Прът и макара за риболов на тежко???

Модератор: sapuna

Niksie
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Апр 24, 2010 5:38 pm
Местоположение: Силистра

Re: Прът и макара за риболов на тежко???

Мнение от Niksie »

Здравейте колеги,
Какво ще кажете за тази комбинация: http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=441
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=540
Главно за шаран и каракуда ще се използва съоражението :wink:
valentin7203
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 9:37 pm
Местоположение: стара загора

Re:

Мнение от valentin7203 »

Chester написа:Моя съвет е да си вземеш 1 шарански прът 3.60 м 3lb защото като хванеш 1 шаран ще забравиш за сякакви хишници и каракуди :wink:
А ако хвнаш сом ще забравиш и всички шарани :D
k.koichev
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 2:12 pm

Re: Прът и макара за риболов на тежко???

Мнение от k.koichev »

Излизам с молба към колегите шаранджии да ме ориентират каква шаранска пръчка да си закупя,защото не съм много запознат скачеството и акциите на продаваните пръчки.Не мога да си позволя от скъпите.Интересуват ме тези от 100-120лв.Искам такава да хвърля пва торбички със захранка,защото нямам лодка за захранване. Пръчката да бъде с големите водачи за постигане на големи дистанции,а като размер-3,60м.Предварително благодаря.
k.koichev
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Прът и макара за риболов на тежко???

Мнение от ivanst »

Може ли съвет за дънен телескоп с бюджет до 100лв ... няма да се ловят големи риби просто искам да сменя старият от фибростъкло с някой карбонов.Дължина - 3.60м ... като съм се спрял на два телескопа.Моля за мнението за избраните или пък за подобни до 100лв.
- https://megafishing.bg/product/2629/dai ... -90gr.html" onclick="window.open(this.href);return false;
- http://www.orozov.com/rods_in.php?id=1& ... e=1&tip=27" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
elanmorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 6:58 pm

Re: Прът и макара за риболов на тежко???

Мнение от elanmorin »

Още даже не съм метнал за дъно, само се навивам последните дни да свърши забраната. Но колкото да си начеша устата, за тия пари ми се струва, че може да си намериш прилична техника.
Много голямо значение има дали, ще ловиш от лодка или от брега... логично, но някак си усещам :) , че е по-добре да наблегнеш на макарата, и за нея да дадеш повечето пари, с тоя бюджет, със сигурност можеш да си вземеш добра макара с двоен аванс.
Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: Прът и макара за риболов на тежко???

Мнение от magnetar »

MAD D-Fender,е по добрият вариант колега,шаранджийски телескоп,много красива въдица.Ако ще му вземаш макара,недей да налиташ на евтина макара с двоен аванс,ако е по евтина,по добре с преден такъв.
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Прът и макара за риболов на тежко???

Мнение от Антон Тонев »

Бачо Илия написа:
kolev написа:Добре де в крайна сметка телескопичната пръчка или двуколенната/триколенната/ е по-надеждна и препоръчителна за ринюболов на тежко. Според мен телескопичната, защото има по-малко слаби места, въпреки че досега имам 2 скършвания на такива.
100%- двуколенната!!!
Намали един процент де.Аз като Нищо не разбиращ, съм минал и през телекарп,и през двуколенна, и сега съм на триколенна.Разликата между последни две е само и единствено в транспортната дължина.Телекарпа го разкарах, защото първия водач, ми беше близо да макродържача, и като прибирах монтаж от 150-200м ставах като Рони Колман в ръцете.Така, че не айде да не изказваме категорични мнения.!
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Прът и макара за риболов на тежко???

Мнение от sapuna »

По скоро ,като Арди Велткамп Тонка! :D
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Прът и макара за риболов на тежко???

Мнение от Димитър Чаушев »

Антон Тонев написа:
Бачо Илия написа:
kolev написа:Добре де в крайна сметка телескопичната пръчка или двуколенната/триколенната/ е по-надеждна и препоръчителна за ринюболов на тежко. Според мен телескопичната, защото има по-малко слаби места, въпреки че досега имам 2 скършвания на такива.
100%- двуколенната!!!
Намали един процент де.Аз като Нищо не разбиращ, съм минал и през телекарп,и през двуколенна, и сега съм на триколенна.Разликата между последни две е само и единствено в транспортната дължина.Телекарпа го разкарах, защото първия водач, ми беше близо да макродържача, и като прибирах монтаж от 150-200м ставах като Рони Колман в ръцете.Така, че не айде да не изказваме категорични мнения.!
Още един процент намаление и от мене :wink:
Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: Прът и макара за риболов на тежко???

Мнение от magnetar »

Сигурно прътите на две колена са по добри,но не всеки може да транспортира два метра в сгънато положение.Винаги съм бил с пръчки на три колена,и съм си доволен.
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Прът и макара за риболов на тежко???

Мнение от Антон Тонев »

Ми, който мета като хамалин, си троши сопите.За такъв тласкач-да речем 5% :D
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Прът и макара за риболов на тежко???

Мнение от Димитър Чаушев »

Антон Тонев написа:Ми, който мета като хамалин, си троши сопите.За такъв тласкач-да речем 5% :D
Стига бре :oops:......... пръчката беше дефектна :oops:
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Прът и макара за риболов на тежко???

Мнение от Антон Тонев »

Димитър Чаушев написа:
Антон Тонев написа:Ми, който мета като хамалин, си троши сопите.За такъв тласкач-да речем 5% :D
Стига бре :oops:......... пръчката беше дефектна :oops:
Може Мите.Иначе, сопите са наистина много добри.Ползвам ги даже и за Бяла риба-клипса до макродържача е сякаш точно за тази цел. :D
Иначе по темата-според мен е добре да се знае дали ще се мята от ръка, или ще се нанася с лодка.
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Прът и макара за риболов на тежко???

Мнение от ivanst »

magnetar написа:MAD D-Fender,е по добрият вариант колега,шаранджийски телескоп,много красива въдица.Ако ще му вземаш макара,недей да налиташ на евтина макара с двоен аванс,ако е по евтина,по добре с преден такъв.
Благодаря ... то и аз клонях към този телескоп но за съжаление го няма вече в магазините на ДАМ.Ако някой го срещне някъде из риболовните онлайн сайтове нека пише тук или на лична.

п.п. Макарата която съм избрал е тази на Мичел с преден аванс - https://megafishing.bg/product/2286/mak ... chell.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
NikLess
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 239
Регистриран на: Сря Окт 23, 2013 10:38 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Прът и макара за риболов на тежко???

Мнение от NikLess »

Здравейте някой запознат ли е с модела на Серт Реалити 390 става ли тази пръчка ?
Роден за риболов, принуден да работи !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”