въпрос относно закрепване на сонда за сонар

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: въпрос относно закрепване на сонда за сонар

Мнение от EU_BG_akademika »

Съжалявам, не разбрах че ползваш лодката без колесар. При това положение мобилността на сондата е задължителна. Аз чупих една, хем пускайки от колесар, имах Лорънс, пак беше така закрепена и веднъж пускам на Шабла, там при " бай Пешо", дърпам джипа с колесаря и отивам да се качвам, жената я държи лодката..... Сещам се че съм си забравил куфарчето с чепаретата, излизам, отивам пак до джипа, а жената с целия си акъл, обръща лодката с кърмата към брега, да ми било по лесно качването....... И прибоя удря сондата в някаква скала и чупи ухото за болта. Карам аз и гледам съвсем непонятна картина на сонара.... Навеждам се през транеца, тя се люлее на кабела..... Но лесно се поправят, бинт епоксидна смола и черен спрей и я оправих и така продадох сонара. Та няма проблем ако пускаш от колесар с кърмата назад и спазваш това при влизане и излизане. Но щом я разнасяш, мога да ти препоръчам алуминиевата стойка, с магнита нямам опит.........
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: въпрос относно закрепване на сонда за сонар

Мнение от nabor4eto »

ro666koto написа:В събота с теб ли се разминах по пътя за Галата?
не съм бил аз, защото бях в морето в Петък...в Събота не съм вадил лодката
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
lud5r
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 8:36 am

Re: въпрос относно закрепване на сонда за сонар

Мнение от lud5r »

Моята сонда я направих да се сваля понеже заораваше в пясъка когато качвам лодката на колесара.
DSC_9236.JPG
На транеца съм закрепил един "език", на който се нахлузва тръбата на която е хваната сондата, а отгоре я стискам с една малка стяга.
Мисля си че така може да се поставя на всяка лодка с транцева дъска.
П.П. Тръбата е толкова голяма, защото не можах да намеря по тясна :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”