Техники за големи дистанции

Модератор: sapuna

dalgia15
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Пон Апр 14, 2008 12:21 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Техники за големи дистанции

Мнение от dalgia15 »

Извинявам се много но от това което прочетох,а именно че използва шок лидер със здравина 16кг(около 28lb плетено),и монофил със здравина 3кг(0.20),то мисля че доста хора биха достигнали дистанция около 200м.Лично аз съм виждал колега с пръчка 3.90 3.5lb,макара BIG PIT,шок лидер 0.26,основно 0.28(монофил),да достига дистанция 130-140м(мерено по оборотите на макарата OKUMA AXEON).Поправете ме ако греша.Интересно ми е да чуя мнението на Илийката по този въпрос.
slavi253
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 643
Регистриран на: Съб Май 24, 2008 8:08 am

Re: Техники за големи дистанции

Мнение от slavi253 »

snegk написа:
slavi253 написа:0.27мм на 0.50мм шок нещо такова
Славчо,ще можеш ли да обясниш как стигна до това заключние :?: :wink:

случаино :lol:
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Техники за големи дистанции

Мнение от snegk »

slavi253 написа:
snegk написа:
slavi253 написа:0.27мм на 0.50мм шок нещо такова
Славчо,ще можеш ли да обясниш как стигна до това заключние :?: :wink:

случаино :lol:
А ега не случайно,можеш ли да отговориш нормално :lol: Не за дуго,но 0,50 за 16кг пък о,27 за 3кг.нещо не ми се вързва :wink: :lol:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Техники за големи дистанции

Мнение от snegk »

dalgia15 написа:Извинявам се много но от това което прочетох,а именно че използва шок лидер със здравина 16кг(около 28lb плетено),и монофил със здравина 3кг(0.20),то мисля че доста хора биха достигнали дистанция около 200м.Лично аз съм виждал колега с пръчка 3.90 3.5lb,макара BIG PIT,шок лидер 0.26,основно 0.28(монофил),да достига дистанция 130-140м(мерено по оборотите на макарата OKUMA AXEON).Поправете ме ако греша.Интересно ми е да чуя мнението на Илийката по този въпрос.
Мойто мнение,че всеки състезател трябва да хвърля ракета на 130-140м. :wink: За жалост аз не съм от тях :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Техники за големи дистанции

Мнение от Бачо Илия »

На друго място в статиите пише " основно за 3.6кг". Нямам точна представа за" обичайните" и най-ползваните марки шаранджийски влакна какъв диаметър отговаря на тази цифра , но си мисля че ще е нещо от порядъка на 0.23/0.26. Лидера е ясен и във всички случаи конкретно в случая е плетен. Колкото до прътите ( то от там почна този дебат) , акцията би трябвало да е подчертано " фаст"( връхна). Прави ми и впечатление много голямото разстояние между върха на пръта и тежеста , по-голямо от разстоянието между върха и най-големия водач :idea:
Изображение
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Техники за големи дистанции

Мнение от snegk »

Точно до големия водач я пуска тежеста,господин Смит :lol: Относно влакната,скоро ще ви направя тестове,с точност,сечение-мъртво тегло.
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
slavi253
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 643
Регистриран на: Съб Май 24, 2008 8:08 am

Re: Техники за големи дистанции

Мнение от slavi253 »

англичаните не ловят с влакна фокус лаэер или други такива с иэвънэемни покаэатели няма влакно 018мм с тест 5 кг примерно
влакната на англииските фирми са с много ниски покаэатели эа сметка на това верни :lol:
030мм качествено влакно е с тест максимум 5-5500кг сметни колко трябва да е дебело влакно с тест 16кг :lol: говориме эа монофил :lol:
Аватар
майсторчето страхил
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1357
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 5:32 pm
Местоположение: В.ТЪРНОВО

Re: Техники за големи дистанции

Мнение от майсторчето страхил »

То за далечина как дае ще го метнеш,ами най големия проблем е усукването на монтажа,как да се избегне на такова растояние :smt017
п.п.Аз на 60-70 м. го правя пък за повече да не говоря :oops:
НЕ БОЙТЕ СЕ,ТОВА СЪМ АЗИзображение
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Техники за големи дистанции

Мнение от Бачо Илия »

slavi253 написа:англичаните не ловят с влакна фокус лаэер или други такива с иэвънэемни покаэатели няма влакно 018мм с тест 5 кг примерно
влакната на англииските фирми са с много ниски покаэатели эа сметка на това верни :lol:
030мм качествено влакно е с тест максимум 5-5500кг сметни колко трябва да е дебело влакно с тест 16кг :lol: говориме эа монофил :lol:
Що да ги коментираме монофилните лидери , в случая въобще не става дума за монофилен лидер :idea: :idea: :idea: . Монофилни лидери се ползват при мача и фидера , но специално в този бранш не са " класика в жанра". По важното е диаметъра на основното , който при тези показатели 0.30/5.500 пак си мисля че за 3.600 ще да е около 0.23 ( +/- 0.01 , 0.02) 8)
Изображение
slavi253
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 643
Регистриран на: Съб Май 24, 2008 8:08 am

Re: Техники за големи дистанции

Мнение от slavi253 »

IDA написа:
slavi253 написа:англичаните не ловят с влакна фокус лаэер или други такива с иэвънэемни покаэатели няма влакно 018мм с тест 5 кг примерно
влакната на англииските фирми са с много ниски покаэатели эа сметка на това верни :lol:
030мм качествено влакно е с тест максимум 5-5500кг сметни колко трябва да е дебело влакно с тест 16кг :lol: говориме эа монофил :lol:
Що да ги коментираме монофилните лидери , в случая въобще не става дума за монофилен лидер :idea: :idea: :idea: . Монофилни лидери се ползват при мача и фидера , но специално в този бранш не са " класика в жанра". По важното е диаметъра на основното , който при тези показатели 0.30/5.500 пак си мисля че за 3.600 ще да е около 0.23 ( +/- 0.01 , 0.02) 8)

напротив наи иэполэвания шок лидер в шаранджииския риболов е монофилния било то конусен или просто по дебело от основното влакно
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Техники за големи дистанции

Мнение от sapuna »

Е тук вече си в грешка!
Баш са си класика! :wink:

5х15м конус 0.30MM - 0.45мм/12LB - 30LB/ Има и в други граници! :wink:
Изображение


edit: Опс,Слави ме е изпреварил! :wink:
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Техники за големи дистанции

Мнение от snegk »

Ъхъъ :wink: Плетен шок лидер се използва предимно при тревисти водоеми,много добре реже тревите. :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
slavi253
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 643
Регистриран на: Съб Май 24, 2008 8:08 am

Re: Техники за големи дистанции

Мнение от slavi253 »

snegk написа:Ъхъъ :wink: Плетен шок лидер се използва предимно при тревисти водоеми,много добре реже тревите. :wink:
:smt023 и никога при миди или камъни эащото го режат като бръснач
аэ полэвам 99% от случаите плетен шок и эа тва тая година му ядох главата неколко пъти на водоеми с миди :lol:
didopoli
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 730
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 7:37 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Техники за големи дистанции

Мнение от didopoli »

Като се ползва за треви не се ли наричаше снаг-лидер или бъркам???
Изображение
Където качеството е от значение!
Аватар
nikikati
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 1:01 pm
Местоположение: София/Бургас/Русе

Re: Техники за големи дистанции

Мнение от nikikati »

майсторчето страхил написа:То за далечина как дае ще го метнеш,ами най големия проблем е усукването на монтажа,как да се избегне на такова растояние :smt017
п.п.Аз на 60-70 м. го правя пък за повече да не говоря :oops:
Колега,вързваш монтажа за оловото с ПВА конец или лента и си мяташ колкото си искаш(можеш) :D
Шаранът не ти гледа такъмите!

CATCH & RELEASE
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”