Брой царевички

Модератор: sapuna

Брой Царевици за стръв

Анкетата свършва на Пет Сеп 14, 2012 1:22 pm

1.Една царевичка на косъма, или на самата кука
21
17%
2.Две царевички на косъм +/- повдигача който също е бройка
67
54%
3.Три царевички +/- повдигача който също е бройка
30
24%
4.Четири и повече царевички +/- повдигача който също е бройка
7
6%
 
Общо гласове: 125

chlen
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 2:59 pm
Обратна връзка:

Re: Брой царевички

Мнение от chlen »

Батко Емо написа:Малко зърно - голема риба :D
:smt023
Аватар
сандански карп
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 256
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 10:26 pm
Местоположение: слънчев бряг

Re: Брой царевички

Мнение от сандански карп »

едно зърно странично, за шаран и дъното да е чисто,иначе за амур 2 зърна +повдигач по средата!!!
YOU LL NEVER WALK ALONE
Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Брой царевички

Мнение от lishev_64 »

Батко Емо написа:Малко зърно - голема риба :D
Еее, не съм много съгласен, :smt018 ама всеки си има тактика. :yawinkle:
Вярно, че на малко зърно може да се хване и голяма риба, но съгласете се, че малката стръв се атакува и от малките риби. Всеизвестно правило за отсяване на едрите риби от дребните навлеци, е използване на едра стръв. :smt045
:drinkers:
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Брой царевички

Мнение от Антон Тонев »

lishev_64 написа:
Батко Емо написа:Малко зърно - голема риба :D
Еее, не съм много съгласен, :smt018 ама всеки си има тактика. :yawinkle:
Вярно, че на малко зърно може да се хване и голяма риба, но съгласете се, че малката стръв се атакува и от малките риби. Всеизвестно правило за отсяване на едрите риби от дребните навлеци, е използване на едра стръв. :smt045
:drinkers:
На 3.5см косъм/4бр царевички/, имам 500гр клен/яз Студен Кладенец/.Така, че това за дребната стръв, и едрата малко се размива.Освен туй на една царвичка,на горен монтаж с къс повод и №4 кука/с лопатка/ директно на куката, имам 4.5кг дивак/Тракиец/.От изгледаните в тубата филми,снимани с подводна камера, поне на 80% се вижда че негово величество взима от петното по едно зрънце.Ако му су подаде мека захранка, я изсмуква за секунди.Каквото и да си говорим, по държавните гьолове, си е научена на кукуруз-тоест малка стръв.
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Брой царевички

Мнение от lishev_64 »

На 3.5см косъм/4бр царевички/, имам 500гр клен/яз Студен Кладенец/
... :lol: :lol: :lol: :prayer:
Случва се, няма спор. Вярна е и теорията
негово величество взима от петното по едно зрънце.Ако му су подаде мека захранка, я изсмуква за секунди.Каквото и да си говорим, по държавните гьолове, си е научена на кукуруз-тоест малка стръв.

Но какво да правим с теориите за разни топчета (че и по две), разни снежни човеци, поп- ъпи и др, такива науки? :smt102
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Брой царевички

Мнение от Антон Тонев »

lishev_64 написа:
На 3.5см косъм/4бр царевички/, имам 500гр клен/яз Студен Кладенец/
... :lol: :lol: :lol: :prayer:
Случва се, няма спор. Вярна е и теорията
негово величество взима от петното по едно зрънце.Ако му су подаде мека захранка, я изсмуква за секунди.Каквото и да си говорим, по държавните гьолове, си е научена на кукуруз-тоест малка стръв.

Но какво да правим с теориите за разни топчета (че и по две), разни снежни човеци, поп- ъпи и др, такива науки? :smt102
Според мен,и не ангажирам никого с менинето си, топчето е за постигане на по-бързи резултати.Качествено топче, със всички необходими съставки, сработва много по бързо.Но да речем 15-20лв за кило, на мен са ми множко.МШР, с качествени топчета, масово се практикува по арендовани водеми.Едно, е съседа ти по шамандура да изсипе 50 кила кукуруз на петното до теб, друго е да фърли толкова точета.На повечето държавни язовири, рибата е покрай дерето.Като пуснат водата е като ти вземе 5 кила топчета, и ша ревеш.С малкия си размер, и с формата на зърното царевицата, според мен ляга по добре на дъното.Аз си лова на царевица,но не отричам напълно топчето. :D
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Sobek
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 3:07 pm

Re: Брой царевички

Мнение от Sobek »

Колеги,досега съм ловил на косъм на топчета и царевица,имах само едно кълване и това беше,сега съм решил да ловя на : повод около 55 см. в края олово с вирбел в началото вирбел ,посредата на разтояние 20 см два тройни вирбела и повод 18 см с куки и на тях нанизани царевички.Какво ще кажете?
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Брой царевички

Мнение от Антон Тонев »

Sobek написа:Колеги,досега съм ловил на косъм на топчета и царевица,имах само едно кълване и това беше,сега съм решил да ловя на : повод около 55 см. в края олово с вирбел в началото вирбел ,посредата на разтояние 20 см два тройни вирбела и повод 18 см с куки и на тях нанизани царевички.Какво ще кажете?
Къс повод, кука № 4 или 6, директно с клуп на основното влакно.Повода да е флоро, или повод със силиконово покритие/обелваш го като за стандартен монтаж/,за да не се оплита.Противосукващото конусче само ще ти е от полза.Силиконов косъм,къс, за една, най много две царевички.
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
hristo73
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Фев 10, 2009 1:40 pm

Re: Брой царевички

Мнение от hristo73 »

Хубава тема и има какво да се сподели, особобено ако се подкрепя с места за риболов. Лично аз не мога да кажа за себе си, колко зърна царевица предпочитам.Водоема ме учи. Това го казвам само от личен опит.
Миналата година 2012 год. една седмица след откриването на яз.Дреновец имах добри попадения, но се налагаше постоянно да се експериментира - сменях куки/като размер/ и броя на царевичните зърна/от 1 до 5/ със и без повдигач. Всеки път при смяна, в началото ударно имаше няколко риби и след това пълно мъртвило. Пак смяна и пак няколко риби и пак дълга пауза и така по два-три пъти на денонощие макар, че нощно време там е тегав риболова.
Стигна се до парадокса, че на кукичка №8,с монтирано на косъм, по дължината му царевично зърно хванах риби в диапазона от каракуда 150 гр. до шаран 3.600 кг., а при същия повод и кукичка само, че със зърно монтирано на пряко в продължение на 4 часа нямаше пипане.
За себеси съм затвърдил факта, че няма два еднакви водоема, и че няма два едвакви риболова, та макар и на един и същ водоем.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Брой царевички

Мнение от Димитър Чаушев »

Sobek написа:Колеги,досега съм ловил на косъм на топчета и царевица,имах само едно кълване и това беше,сега съм решил да ловя на : повод около 55 см. в края олово с вирбел в началото вирбел ,посредата на разтояние 20 см два тройни вирбела и повод 18 см с куки и на тях нанизани царевички.Какво ще кажете?
Ще кажа че много бързаш с резултатите ! много бързо се отказваш от косъма ,а на него са най големите риби !
иначе по-темата ,1 зърно , то изглежда най естествено на дъното на което е пръснато царевица . :wink:
Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: Брой царевички

Мнение от magnetar »

Миналата година за мен най печелившата комбинация беше едно зърно царевица с повдигач под зърното.Всъщност през 2013г. станах фен на повдигачите,преди това не съм ловил никога с тях.Забелязал съм че колкото повече зърна има на косъма толкова по рядко шарана взима,но пък дребосъка по някога те принуждава да туряш повече.Но в крайна сметка на всякъде е различно,експеримент му е майката,също както при ароматите.
cucko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 645
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 10:49 pm
Местоположение: Павликени

Re: Брой царевички

Мнение от cucko »

Димитър Чаушев написа:
Ще кажа че много бързаш с резултатите ! много бързо се отказваш от косъма ,а на него са най големите риби !
иначе по-темата ,1 зърно , то изглежда най естествено на дъното на което е пръснато царевица . :wink:
На какъв монтаж е косъма за 1 зърно ?! :D
Грехота е да убием трофейни риби!
Дайте им втори шанс!
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Брой царевички

Мнение от Антон Тонев »

cucko написа:
Димитър Чаушев написа:
Ще кажа че много бързаш с резултатите ! много бързо се отказваш от косъма ,а на него са най големите риби !
иначе по-темата ,1 зърно , то изглежда най естествено на дъното на което е пръснато царевица . :wink:
На какъв монтаж е косъма за 1 зърно ?! :D
Димитраки, оти така те гъбаркат бе момче??? :D
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
cucko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 645
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 10:49 pm
Местоположение: Павликени

Re: Брой царевички

Мнение от cucko »

Антон Тонев написа:
cucko написа:
Димитър Чаушев написа:
Ще кажа че много бързаш с резултатите ! много бързо се отказваш от косъма ,а на него са най големите риби !
иначе по-темата ,1 зърно , то изглежда най естествено на дъното на което е пръснато царевица . :wink:
На какъв монтаж е косъма за 1 зърно ?! :D
Димитраки, оти така те гъбаркат бе момче??? :D
Не бре Тонка, искам да разбера колко кг. и какви са тези големи риби? :P
Грехота е да убием трофейни риби!
Дайте им втори шанс!
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Брой царевички

Мнение от Димитър Чаушев »

cucko написа:
Димитър Чаушев написа:
Ще кажа че много бързаш с резултатите ! много бързо се отказваш от косъма ,а на него са най големите риби !
иначе по-темата ,1 зърно , то изглежда най естествено на дъното на което е пръснато царевица . :wink:
На какъв монтаж е косъма за 1 зърно ?! :D
Сиси за пореден път не те разбирам , как на какъв ,на дъно бе пич , 100 грама олово ,сейфти клипс , 2 номер Оунър ,10 сантима повод , 16 кила риби (на диво ей ) чужбинското име не го знам ,вие сте по имената :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”