С лодка в морето 2017-сафрид

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
kano12
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 8:13 am

Re: С лодка в морето 2017-сафрид

Мнение от kano12 »

Борсите във Варна са залети с маломерна риба , как я продават не знам няма ли контролни органи.Заргана педя , чернокопа 10 санта......Безобразие .
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: С лодка в морето 2017-сафрид

Мнение от nabor4eto »

Днес на Болата даде добре :fishing1: - пред носа. Влизане около 08,00ч до 11,30ч около 6-7кг смесено дребен чернокоп и сафрид/средна хубост и много едър/. Сутринта взех някоя друга риба на сухото дере, но бях сам...почнах на троля, но без резултат и видях лодките пред носа са бяха събрали и газ към тях....вземаха добре пред носа...много делфин и мнооооого РК-та...бреброих 16 РК-та - бяхо повече от лодките :evil:
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
vladdinev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:00 pm

Re: С лодка в морето 2017-сафрид

Мнение от vladdinev »

"Борсите във Варна са залети с маломерна риба , как я продават не знам няма ли контролни органи.Заргана педя , чернокопа 10 санта......Безобразие "
И аз това се чудя....самоунищожаваме се ....за съжаление никой не може да го спре...за съжаление...за пари...тя рибата колкото е,не мое се давръндиса....от вълци-делфини и рекета...в дяволски образ!
Viktor2406
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Юли 21, 2017 9:23 am

Re: С лодка в морето 2017-сафрид

Мнение от Viktor2406 »

Днес на Болата от 9 до 17 часа-20 кг за двама. Сафрид и чернокоп
карат
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Авг 29, 2016 12:44 pm

Re: С лодка в морето 2017-сафрид

Мнение от карат »

"Днес на Болата от 9 до 17 часа-20 кг за двама. Сафрид и чернокоп"
Ехаа!Надеждата нивгиж не гасне у нас....варненци.
canidimex
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Юли 27, 2012 1:58 pm
Местоположение: Варна

Re: С лодка в морето 2017-сафрид

Мнение от canidimex »

Вчера сутрин на Болата 2 ч. къпане на воблери ,търсихме я от носа до Яйлата ,пред сухото дере взехме малко по 3-4 кг .на човек и 13,30ч . въз.
карат
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Авг 29, 2016 12:44 pm

Re: С лодка в морето 2017-сафрид

Мнение от карат »

Нещо за Траката,че следват няколко превъзходни дни?
Аватар
joromercedes
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 9:51 am
Местоположение: ВАРНА

Re: С лодка в морето 2017-сафрид

Мнение от joromercedes »

карат написа:Нещо за Траката,че следват няколко превъзходни дни?
Нямааа....Някое дребно чернокопче, граца бебе ,ува, :fishing8:
При мерак тролинг / ха ха ха /с бомбарда и морски червей покрай буните за зарган :fishing7:
А с такъм с воблер се хваща необозначени мрежи :axe:
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: С лодка в морето 2017-сафрид

Мнение от nabor4eto »

Утре ще пробвам на Болата отново :fishing3: ...дано да са се завъртели по-едрички забатковци :fishing6:
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: С лодка в морето 2017-сафрид

Мнение от nabor4eto »

Днес на Болата ядохме сопата...чернокоп и сафрид :finga: - няма.....даваше само граца и тук там някой по-едричак сафрид....това от сухото дере до носа и още толкова надолу в посока юг...къде отиде тая риба :smt021 незнам.....та в тоя ред на мисли - пак беше пълно с РК-та
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
bigfut
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 4:50 pm
Местоположение: Добрич

Re: С лодка в морето 2017-сафрид

Мнение от bigfut »

Сряда,влизане на Болата в осем часа,морето беше спокойно,слаб североизток.Риболова-предимно чернокоп до 20см и по рядко сафрид,но едър/имаше рибки до 90 грама/.25-30 лодки около носа и малко източно,12-17 метър.До 15 часа двама имахме 13 кг мешано сафрид,чернокоп ,малко граца и барбуня.Към 15 часа се случи нещо,което не бях виждал-за 20 минути падна мъгла с видимост до 30 метра.Останахме,защото имахме GPS.Вярвайте,без него е голям проблем.Нито бряг,нито посока.Повечето телефони го имат в приложенията,полезно е.В този порядък на мисли,ако си в такава ситуация и не знаеш накъде,аз смятам за най-удачно да пуснеш котва,да се обадиш на колеги или приятели и да чакаш да се вдигне мъглата.
Ако не можеш да помогнеш,не пречи.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: С лодка в морето 2017-сафрид

Мнение от КИРО »

bigfut написа:....В този порядък на мисли,ако си в такава ситуация и не знаеш накъде,аз смятам за най-удачно да пуснеш котва,да се обадиш на колеги или приятели и да чакаш да се вдигне мъглата.
В този порядък на мисли,скоро писахме по въпроса по няколко изречения.
И да се обадиш на приятел,как ще го опътиш?
Преди няколко години Яни на Траката,аз на Галата.При него мъгла
с нож да я режеш,при мен голи до кръста стоим в лодката.
Като разбра,ми вика тръгвам към теб,навигирай ме.
Абе как да стане ве Яни,ни те виждам,ни те чувам - карай направо,пък каквото излезе.
Ама остави си и бензин за прибиране.Ама има мозък,гледа сонара,дълбочината се увеличава
кара в нея посока,докато излезе от мъглата.
А мъглата държеше някъде от брега на Траката,до към фарватера,после с ряз просветва.
Понякога мъглата държи по 2-3 дена,тогава да не те забърше,че доста риба ще хващате,
даже и време ще имате да я подготвите за мариноване.
Да не дава господ да се попада в такава ситуация де.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: С лодка в морето 2017-сафрид

Мнение от nabor4eto »

bigfut написа:.Към 15 часа се случи нещо,което не бях виждал-за 20 минути падна мъгла с видимост до 30 метра.Останахме,защото имахме GPS.Вярвайте,без него е голям проблем.Нито бряг,нито посока.Повечето телефони го имат в приложенията,полезно е.В този порядък на мисли,ако си в такава ситуация и не знаеш накъде,аз смятам за най-удачно да пуснеш котва,да се обадиш на колеги или приятели и да чакаш да се вдигне мъглата.
Потвърждавам за рибата и мъглата с тази разлика , че не е паднала за 20мин....аз също бях в селото пред носа и докато си ловях чернокоп, около 13,00-13,30ч, ниско на хоризонта от юг /по целия хоризонт/ се появиха много странни облаци. Направиха ми впечатление, защото наистина бяха странни и като не знаех какво ще последва реших, че е по добре да изляза, и две лодки /гуменки/ тръгнахме ..беше около 13,30ч.След нас излязоха и още лодки. Днес сутринта отново отидохме на Болата и познайте - мъглата все още не се беше вдигнала - и така до обяд. Така, че ако се наложи да чакаш да се вдигне мъглата за да излезеш от морето е голям проблем. В тоя ред на мисли , не знам кое е по-важно в морето GPS или Сонар...а може би и двете са толкова важни , че по-добре да не се влиза без тях
ПС...днес беше същия риболов , като вчерашния - чернокоп и тук там сафрид само , че го ловихме след Русалка
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Djon Silvar
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 6:01 pm

Re: С лодка в морето 2017-сафрид

Мнение от Djon Silvar »

В тоя ред на мисли, освен GPS, е важно да имаш компас. Не случайно ДИК ги изискват. Абе те изискват и куп други неща.Последното което искаха тази година е да има два термокустюма. Ако паднеш във водата да има с какво да се топлиш. А те струват по няколкостотин лв. Това е за двумилната зона.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: С лодка в морето 2017-сафрид

Мнение от КИРО »

Djon Silvar написа:В тоя ред на мисли, освен GPS, е важно да имаш компас. Не случайно ДИК ги изискват. Абе те изискват и куп други неща.Последното което искаха тази година е да има два термокустюма. Ако паднеш във водата да има с какво да се топлиш. А те струват по няколкостотин лв. Това е за двумилната зона.
За 2мили са други костюмите,по 15лв някъде , абе пълен ташак според мен.
Компас ли - абсолютно задължително е да го имате,ама да знаете и да го ползвате.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”