Празно кълване

Модератор: sapuna

vlado321
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:36 pm

Празно кълване

Мнение от vlado321 »

Здравейте колеги,
При последният ми шаранджийски излет преди няколко дни се случи нещо странно (повече от веднъж), което не ми се беше случвало до сега. Сигнализаторът пищи продължително, като при рън, обтегачът (с твърдо рамо) се залепя горе до пръчката и седи там, при което сигнализаторът спира. Рибата не взима аванс както при други удъри, въпреки че авансът е разхлабен. Преди да засека, пробвам да видя дали има нещо от другата страна на линията, като отпускам малко от влакното през аванса. Обтегачът остава горе, не пада надолу заедно с отпуснатото влакно. Засичам и няма нищо...
Мислех си, дали може да е просто риба, която се бута в линията ми, но в случая говорим за продължително "кълване" а не еднократно сигнализиране.
Друго, което се замислих е, че потенциално може да е проблем с монтажите ми, но това са монтажи, в които съм много сигурен и съм хванал не една или две риби на тях (D rig и slip D rig).
Ще се радвам, ако някой разгадае на какво се дължи въпросното събитие и благодаря предварително :)
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Празно кълване

Мнение от gergi762 »

Ако има раци във водоема, може те да правят такива номера.
Остави само стъпки
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Празно кълване

Мнение от Don4o_62 »

gergi762 написа:Ако има раци във водоема, може те да правят такива номера.
Точно,мидите и те го правят тоя номер,езерните
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2493
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Празно кълване

Мнение от kukukuka »

хващай раци ако има. по вкусни са от риба ммммм :partyman:
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
slambeca
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Мар 14, 2012 8:18 pm

Re: Празно кълване

Мнение от slambeca »

За мене колега са водни костенурки ядат всичко,като засичаш по лесно се забива в камък отколко в устата й куката.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”