Брой царевички

Модератор: sapuna

Брой Царевици за стръв

Анкетата свършва на Пет Сеп 14, 2012 1:22 pm

1.Една царевичка на косъма, или на самата кука
21
17%
2.Две царевички на косъм +/- повдигача който също е бройка
67
54%
3.Три царевички +/- повдигача който също е бройка
30
24%
4.Четири и повече царевички +/- повдигача който също е бройка
7
6%
 
Общо гласове: 125

Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Брой царевички

Мнение от Антон Тонев »

Пускам втората си анкета със следния въпрос;
За див водоем, при риболов на шаранови риби от брега/без плувка, и пружина/,предпочитанията ви за броя на царевичките на косъма, било то горен, или долен монтаж според вашите резултати:
Моля модовете да ме извинят,но мисля, че ще има полза от тази анкета
Не ловя на топчета и затова не присъстват в анкетата.
Може да коментирате,спорите,надлъгвате/шега/, но в рамките на добрия тон :D :D
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Аватар
lfcpordim
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Пон Авг 16, 2010 1:52 pm
Местоположение: Плевен

Re: Брой царевички

Мнение от lfcpordim »

Много хубава тема!Чакам мнения защото и мен ме интересува?
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Брой царевички

Мнение от Антон Тонев »

Пускам подобни анкети, защото за мен макарата, пръта, и влакното, са малко на по заден план.По важен е последния метър от линията, там където се случват нещата. :D
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
koko6oko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 2:13 pm
Местоположение: Сливен,Карлово

Re: Брой царевички

Мнение от koko6oko »

За мен лично най добре работи 2 царевички,без повдигач.След това силиконова на солар плуваща с една царевичка неотрална презентация.Последните ми 4 риболова, 3 на 1 за първия монтаж.Ноо както се казва, всеки оправя жена си по негов тертип :D
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Брой царевички

Мнение от С.Върбанов »

Също съм за 2 зрънца без повдигач , но странично нанизани - така изглеждат естествено на дъното и рибата не е толкова мнителна ! За амур - 2 зрънца , но между тях повдигач :wink:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Брой царевички

Мнение от Антон Тонев »

С.Върбанов написа:Също съм за 2 зрънца без повдигач , но странично нанизани - така изглеждат естествено на дъното и рибата не е толкова мнителна ! За амур - 2 зрънца , но между тях повдигач :wink:
:smt023

ПП. Влизат леглата. :D
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Брой царевички

Мнение от С.Върбанов »

:wink: :partyman:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
koko6oko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 2:13 pm
Местоположение: Сливен,Карлово

Re: Брой царевички

Мнение от koko6oko »

Зарко, туй животно амура е по глуповато и от кефала,срамота е да го търсиш целинасочено :D
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Брой царевички

Мнение от С.Върбанов »

koko6oko написа:Зарко, туй животно амура е по глуповато и от кефала,срамота е да го търсиш целинасочено :D
:lol: :lol: :lol: Така е Иво , ама не го търся , а той сам си идва на повдигача :lol: и просто искам ли амур слагам повдигач и кратуната пристига :D
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
georgi30
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 9:36 pm

Re: Брой царевички

Мнение от georgi30 »

Според мен въпроса е строго индивидуален за всеки водоем по отделно.Много зависи дали и колко рибата е наплашена, какво е дъното, каква е температурата на водата и много други фактори.Лично аз слагам или една царевичка с един малък повдигач, или две царевици с повдигач но пак казвам всичко е според ситуацията!Някой случай както миналата година на Ивито слагах три царевици с повдигач защото започнаха да се обаждат дребосъци на разпъване 220 метра!
Георги Тенев
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Брой царевички

Мнение от Антон Тонев »

georgi30 написа:Според мен въпроса е строго индивидуален за всеки водоем по отделно.Много зависи дали и колко рибата е наплашена, какво е дъното, каква е температурата на водата и много други фактори.Лично аз слагам или една царевичка с един малък повдигач, или две царевици с повдигач но пак казвам всичко е според ситуацията!Някой случай както миналата година на Ивито слагах три царевици с повдигач защото започнаха да се обаждат дребосъци на разпъване 220 метра!
Благодаря ви за мнението г-н Тенев.
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
georgi30
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 9:36 pm

Re: Брой царевички

Мнение от georgi30 »

Моля пак заповядайте господин Тонев!Ако имате и други питания и мога да бъда полезен, заповядайте.
Георги Тенев
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Брой царевички

Мнение от kodek »

Антон Тонев написа:Пускам подобни анкети, защото за мен макарата, пръта, и влакното, са малко на по заден план.По важен е последния метър от линията, там където се случват нещата. :D
Не е точно така, Всеки елемент от такъма е важен.При калпав прът,макара или влакно, какво значение има колко царевица ще нанижеш на косъма?Просто имаш поредното кълване и си тръгваш капо.Поне при мен доскоро беше така независимо от добре направения монтаж, но с новите такъми нещата се промениха.
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Брой царевички

Мнение от MITKO70 »

Интересна темичка :wink: И по мой наблюдения от тази година на яз.Сопот ,работят точно тези два монтажа -1 царевица +повдигач/2 амура на чепаре излязоха така/ и на косъм 2 царевички с повдигач между тях/на този монтаж имаме амур- 15 и шаран -8/.
Интересна е идеята на Зарко за странично нанизване на царевицата,бях го забравил,ще го пробвам тези дни.
А за амура не съм съгласен ,че е глупаво животно,пипа не по -малко хитро от шарана,а е достоен противник след това :wink: :)
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Брой царевички

Мнение от Антон Тонев »

kodek написа:
Антон Тонев написа:Пускам подобни анкети, защото за мен макарата, пръта, и влакното, са малко на по заден план.По важен е последния метър от линията, там където се случват нещата. :D
Не е точно така, Всеки елемент от такъма е важен.При калпав прът,макара или влакно, какво значение има колко царевица ще нанижеш на косъма?Просто имаш поредното кълване и си тръгваш капо.Поне при мен доскоро беше така независимо от добре направения монтаж, но с новите такъми нещата се промениха.
Не казвам, че не са важни.
И аз искам такива, ама няма :D
Изображение
Последно промяна от Антон Тонев на Вто Сеп 04, 2012 10:09 pm, променено общо 2 пъти.
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”