Фидер прът за риболов на пружина

Модератор: sapuna

Аватар
Коце ©
фен клуб-скобар
Мнения: 787
Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 5:14 pm

Re: Фидер прът за риболов на пружина

Мнение от Коце © »

Може с пружина на фидер! Ще си модерен ако го направиш с една кука, и ретро ако сложиш 3-4 куки :)
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Re: Фидер прът за риболов на пружина

Мнение от Skorpi »

kozeboy написа:Може с пружина на фидер! Ще си модерен ако го направиш с една кука, и ретро ако сложиш 3-4 куки :)
Какво значи модерен( ретро ) всичко е начин на виждане нещо което ние Българите за съжеление трудно усвояваме :lol:
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
Аватар
K.KOLEV79
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 297
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 9:17 am
Местоположение: RUSE

Re: Фидер прът за риболов на пружина

Мнение от K.KOLEV79 »

Един странен монтаж си правя като ловя с пружина ,за мен е странен защото не съм виждал до сега колеги да ловят така а и който го види този монтаж ми се чуди да ли работи но се оказва че работи ,ето го и него.
На основното влакно връзвам пружината отгоре и от долу връзвам по една кука с къси поводи просто вдете куки дане могат да стигнат и от долу на пружината пускам олово с повод 20 или повече ст. в зависимост от тинята ,ако е каменисто място не ползвам олово ,принципно ползвам олово 50-60 гр. с презумцията оловото да се забие в тинята и като е опъната линията пружината и куките да останат над тинята да не се опират ваобще ,като извадя и видя че по пружината има тиня овиличавам повода на оловото ,това е странно но работи.
ПРАВИ КАКВОТО ТРЯБВА ПЪК ДА СТАВА КАКВОТО ЩЕ
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Фидер прът за риболов на пружина

Мнение от sapuna »

:shock: Колега вертикално ли ги ловиш?
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
K.KOLEV79
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 297
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 9:17 am
Местоположение: RUSE

Re: Фидер прът за риболов на пружина

Мнение от K.KOLEV79 »

sapuna написа::shock: Колега вертикално ли ги ловиш?
Много ясно че не на всякаде можеш да ловиш вертикално ,но и като не е вертикал пружината си е в водата а не лежи на дъното или на тинята,при твърдо иликаменисто ,песачливо дъно това не работи ,или махам повода и оставям само пружината или при хвърлен такъм не опъвам влакното ,тъй де като опъна влакното и закъча звънеца отпускам корда от макарата званеца да овисне около 30 см.от върха на пръчката.
ПРАВИ КАКВОТО ТРЯБВА ПЪК ДА СТАВА КАКВОТО ЩЕ
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Фидер прът за риболов на пружина

Мнение от snegk »

K.KOLEV79 написа:
sapuna написа::shock: Колега вертикално ли ги ловиш?
Много ясно че не на всякаде можеш да ловиш вертикално ,но и като не е вертикал пружината си е в водата а не лежи на дъното или на тинята,при твърдо иликаменисто ,песачливо дъно това не работи ,или махам повода и оставям само пружината или при хвърлен такъм не опъвам влакното ,тъй де като опъна влакното и закъча звънеца отпускам корда от макарата званеца да овисне около 30 см.от върха на пръчката.
Те това не го разбирам, че е във водата е ясно, няма как да е на поляната, но да не лежи на дъното, не мога да го разбера.Да не слагаш повдигач за пружината :?: :shock:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
K.KOLEV79
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 297
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 9:17 am
Местоположение: RUSE

Re: Фидер прът за риболов на пружина

Мнение от K.KOLEV79 »

snegk написа:
K.KOLEV79 написа:
sapuna написа::shock: Колега вертикално ли ги ловиш?
Много ясно че не на всякаде можеш да ловиш вертикално ,но и като не е вертикал пружината си е в водата а не лежи на дъното или на тинята,при твърдо иликаменисто ,песачливо дъно това не работи ,или махам повода и оставям само пружината или при хвърлен такъм не опъвам влакното ,тъй де като опъна влакното и закъча звънеца отпускам корда от макарата званеца да овисне около 30 см.от върха на пръчката.
Те това не го разбирам, че е във водата е ясно, няма как да е на поляната, но да не лежи на дъното, не мога да го разбера.Да не слагаш повдигач за пружината :?: :shock:
Не колега ,оловото се забива в тинята аз опъвам линията и пружината не опира тинята ,пружината ми няма в нея олово както слагат много хора само пожина и на нея малко захранка ,качамак ,малай,хляб каквото си прецениш,ако е тежка захранка слагам по голямо олово . :drinkers: :drinkers: :drinkers:
ПРАВИ КАКВОТО ТРЯБВА ПЪК ДА СТАВА КАКВОТО ЩЕ
chanio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 830
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 8:34 pm
Местоположение: Plovdiv BG,Muenster DE

Re: Фидер прът за риболов на пружина

Мнение от chanio »

Интересна работа :shock: ...хранилката ти е лека не утежнена,утежнението ти е олово на повод под леката пружина и като опънеш линията,хранилката не потъва в тинята,както и двете кукички на къси поводи,под и над пружината....май правилно разбрах :roll:
Аватар
K.KOLEV79
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 297
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 9:17 am
Местоположение: RUSE

Re: Фидер прът за риболов на пружина

Мнение от K.KOLEV79 »

chanio написа:Интересна работа :shock: ...хранилката ти е лека не утежнена,утежнението ти е олово на повод под леката пружина и като опънеш линията,хранилката не потъва в тинята,както и двете кукички на къси поводи,под и над пружината....май правилно разбрах :roll:
Да правилно си ме разбрал колега и според взависимост тинята е вълъг повода на оловото.
ПРАВИ КАКВОТО ТРЯБВА ПЪК ДА СТАВА КАКВОТО ЩЕ
Аватар
mitko ribara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 506
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2010 7:04 pm
Местоположение: София

Re: Фидер прът за риболов на пружина

Мнение от mitko ribara »

Хммм колега това ми се струва хитро и ще го пробвам...!
Ако ме няма повече от 3 дни във форума ОБАДЕТЕ СЕ В ПОЛИЦИЯТА!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”