Регистрация колесар към днешна дата

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

stambo3
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 8:47 am
Местоположение: Варна

Re: Регистрация колесар към днешна дата

Мнение от stambo3 »

Да точно това ме притеснява. Въпреки че всички декларират че колесарите им са с документи / явно само за тяхната покупка /, видимо от снимките, никой няма регистрационни номера. А влизайки в България с подобен колесар, ще зарадвам явно първия катаджия, който ме срещне. А за Гърция изобщо не знам какъв е режима на движение на колесари по пътища и магистрали !!! Четох тук че някой са искали транзитни номера, но дали е така все още не мога да разбера ?
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Регистрация колесар към днешна дата

Мнение от nabor4eto »

Мой приятел си докара от Гърция лодка с колесар. Верно , че беше преди 6-7 години, но невярвам да са си сменили закона. колесаря беше без рег. номер. В Гърция на колесарите нямат номера. Колесара има документи, но няма рег номер. Транзитни номера можеш да поставиш в пункт на КАТ /и то не е сигурно/, но до там ако те спрат някъде ще има сопа.
П.С...много важно нещо...някой хитреци слагат табели от друг колесар и така карат, НО не ти препоръчвам да го правиш защото, това е престъпление по нашия наказателен кодекс и ако те хванат сопата е двойно по-дебела - отиваш на съд, докато карането без рег номер е само административно нарушение и наказанието е само глоба.
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
stambo3
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 8:47 am
Местоположение: Варна

Re: Регистрация колесар към днешна дата

Мнение от stambo3 »

Дааа.... благодаря ти много ! Тази авантюра, все повече започва да изглежда като мираж. Не обичам да нарушавам законите, а още по-малко да ме глобяват за глупост и тарикатлък. Жалкото е че в България предлагането на що годе читави, функциониращи изрядно лодки е доста ниско!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”