Прът и макара за риболов на тежко???

Модератор: sapuna

Аватар
ceno cenov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 9:31 am

Мнение от ceno cenov »

mjjmiro написа: http://tomaxshop.com/catalog/product_in ... 918dbc271f добре ли се хвърлят от ръка
Chester написа:А относно тоя последния прът недей си го взема той може да ти послужи да влачене от лодка (тролинг) или както каза колегата доко за сомове или за КИТОВЕ :lol: МНОГО Е ТВЪРД
НаслукА!
Не ги слушай. Супер е пръчката!!! Тъкмо ще се отличаваш от другите риболовци, което ще ти придаде индивидуализъм и ще внушава известно чувство на респект :shock: сред еднородната рибарска маса. :lol: :lol: :lol:

А сега да кажа и нещо по сериозно. Относно макарата doko е прав виж стингърите на Еврохолд. Добри макари са и са на сносна цена - около 50 лв. Аз имам 3 броя от две години и до сега проблеми с тях не съм имал
Аватар
Chester
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 219
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 6:48 pm

Мнение от Chester »

Значи вземи си карбонов прът 3.60м 3lb това е калсиката за шаран мога да ти предложа на Tomax Cpecial carp agresaor обаче е от стария карбон и е малко тевичък и е 3.90м
успех АДАШ ! 8)
Хвани и Пусни !
Аватар
angels1975
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2007 10:49 am
Местоположение: plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от angels1975 »

Chester написа:Прътите изи карп неса карбонови доколкото знам а относно онази макара която бе6е посочил миро (аз се казвам мирослав сигурно сме адаши) системата която ти е непосната се казва байтрънър и работи така: примерно хвърлил си на едиси колко метра и както при обикновенните макари разхлабваш аванс след това като засичаш го затягаш (зависи колко си ги разхлабил) райтрънара е задния аванс той се отпуска така че като тръгне рибата на няма много много съпротивление и онази непосната ръчка за теб се бута напред тана е клучен а като завъртиш ръчката на макарата се изключва може и с ръка но предния аванс си го затягаш колкото прецениш (той обикновенно се държи по стегнат)и така като потегли рибата байтрънара е включен и когато хванеш пръта завърташ леко ръчката и изведнъж рибата минава на твърд аванс и се засича и от там нататак работиш с предния аванс
П.П. надявамсе да си ме разбрал УспеХ!
А относно тоя последния прът недей си го взема той може да ти послужи да влачене от лодка (тролинг) или както каза колегата доко за сомове или за КИТОВЕ :lol: МНОГО Е ТВЪРД
НаслукА!
на същото мнение съм но когато засичаш не барай ръчката (байтрънара) а сложи пръста на шпулата и натискаи леко като аванс
и след като устискаш първия удар тогава с ръчката

иначе само с двоен аванс макара и никви проблеми
Аватар
doko
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 9:38 pm
Местоположение: В. Търново

Мнение от doko »

ceno cenov написа:Не ги слушай. Супер е пръчката!!! Тъкмо ще се отличаваш от другите риболовци, което ще ти придаде индивидуализъм и ще внушава известно чувство на респект :shock: сред еднородната рибарска маса. :lol: :lol: :lol:
Недей се базика с човека ще земе да си купи такива. С тая пръчка незнам как ще замята после. :D
Ето ти един линк за макарата
http://shop.akvasport.com/catalog/produ ... cts_id=743
По магазините е малко по скъпа около 60 кинта. Но си вземи Хънтър а НЕ Стингър. За водача на въдицата - тъй като те не са сикови и самите върхови водачи са със вдлъбнати втулки и кордата се търка и се наранява. Затова си ги сменяш и забравяш за проблеми. Принципно карбона е по добре но тези също ще ти вършат работа. В най-лошия случай после ще ги ползваш за СПОД :lol:
Аватар
Chester
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 219
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 6:48 pm

Мнение от Chester »

тези макари доста нашумяха много хора си купиха такива
Хвани и Пусни !
Аватар
kosatkata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 5:03 pm
Местоположение: търговище

Мнение от kosatkata »

Колега не знам до какви изводи си стигнал от толкова много съвети за макари и сопи.Поне за макарите ще кажа , че тези Стингери ги ползвах в продължение на две години и не мръднаха от никъде и така без забележки ги смених за по горен клас макари.Ще останеш много доволен като за начало от тях.Няма да съжаляваш от покупката .Дето се вика струват всеки лев от цената си , че даже и повече.За сопите не мога да ти кажа защото разбирам че те насочват към "Easy karp".Не съм ги ползвал но също чувам много добри отзиви за тях като има забележки само към връхния водач.Според мен си направи комплект от такава макара и сопа и няма да съжаляваш.Успех и поздрави.
kolev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 12:42 pm
Местоположение: София

Мнение от kolev »

Виж тези пръти са доста евтини.
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=531

Пишат, че са предназначени за риболов на тежко и са с плътен връх. Ако някой има такива нека сподели стават ли за нещо. Все са 20 лв.
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

Колега Kolev,нямам точно такава пръчка,но параметрите и са описани в рекламното каре!
Пръчките определено стават за дънен риболов.Преди години нямахме понятие от 3 или 3,5lb.Нямахме понатие от акция,секция,спод и т.н. и пак ловяхме сериозни риби.Писал съм го многократно-риболовният ми стаж е навъртян с единични сопи на 2,40м.В последно време индустриалната политика се промени,артикулите се умножиха стократно,а цените чувствително паднаха!За цена около 20 кинта в момента можеш да си купиш кадърна пръчка за всякакъв вид риболов!/може и да е втора ръка/
Ако определено си се спрял на тези теле-та,то нищо не губиш да си ги купиш.Знай,че ще са тежки,но здрави.Ще измятат,но няма да водят рибата,а определено тя ще ги води!Това,че са теле също е един вид плюс /транспортна дължина/,но и минус /по мижав строй,за сметка на плътната върхова част/.
Та с две думи-зависи за какво ще ги използваш!?!?!?
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Мнение от Бачо Илия »

Колега kolev ,
От този ценови клас по-добре си вземи ето от тези:

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=532

Дължини 3.30/3.60./3.90. Акция 50-100 , когато става въпрос за телескопи и силови изпълнения не е кой-знае каква , нито можеш да замяташ големи тежести и тежки хранилки или пружини , да не говорим за спод. Отделно по-едър шаран ще те разиграва както си иска :roll: Точно вчера коментирах за две такива "дръвца"-за какво съм ги взел и какво правя с тях :D Ето тук:

http://forum.nariba.com/viewtopic12670.html

Интересно че цената им е като закована , май само сменят марката :D
Изображение
kolev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 12:42 pm
Местоположение: София

Re: Прът и макара за риболов на тежко???

Мнение от kolev »

"Sapuna" и "IDA" съгласен съм с вас.
Индустрията все повече се развива.
И аз си спомням когато си купих първия руски телескоп. Махнах му двете задни части и сложих една макара дайва. Това ми беше любимата въдица за плувка. Преди известно време ми я откраднаха от колата и все още ме е яд.
Сега вече нещата са съвсем други. И отдавна не робувам на марки и скъпи/най-вече карбонови/ такъми, по простата причина, че ме е страх от светкавици.
Затова и предложих на човека тези пръти. Сториха ми се читави и евтини. Всъщност мисля да си поръчам една такава пръчка за риболов на щука на тапа, че една макара ми е свободна.
Abrashev
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 12:51 pm
Местоположение: Добрич

Re: Прът и макара за риболов на тежко???

Мнение от Abrashev »

Hercules 330 става ли за този вид риболов ?
Грешим - книгата на съдбата не е вече написана. Пише се всеки ден. Някои белези никога не заздравяват. Но пък някои заздравяват...
И нека, тръгвайки си от водоема, единствените следи, оставащи зад вас, да са следите от стъпките ви...
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Прът и макара за риболов на тежко???

Мнение от Бачо Илия »

Abrashev написа:Hercules 330 става ли за този вид риболов ?
Виж, по-горе в темата има препратка към друга тема, аз как ги ползвам за по-краткосрочни излети :idea:
Изображение
kolev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 12:42 pm
Местоположение: София

Re: Прът и макара за риболов на тежко???

Мнение от kolev »

Добре де в крайна сметка телескопичната пръчка или двуколенната/триколенната/ е по-надеждна и препоръчителна за ринюболов на тежко. Според мен телескопичната, защото има по-малко слаби места, въпреки че досега имам 2 скършвания на такива.
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Прът и макара за риболов на тежко???

Мнение от Бачо Илия »

kolev написа:Добре де в крайна сметка телескопичната пръчка или двуколенната/триколенната/ е по-надеждна и препоръчителна за ринюболов на тежко. Според мен телескопичната, защото има по-малко слаби места, въпреки че досега имам 2 скършвания на такива.
100%- двуколенната!!!
Изображение
НИКИ ДОНЧЕВ
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1238
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 7:36 pm
Местоположение: София

Re: Прът и макара за риболов на тежко???

Мнение от НИКИ ДОНЧЕВ »

IDA написа:
kolev написа:Добре де в крайна сметка телескопичната пръчка или двуколенната/триколенната/ е по-надеждна и препоръчителна за ринюболов на тежко. Според мен телескопичната, защото има по-малко слаби места, въпреки че досега имам 2 скършвания на такива.
100%- двуколенната!!!
:smt023 :smt023 :smt023
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”