо лично към теб ЕЙ - просто ти ползвах изказването, да му подскажа на човека.
И май за младите така е най-добре,да тръгнат отначалото,а не директно да се качат
на 6,50 РИБ,и им гледай сеира после,че и най-вече ний патим тогава де.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от Ribar »

Благодаря ви за мненията. На първо време, не мисля, че малкото пространство ще ми е проблем, понеже смятам как на мен ще ми е най-удобно, сиреч, да влизам главно сам. Засега, главното ми притеснение и грижа е сигурността и стабилността на лодката, т.е., ако 2.50 (2.35 по описание на реалния размер) с балон 38см и 2.5-3к.с. моторче са достатъчно надеждни В ХУБАВО ВРЕМЕ (понеже съм много страхлив и гледам с разширени зеници всяка вълна, независимо от лодката, на която гостувам, та едва ли ще се престраша да вляза в съмнително вълнение), то ще се заема да търся такава конфигурация.
Киро, не знам къде е часовника на Траката, но малко пред даляна ми се чини да стигам, когато има риба и там има, в това се убедих вчера, така, че, разстоянията, които ще взимам, ще са на не повече от 10, най-много 20 минути от брега.
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
chefo7337
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 4:05 pm

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от chefo7337 »

Апетита идва с яденето,сега това те устройва и го приемаш като опция,но после ще ти се приходи за паламуд,лефер,ще виждаш джурумите в далечината и ще се питаш ;-що не си взех нещо по сериозно.Нищо лично,просто съм ял попарата.
Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от EU_BG_akademika »

chefo7337 написа:Нищо лично,просто съм ял попарата.
Всеки я е ял.... Първо лодката идва късо, смениш ли я, след нея матъорят.
Второ не е добре, човек да е сам в морето...............
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от nabor4eto »

Напълно подкрепям мнението на колегите Чефо7337 и Академика....по-добре изчакай малко, посъбери малко повече парички и си купи нещо сериозно....повечето сме минали по този път
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от rikitikitavi »

Абе забравяте май как се събират стотинки. Става бавно. За два лева си купуваш комплекта дето го е писал колегата и....влизаш за риба. Със съответните ограничения ама си за риба. После си правиш таблица на желанията и такава на стотинките.
Ама забравяте едно важно нещо. Колко са местата където да пуснеш голяма лодка на.море сам. Заради липса на желаещи да откажеш риболов е тъпичко.
Та всеки си гледа неговата камбанария. Сигурността на първо място ама паниката и надценяване на ситуацията е друго.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от Ribar »

Благодаря, колеги, за съветите, явно ще трябва добре да премисля всичко написано от вас и да си подредя нещата в главата.

rikitikitavi написа:Сигурността на първо място ама паниката и надценяване на ситуацията е друго.

Ей заради това нещо, започвам да се замислям, дали искам да влизам сам - липсата на какъвто и да е опит и лесното паникьосване. Вероятно ще трябва да взема нещо подходящо за двама, достатъчно леко, че да мога и сам да го обслужвам, но и според възможностите ми, докато добия достатъчно опит и увереност, за да дръзвам сам да влизам.

В общи линии, нещо такова се опитах да конфигурирам с тоя Promarine IB 250 и, примерно, Genovo 2.6, но очевидно лодката ще е малка за двама, мотора слаб за неочаквани ситуации, което пък усложнява практически събирането на средства. Ще обмислям добре нещата, омръзна ми да действам импулсивно и да се хвърлям на неподходящи боклуци, пръснах достатъчно пари, с които можех да си взема нещо подходящо.

Благодаря още веднъж!
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от КИРО »

EU_BG_akademika написа: Второ не е добре, човек да е сам в морето...............
Ти ши каЙш - влез два три пъти,и Ели ще остане завинаги на брега.
Ако не ми трябваше помощ при ВАДЕНЕТО на лодката,често сам щях да съм
в морето,и без музика на борда.Ама и това ще го наглася през зимата.
Пак до стинките опира,а заеми въобще мразя да вземам.
Банките не ги броя - да го духат.За хоби от тях не вземам.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: Закупуване на лодка.

Мнение от EU_BG_akademika »

КИРО написа: Ти ши каЙш -
Ами само лек инфаркт да получиш и си заминаваш без помощ. Аз получавам и бъбречни кризи... И да сам не мога да пускам и вадя.
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”