Излет за шаран - яз. Искър 09.2018

Модератор: sapuna

Alexander.Georgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Май 06, 2017 8:13 am

Излет за шаран - яз. Искър 09.2018

Мнение от Alexander.Georgiev »

Здравейте колеги,
предстои ми излет за 3 дни на любимият на софиянци гьол - яз. Искър.
Подготвили сме се с колеги сравнително добре, като сме сварили 10тина кг. царевица,
добавили сме към сместа мая за да вкисне, жито и няколко кг. коноп.
Мястото към което се стремиме е от към вливането на Шипочанска река или по точно от към Ихтиман.
Предполагам, че ще храниме в линия между две шамандури и ще нанасяме с лодка въдиците на сравнително близко разстояние от порядъка на 80 до 120 метра. Целта на риболова е шаран и евентуално някой сом. Подготвили сме няколко вида дип (малина / ягода / банан / ванилия и люта чушка). Подготвили сме пелети за косъм и протеинови топчета 20мм.
Мислиме да опитаме поне 2 пръчки на топче и 2 на дипната царевица, вероятно ще опитаме и на пелет (но лично ме съмнява).

1 въпрос: Трябва ли да се ароматизира допълнително царевицата която е за захранка. Да и се слагат течности за ароматизиране. Или да наблегнеме на дипването на основната стръв.
2 въпрос: Някой ходил ли е на това място от към ихтиман, на вливането. Имаме ли реални шансове за успех или да реорганизираме мястото докато е време, с цел да не се местиме из гьола след като подхраниме.
3 въпрос: Ако някой има информация за местата там, има ли смисъл да нанасяме въдиците с лодка на 100м+ или да се целиме на кастинг дистанция от брега на средно 50-100 метра. Като с лодка само ще се храни. Този вариант по ми допада защото ем няма да влизаме често за да прехвърляме въдиците ем ще може да опитаме и някой друг фидер.

Наслука на всички. :fishing11: :fishing11: :fishing11: :fishing11:
luibg
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 3:44 pm
Местоположение: софия

Re: Излет за шаран - яз. Искър 09.2018

Мнение от luibg »

Колега,аз също отивам събота и неделя там,но за платика-шаранджия съм но не ходя на искъра за шаран-просто не вярвам в успеха там.Дано да има колеги които да ме опровергаят.Моля,който е имал тази година успех при шараните на Шипочане да драсна два реда!
Alexander.Georgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Май 06, 2017 8:13 am

Re: Излет за шаран - яз. Искър 09.2018

Мнение от Alexander.Georgiev »

Надяваме се да хванеме местенце от другата страна на шосето, вероятно ще се дотътриме с лодка. Желая ти слука ;) Не съм подготвен за фидер и за платика. Не знам обаче дали да не си взема 1 пакетче захранка да се позанимавам, в краен случай.
Alexander.Georgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Май 06, 2017 8:13 am

Re: Излет за шаран - яз. Искър 09.2018

Мнение от Alexander.Georgiev »

Излета завърши сравнително добре.
С обилно хранене успяхме да извадиме 6-7 много едри каракуди в порядъка на 1 - 2 кг. Даже 2 от тях са доста жълти и големи и ги объркахме първоначално с шаранчета. Явно самото захранване си каза думата. Рибите излизаха доста лесно без никакъв зор. Нямахме слука на бяла риба. Извадихме обаче 1 щука и 1 малък сомец ;)
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Излет за шаран - яз. Искър 09.2018

Мнение от ivanst »

За язовир Искър си има отделна тема колега - viewtopic.php?f=140&t=85211&start=2205 ако имаш Фейсбук може да погледнеш и групата за язовира - https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”