въпрос относно закрепване на сонда за сонар

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

въпрос относно закрепване на сонда за сонар

Мнение от nabor4eto »

Колеги интересуваме дали някой е закрепвал сондата за сонара посредством магнит?.....и по-важното дали този магнит ще влияе върху показанията на самата сонда?
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
az1972
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 11:24 pm
Местоположение: Поморие

Re: въпрос относно закрепване на сонда за сонар

Мнение от az1972 »

Това всичко е с магнит(или повечето) колега ,за купуване са скъпи , но поне някаква идея за направи си сам може да почерпиш. http://www.fishfindermounts.com/fishfindermountsstore (цъкни LOAD MORE) За да видиш всички монтажи.
Ако е възможно опитай с вакум ,аз навремето бях доволен .

http://www.happyangler.com/en/boating/s ... r/p/57003/
Видяла жабата ,че подковават коня и тя вдигнала крачето !!!!
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: въпрос относно закрепване на сонда за сонар

Мнение от nabor4eto »

Благодаря ти колега...това ме интересуваше :supz: ...наистина може да се почерпят идеи за монтаж от сайтовете
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: въпрос относно закрепване на сонда за сонар

Мнение от Ribar »

Колеги, и аз да ви питам. Някой пробвал ли е да закрепи сондата с колан с тресчотка или още по-смелото, което видях в нета, с онези неща, не знам как се казват, които са на раниците, за регулиране на дължината на презрамките.
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: въпрос относно закрепване на сонда за сонар

Мнение от nabor4eto »

Аз лично не съм пробвал такова закрепване, защото не ми се е налагало, а и не съм виждал...предполагам щом си прибегнал към такъв метод, останалите по-разпространените методи не ти вършат работа. Ако споделиш , къде ще закрепваш сондата може да излезе някоя добра идея, която да ти е от полза...
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: въпрос относно закрепване на сонда за сонар

Мнение от EU_BG_akademika »

Не мога да ви разбера, защо не си слагате стойките на транците със скобите които са към тях. Няма как сондата да е в лодката, ако може в джебътъ и да работи... Сондата се монтира най близо зад двигателя, разбира се да не я закача при поворот. Какви магнити и ластици ви гонят.... Аз започнах с тия алуминиеви стойки преди 10 години и като констатирах какви отклонения дава, започнах да ги слагам където им е мястото.
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: въпрос относно закрепване на сонда за сонар

Мнение от EU_BG_akademika »

Ribar написа:Колеги, и аз да ви питам. Някой пробвал ли е да закрепи сондата с колан с тресчотка или още по-смелото, което видях в нета, с онези неща, не знам как се казват, които са на раниците, за регулиране на дължината на презрамките.
Ако питаш за каяка от Джъмбо, то най удачното решение е транцева дъска за ел двигател и от нея си пускаш рамо със сондата.....
Но ако искаш да ловиш риба със сонар то то трябва лодка, 3.20, 5 коня, твърдо дъно. Това е минималното за да можеш в тихо време да влезнеш за сафрид. Или каяк който е три пъти цената на такава лодка, ако държиш на него.
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: въпрос относно закрепване на сонда за сонар

Мнение от Ribar »

Колега nabor4eto, изобщо не знам защо не съм уточнил, че става въпрос за споменатия от колегата EU_BG_akademika каяк, само, че едноместен (понеже, тези в Джъчбо са двуместни)...извинявам се за което.

Колега EU_BG_akademika, това, че ми трябва подобна конфигурация вече го знам, но виждам и далеч по-малки, с надуваеми дъна, с 2.5 к.с. и т.н. в такова спокойно време и това ме окуражава да си мисля, че и аз с един надуваем каяк, бих могъл да стигна поне 10ти метър, че да се надявам на някой сафрид. Наясно съм (доколкото мога да си представя, което, сигурен съм, не е толкова простичко, колкото си го представям) за рисковете на едно подобно начинание и предвид страхливата ми природа, не бих рискувал да вляза дори при най-малко съмнение, дали няма да ме обърне вълната.
Благодаря за съветите, все пак.
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: въпрос относно закрепване на сонда за сонар

Мнение от КИРО »

Ей,Академик - влизай в морето,че пред компа пускаш много "бацили"
Аз мисля да си залея сондата от вътрешната страна на корпуса,само сега
не ми казвай,че няма да стане.
Това с колана си е много добро решение,като излизаме с Ефо със Зандера,
точно така си вързваме сондата на единия балон,и бъди сигурен,че добре си показва
на телевизора.
Така му е удобно на момчето,затова пита.Не трябва само,колана да минава
през долната част на самата сонда.Иначе какъв е проблема?
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: въпрос относно закрепване на сонда за сонар

Мнение от nabor4eto »

EU_BG_akademika написа:Не мога да ви разбера, защо не си слагате стойките на транците със скобите които са към тях. Няма как сондата да е в лодката, ако може в джебътъ и да работи... Сондата се монтира най близо зад двигателя, разбира се да не я закача при поворот. Какви магнити и ластици ви гонят.... Аз започнах с тия алуминиеви стойки преди 10 години и като констатирах какви отклонения дава, започнах да ги слагам където им е мястото.
Това е поредното доказателство, че в Български форум, когато попиташ или поискаш съвет, ти обясняват колко си глупав и некадърен...колега Академик, ако не можеш да помогнеш със съвет няма нужда да спамиш...по въпроса на който се чудиш - има много различни начини за закрепване на сондата извън лодката /не в джебътъ и не вътре в лодката/, които са достатъчно надеждни и удобни за обслужване.
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: въпрос относно закрепване на сонда за сонар

Мнение от EU_BG_akademika »

Имах предвид че сондата се слага и забравяш за нея....което за мен е най лесно. Но аз съм глупав човек, не ми обръщайте внимание няма да се обаждам повече.
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: въпрос относно закрепване на сонда за сонар

Мнение от nabor4eto »

Имах предвид че сондата се слага и забравяш за нея....което за мен е най лесно

Да ..така е , но при големите лодки...аз с моя надуваем цървул , ми се налага да я слагам и свалям всеки път , когато влизам в морето, за това и съм задал въпроса във форума.

ПС...ако съм обидил някого във форума , моля да бъда извинен - не е било умишлено
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: въпрос относно закрепване на сонда за сонар

Мнение от EU_BG_akademika »

Това е старата ми лодка, 3.90, ето как беше закрепена сондата, същата сонда сега е на новата....

Изображение

Изображение

Опитвам се да помогна и не се обиждам :D
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: въпрос относно закрепване на сонда за сонар

Мнение от nabor4eto »

Благодаря още веднъж..моята съм я направил да се сваля лесно, тъй като ме страх да не я счупя, че пари за друга сигурно няма да мога да отделя.

ПС..много хубав и удобен колесар за надуваеми лодки.Така и не можах да отделя пари да си купя, а пренасям моя терлик върху колата си.
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
ro666koto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Сря Фев 24, 2010 8:34 pm
Местоположение: Варна

Re: въпрос относно закрепване на сонда за сонар

Мнение от ro666koto »

В събота с теб ли се разминах по пътя за Галата?
RTM Tempo
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”