Някой пробвал ли е такъв монтаж

Модератор: sapuna

Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Някой пробвал ли е такъв монтаж

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

elanmorin написа:.....Така е, понеже съм твърда кратуна.....
Ми като си твърда кратуна,що разпитваш за всичко във форума?Ходи си лови по твоите си начини,пък като нахващаш големите риби,наснимай ги и почвай да ни учиш как се правят нещата!Иначе така изглежда малко тъпичко.
ПП:Чудиш се защо 98 % от отговорите ти приличат на заяждане?Ами ти просто им лазиш по нервите! :lol: :lol: :lol:
Изображение
Изображение
Аватар
максимов96
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Мар 22, 2014 4:14 pm
Местоположение: Сандански

Re: Някой пробвал ли е такъв монтаж

Мнение от максимов96 »

hshopov написа:
максимов96 написа:Май ще е по-добре мястото на куката и оловото да са сменят,аз така ловя сом примерно
айде и другия дойде! и колко сома хвана? на каква стръв? къде и по кое време на годината? дай инфо за основното влакно...диаметър,например! имаш ли снимки,дай ги да се кефим?(поста ми не е заяждане...искренно искам да се уча от твойта мъдрост в риболова) така като гледам май много си ходил и ловил ама искаме снимки и тема в раздела за риболовни излети,максимов!
Преди 10 дена на Паналинус в Гърция,две малки сомета на умряла червеноперка,не съм ги снимал щот беха по кило и половина може и по-малки.И по обед ми удари нещо сериозно зорлем си хванах въдицата и...се откачи както винаги :D :D :D а основното ми е 0.40 за повод ползвам плетеняк 0.30, кука 3/0,
олово 50гр
Разкажи как го води попера?На каква дълбочина ти удари?
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Някой пробвал ли е такъв монтаж

Мнение от hshopov »

максимов96 написа:
hshopov написа:
максимов96 написа:Май ще е по-добре мястото на куката и оловото да са сменят,аз така ловя сом примерно
айде и другия дойде! и колко сома хвана? на каква стръв? къде и по кое време на годината? дай инфо за основното влакно...диаметър,например! имаш ли снимки,дай ги да се кефим?(поста ми не е заяждане...искренно искам да се уча от твойта мъдрост в риболова) така като гледам май много си ходил и ловил ама искаме снимки и тема в раздела за риболовни излети,максимов!
Преди 10 дена на Паналинус в Гърция,две малки сомета на умряла червеноперка,не съм ги снимал щот беха по кило и половина може и по-малки.И по обед ми удари нещо сериозно зорлем си хванах въдицата и...се откачи както винаги :D :D :D а основното ми е 0.40 за повод ползвам плетеняк 0.30, кука 3/0,
олово 50гр
че кво ти пречи да ги снимаш,като са малки бе?! нали така и така ще ги пуснеш обратно във водата! или си се уплашил да не ги облъчиш с вредни лъчи от апарата и с това да повлияеш негативно на разтежа им :D :D :D да беше направил снимка как ги пускаш,поне! ееех максимов, максимов.... :lol: сладур си ти! пусни тука снимка на монтажа та всички да видят как ги лови майстора!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Някой пробвал ли е такъв монтаж

Мнение от rado25 »

elanmorin написа:.
Другият монтаж пак, ще е с поплавък, но под оловото. За рибката, понеже там дето уж ще ходим има костур и шаран. За шарана без поплавък, на царевица или топче.
Много добър монтаж, само че трябва задължително оловото да е стационарно и поне 150 гр а ако имаш по голямо ще е още по добре. Закачаш една малка рибка и си ти, костура направо полудява, така силно кълве че чак може да ти отмъкне въдицата.
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Някой пробвал ли е такъв монтаж

Мнение от hshopov »

rado25 написа:
elanmorin написа:.
Другият монтаж пак, ще е с поплавък, но под оловото. За рибката, понеже там дето уж ще ходим има костур и шаран. За шарана без поплавък, на царевица или топче.
Много добър монтаж, само че трябва задължително оловото да е стационарно и поне 150 гр а ако имаш по голямо ще е още по добре. Закачаш една малка рибка и си ти, костура направо полудява, така силно кълве че чак може да ти отмъкне въдицата.
150 грама ще му е малко,мисля :lol: поне 300 грама,олово да сложи! усещаш ли в какъв филм се метнахме всички тук? :lol: :drinkers:
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Някой пробвал ли е такъв монтаж

Мнение от rado25 »

А бе и аз за 300 гр. си мислех да напиша, ама викам айде да не прекалявам. Понякога се чудя, да се смея ли, да плача ли..........
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Някой пробвал ли е такъв монтаж

Мнение от antivik »

Момчета, подценявате го :roll: , направо требе да се върже една наковалня и стой да гледаш к`во прай костура, тамън желязото нема да дъхти на олово, да се чуди човека с к`во да го боядисва и лакира.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Venelin_lozen
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2015 12:09 pm

Re: Някой пробвал ли е такъв монтаж

Мнение от Venelin_lozen »

На Искъра съм хващал 2-килограмова платика на бял червей с такъв монтаж.
Прикачени файлове
DSC_0815.jpg
DSC_0815.jpg (1.18 MiB) Преглеждано 1324 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”