Съвет за здрава,къса въдица и макара

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
butcherr
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Окт 25, 2016 10:59 am

Съвет за здрава,къса въдица и макара

Мнение от butcherr »

Здравейте колеги,ще ви помоля за съвет. Предстои ми пътуване с кораб поне 6 месеца, тъй като през миналият рейс стана интересен риболов (и се видяха хубави екземпляри) дори без въдица и макара, този път искам да се подготвя максимално. По магазините предлагаха много хубави модели, но уви и доста скъпи. Може ли да ми предложите здрава въдица която мога да пренеса по самолетите без да доплащам за багаж и мултипликатор. Всъщност не съм и сигурен дали да си взема мултипликатор или обикновена макара. Начинаещ съм в тази сфера но се запалих супер яко, особено след като разгледахме цели 4 часа няколко от папките "фишинг" на капитана(разни огромни риби включително и марлин). Ще ви бъда много благодарен ако дадете съвети.
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Съвет за здрава,къса въдица и макара

Мнение от nabor4eto »

1.Колега, качествените продукти са скъпи..така, че сам трябва да прецениш какво можеш да си позволиш.
2. Универсална въдица и макара, които да стават за всичко- НЯМА. Моя съвет е да разговаряш с продавач-консултантите в магазина и да им обясниш , какъв точно риболов искаш да практикуваш. В повечето случаи , те са достатъчно компетентни да ти предложат подходяща пръчка и макара. Успех и много уловени риби
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
butcherr
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Окт 25, 2016 10:59 am

Re: Съвет за здрава,къса въдица и макара

Мнение от butcherr »

Така е колега универсални няма, но като им кажа, че ще ги ползвам в океана те ми предлагат мултипликатори за по 300лв и въдици за по 200. Не е задължително да е от най-висока класа, но искам да ми свърши достатъчно работа, взел съм съм въдичка и макара за чепарета само но ще ми трябва и нещо за по тежко, която да ползвам с жива стръв
Аватар
paynera
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Пон Апр 11, 2005 12:07 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за здрава,къса въдица и макара

Мнение от paynera »

Ловя само в морето и въдицата с макарата ми е 4-цифрено число за някакви си дребни риби , и като се има в предвид какви риби има в океана дето със сигурност ще ме омажат в лаина - за добър и качествен риболов тези 500 лева дето ти искат по магазините е като играчки от Зрънчо - КЕФ ЦЕНА НЯМА
Наи обичам , зъби на бели риби да събличам
butcherr
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Окт 25, 2016 10:59 am

Re: Съвет за здрава,къса въдица и макара

Мнение от butcherr »

Много си прав, но при положение, че се качвам като стажант и в момента работя за 550лв няма как да си го позволя поне за сега. Мисълта ми беше да ми дадете съвет за въдичка която ще мога да си я взема с мен на кораба и ще ми свърши горе-долу работа, и как да ги съчетая въдичка с мултипликатор или въдичка с нормална макара.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Съвет за здрава,къса въдица и макара

Мнение от КИРО »

butcherr написа:Много си прав, но при положение, че се качвам като стажант и в момента работя за 550лв няма как да си го позволя поне за сега. Мисълта ми беше да ми дадете съвет за въдичка която ще мога да си я взема с мен на кораба и ще ми свърши горе-долу работа, и как да ги съчетая въдичка с мултипликатор или въдичка с нормална макара.
Приятел,търсиш мисия невъзможна според мен.Никога не съм бил на кораб в океан,
но ако ми се падне,вземам една макара титаниева корда от магазина,
куки 5/0 -10/0 ( даже ти са малки ),корда 1-2мм,въже 3-4мм към 100м,може и 300м.
и работиш без пръчки и макари - директно на ръка,като предварително завързваш края на въжето
на някой леер,или където ти уйдисва там.
С тези наши спининги за сафрид,губиш всякаква битка в океана с рибите.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
butcherr
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Окт 25, 2016 10:59 am

Re: Съвет за здрава,къса въдица и макара

Мнение от butcherr »

КИРО написа:
butcherr написа:Много си прав, но при положение, че се качвам като стажант и в момента работя за 550лв няма как да си го позволя поне за сега. Мисълта ми беше да ми дадете съвет за въдичка която ще мога да си я взема с мен на кораба и ще ми свърши горе-долу работа, и как да ги съчетая въдичка с мултипликатор или въдичка с нормална макара.
Приятел,търсиш мисия невъзможна според мен.Никога не съм бил на кораб в океан,
но ако ми се падне,вземам една макара титаниева корда от магазина,
куки 5/0 -10/0 ( даже ти са малки ),корда 1-2мм,въже 3-4мм към 100м,може и 300м.
и работиш без пръчки и макари - директно на ръка,като предварително завързваш края на въжето
на някой леер,или където ти уйдисва там.
С тези наши спининги за сафрид,губиш всякаква битка в океана с рибите.
Да да, това е едно наум дебела корда имам, куки ще взема, въжета на кораба колкото искаш, стоманени поводи имам, но все пак ще си взема още една въдичка и макара за всеки случай
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за здрава,къса въдица и макара

Мнение от rikitikitavi »

Добре дошъл в отбора.
Според мои преживявания за начало ти трябват:
Пръчка от две части стъклопластова с дебело връхче дето да ти се събира в куфара. Мериш в куфара и на магазина. Може да се наложи да одрежеш връхчето и дръжката по малко ама не е проблем. За нея макара размер 4000. Плетено влакно 0.40към 300м.
Пак за нея. 30бр чипарета за чернокоп , 10бр. Чипарета за сафрид и 10бр чипарета за паламуд. Куки ковани 5номер 100бр. Флорокарбон за поводи 0,45. Пилкери 100гр поне 10 бр. И олова 100гр няколко.
Всичко това за малки рибки до 300-400гр. Най често и това се хваща де. Спарови,скумрики,сафриди.
За големи риби. Пластмасова ролка за навиване на мисина и навито 300м 1.0мм мисина. Вирбели на 100кг от скъпите. Куки за сом. С ухо2-0,6-0,10-0по триисет от всеки вид. От железарията 10м неръждаема проволка 1.0мм и поне 20скобички за правене на уши.
Отделно калмарки 10бр и туйто.
За следващия рейс оставяш скъпата въдица и мултипликатора.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Radoslav711
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Юни 13, 2016 7:42 pm

Re: Съвет за здрава,къса въдица и макара

Мнение от Radoslav711 »

здравеите колеги.някакво мнение иматели за прачка на даива интерлаин без водачите ще се използжва за лодка за чернокоп и за тролинг и какъв размер да е и каква акция да е наи добре.благодаря
Аватар
rashkoto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 636
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 1:28 pm

Re: Съвет за здрава,къса въдица и макара

Мнение от rashkoto1 »

Извинявай, но вземи и един правописен речник с прАчката....
От всичко най-обичам, гол по пясъка да тичам!
Radoslav711
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Юни 13, 2016 7:42 pm

Re: Съвет за здрава,къса въдица и макара

Мнение от Radoslav711 »

ще си я взема ве тъпън пръчката
Аватар
rashkoto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 636
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 1:28 pm

Re: Съвет за здрава,къса въдица и макара

Мнение от rashkoto1 »

Radoslav711 написа:ще си я взема ве тъпън пръчката
Пише се тъпАн.....Не забравяй речника!
От всичко най-обичам, гол по пясъка да тичам!
Radoslav711
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Юни 13, 2016 7:42 pm

Re: Съвет за здрава,къса въдица и макара

Мнение от Radoslav711 »

добре даскале може би само за това ставаш
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”