Риболов от лодка ПАЛАМУД 2017

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

masterfox65
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Ное 30, 2013 6:38 pm

Re: Риболов от лодка ПАЛАМУД 2017

Мнение от masterfox65 »

На Златните Събота сутринта пръснат сафрид. След 3-часово тралене - едно цигане на тиквено чепаре с 6-метров воблер. Преди да се развали времето миналата беше мътилка от ува и вероятно цаца, екрана ставаше целият червен. Днес следобед пак ще се пробвам за едро, с надеждата да срещна на зъбатко
Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: Риболов от лодка ПАЛАМУД 2017

Мнение от EU_BG_akademika »

masterfox65 написа:.....едно цигане на тиквено чепаре с 6-метров воблер.
Колега инфото е супер, но е добре щом казваш дълбочина на воблера, да казваш влакното което ползваш и колко метра си пуснал назад....
Надявам се да не съм те засегнал.
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
masterfox65
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Ное 30, 2013 6:38 pm

Re: Риболов от лодка ПАЛАМУД 2017

Мнение от masterfox65 »

Няма проблем. Влакно 0,19 и около 40 метра. Воблер 11 см Yozuri. Куки 2/0. Снощи нищо. Много медузи, които на няколко пати ме "пратиха" за зелен хайвер. Има доста ува. Довечера пак сте упорствам.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов от лодка ПАЛАМУД 2017

Мнение от rikitikitavi »

Вчера 8циганки на сафридско чопаре. Двете дадоха фира. Останалите растът.На болата на 12 метра дълбочина. На 10номер кука. На влачене един паламуд ама се откачи .
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
solidgeorgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Авг 28, 2012 8:53 am

Re: Риболов от лодка ПАЛАМУД 2017

Мнение от solidgeorgiev »

Братушките ги почнаха в Новороссийск
https://www.youtube.com/watch?v=oTADvjqarRU
https://www.youtube.com/watch?v=X0pzT7ZfrTU&t=310s
masterfox65
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Ное 30, 2013 6:38 pm

Re: Риболов от лодка ПАЛАМУД 2017

Мнение от masterfox65 »

На Златните сутринта между 7-10, 2 бр. пораснали циганета(около 400-500 гр). Едното на последната кука на чепарето(розов октопод с ламе), другата на воблера (9-метрова Rapalla tail shaker). Много пасажи между дъното и 10 метър(видях да вадят сафрид). Рибата общо взето беше навсякаде след 10 метра далбочина.
solidgeorgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Авг 28, 2012 8:53 am

Re: Риболов от лодка ПАЛАМУД 2017

Мнение от solidgeorgiev »

Там има големи пасажи и не се хващат случайни риби като тук дано дойдат насам
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Риболов от лодка ПАЛАМУД 2017

Мнение от lozzy.68 »

solidgeorgiev написа:Братушките ги почнаха в Новороссийск
https://www.youtube.com/watch?v=oTADvjqarRU
https://www.youtube.com/watch?v=X0pzT7ZfrTU&t=310s
Няма как Колега,Джурума е пред него ......!!! :wink:Ако ме разбираш..... :drinkers: :fishing5:
solidgeorgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Авг 28, 2012 8:53 am

Re: Риболов от лодка ПАЛАМУД 2017

Мнение от solidgeorgiev »

Пред него но в крайна сметка момчето не извади налъми а паламуди
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Риболов от лодка ПАЛАМУД 2017

Мнение от lozzy.68 »

:lol: :lol: :lol: :smt023 :drinkers:
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов от лодка ПАЛАМУД 2017

Мнение от rikitikitavi »

Днес влизане от Карантината и посока Юг. Ще търся паламуд. Пред Галата село от 50 лодки. Пасажи със сафрид ич. Тук там групчки. Аз влача. Със сериозно оборудване. Близо до дъното. Малио след това на сонара се показа риба с габарити над метър. Идея си нямал каква. Не клъвна. А на същото място миналата година нещо издърпа 30метра аванс на колегата и му отнесе воблера.
Продължих упорито. Държах14-15метра както другите влачещи. После влязох на 25ти със същия резултат.
Накрая близо до моста на Родни балкани го видях. В плиткото. На 8м. Паламуд между 3и 4кила. Огромно животно.


За съжаление не беше жив.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vanboxer
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 261
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 12:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов от лодка ПАЛАМУД 2017

Мнение от vanboxer »

image-0-02-04-a495a3721f1a138358dda9f09e4edf68d644c6f536dd5f8Ccxccfĉxx42ce4263b75ee68-V.jpg
Това е от днес пред Родни балкани . Торук 2,8кг на плиткогазещ воблер. Майсторът е Жоро с червения Brig с Ломската регистрация.
Браво
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ЖРЕБЧЕВСКИ ВЪЗПИТАНИК
Аватар
martin varna
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пет Ное 12, 2010 2:32 pm

Re: Риболов от лодка ПАЛАМУД 2017

Мнение от martin varna »

Браво!!!
masterfox65
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Ное 30, 2013 6:38 pm

Re: Риболов от лодка ПАЛАМУД 2017

Мнение от masterfox65 »

Днес започнахме от Фичоза на плитки Марии. На Паша дере реших да мина на дълбок(Rapalla tail shaker UV) и още с пускането извадих 1 паламуд на оранжев октопод. Колегата и той мина на дълбок и на Родни балкани, след два мощни последователни удара, нещо му отнесе целия такък, барабар с 20-на метра влакно. До Камчия и на обратно - нищо. Утре мисля да пробвам на Златните. Оня ден вечерта сафрида беше качен варху плочата пред Ривиера, но на тралене нищо не се обади.
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Риболов от лодка ПАЛАМУД 2017

Мнение от Ribar »

Здравейте, колеги!

Извинявам се предварително за глупавия въпрос, но съм крайно некомпетентен в риболова на паламуд и лефер.

Може ли да се лови паламуд на клатене от лодка с такъв тип октоподчета (не говоря за марката, само за вида):

Изображение

...с някакъв пилкер най-отдолу?

Питам, защото утре, ако всичко е наред, ще влезем с един приятел и той по-скоро ще търси сафрид (което изключва тролинга), а аз си хванах достатъчно преди няколко дни и ми се иска да изживея тази тръпка с паламуда. Сам съм си вързал 4 октоподчета от този тип още миналата година, но така и не съм ги пробвал. Имам също и едно чепаре за чернокоп, №2 куки, ако не се лъжа, но не знам дали ще действат ефективно на клатене (за чепарето ми е ясно, че то по-скоро ще работи, но за октоподчетата нямам никаква идея).

Благодаря, извинявам се още веднъж, ако въпроса ми е нелеп.
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”