Макари Osako? Tрябва ли да робуваме на "Маркатa"?

Модератор: sapuna

delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Макари Osako? Tрябва ли да робуваме на "Маркатa"?

Мнение от delio-haidutin »

коментирате ,понеже искате да докажете, че вашето магаре е мъжко :idea: и поста на ВЕСКО 1 ,го доказва ,че рано или късно ,всеки трябвало да стигне най-високото ниво,купувайки си шимано или дайва.а аз питам ,защо :?: донори ли трябва да сме на търговците ,че постоянно да пазарим.след 10 сезона или години ,как щяла да бъде здрава .ок ,но нали след като гледаш все да си в крак с "модата ",след 5 г ,като излезе нещо ново,пак ще си си навил на масрафа ,и ще си го купиш :lol: и пак си се овътрял с не малка сума.дето се вика с тези пари дето ще дадеш за скъпи макари ,ще си вземеш 1 кашон осако ли ,мосако ли ,фуджи ,муджи и т.н.а пък вместо да даваш пари за прескъпи прътове ,че да гониш дистанции от 150-200 м,си вземаш една лодка за захранване и пак си на кяр., и даже на 300 ще вкараш. :drinkers:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Макари Osako? Tрябва ли да робуваме на "Маркатa"?

Мнение от Vesko1 »

С.Върбанов написа:Ние сме за трепане , че изобщо коментираме подобно нещо :idea:
+1.......говорим на различни езици.

п.с....никой нормален шаранджия не купува шимана от Бг....първо защото тук цените са им двойни и второ има си достатъчно сайтове чужди откъдето могат да се закупят на разпродажба.
Относно това ,че сме пълнели джобовете на търговците....ако всички купуваха маркови макари ми то търговците щяха да изпофалират....нема да чакат 10 години та да продадат следващия комплект.А именно евтините макари са тези ,които правят кяра на търговците...щото след 1-2 години пак трябва да купиш нови от търговеца.Да вземем примерно това прословуто Осако...продажната му крайна цена е 76лв....от тях 24лв поне са печалба на търговеца..10 са ддс..мита..простотии...и какво получаваме накрая..макара ,която е вкарана в Бг за някакви си 20-тина евро.Е няма как за такива пари да получим качество.
Та това е....моето мнение и не ангажирам никого с него.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Макари Osako? Tрябва ли да робуваме на "Маркатa"?

Мнение от kevlar »

sapuna написа:За сведение само - разтърсете се из форума и вижте разглобената GH 9000 с 14+1 лагера!Щом ги пише ,значи ги има.Колко са качествени и нужни обаче е друга бира!

Относно заглавието на темата ... ДА!Аз робувам само на една марка и тя не е Осако!
Мистър Сапунджиев,имам същата макара,но под друго име:

http://www.totalfishinggear.co.uk/buy.c ... o%20/62169" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;

Моята е модел-TFG-REEL-V10-6000,13+1 лагера
Имаше намаление преди 2 години и я взех за 20 паунда,всички тези макари,под различни имена са копие на Дайва Басия
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Макари Osako? Tрябва ли да робуваме на "Маркатa"?

Мнение от Vesko1 »

ДА...трябва да робуваме на марката,дори и ако трябва да гладуваме 2 месеца...щото после марката се отплаща подобаващо....ето я марката

Изображение
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Макари Osako? Tрябва ли да робуваме на "Маркатa"?

Мнение от kevlar »

Vesko1 написа:ДА...трябва да робуваме на марката,дори и ако трябва да гладуваме 2 месеца...щото после марката се отплаща подобаващо....ето я марката

Изображение
Колегааа,макарите ти са пълен Т.ш.к!!!!
Ако минаваш покрай Казанлък,ми се обади,за да се оттървеш от това бреме.Поздрави
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Макари Osako? Tрябва ли да робуваме на "Маркатa"?

Мнение от Vesko1 »

kevlar написа: Колегааа,макарите ти са пълен Т.ш.к!!!!
Ако минаваш покрай Казанлък,ми се обади,за да се оттървеш от това бреме.Поздрави
Прочети отново баснята "Лисицата и гроздето"...тогава ще си отговориш сам на много въпроси.Поздрави!
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
dragonfly_1
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 6:58 am

Re: Макари Osako? Tрябва ли да робуваме на "Маркатa"?

Мнение от dragonfly_1 »

Никога не съм робувал на марката, но като гледам доста хора го правят :fishing2:
Ergo sum
haga
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 729
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 4:52 pm

Re: Макари Osako? Tрябва ли да робуваме на "Маркатa"?

Мнение от haga »

Колегааа,макарите ти са пълен Т.ш.к!!!!
Ако минаваш покрай Казанлък,ми се обади,за да се оттървеш от това бреме.Поздрави
:wink:
:D
Мъдър е този,не който знае много,а необходимото.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Макари Osako? Tрябва ли да робуваме на "Маркатa"?

Мнение от delio-haidutin »

Vesko1 написа:
С.Върбанов написа:Ние сме за трепане , че изобщо коментираме подобно нещо :idea:
+1.......говорим на различни езици.

п.с....никой нормален шаранджия не купува шимана от Бг....първо защото тук цените са им двойни и второ има си достатъчно сайтове чужди откъдето могат да се закупят на разпродажба.
Относно това ,че сме пълнели джобовете на търговците....ако всички купуваха маркови макари ми то търговците щяха да изпофалират....нема да чакат 10 години та да продадат следващия комплект.А именно евтините макари са тези ,които правят кяра на търговците...щото след 1-2 години пак трябва да купиш нови от търговеца.Да вземем примерно това прословуто Осако...продажната му крайна цена е 76лв....от тях 24лв поне са печалба на търговеца..10 са ддс..мита..простотии...и какво получаваме накрая..макара ,която е вкарана в Бг за някакви си 20-тина евро.Е няма как за такива пари да получим качество.
Та това е....моето мнение и не ангажирам никого с него.
не говориш на различен език ,а гледаш от друга камбанария :idea:
стига с тоя мит ,че по-евтина макара ,щяла да се счупи на първата година.а като говориш за търговска надценка,не забравяй че е само при ниско бюджетните,на всякъде продават с над 50% надценка.едно поке-турнамент 3.90, при обявена цена 75 лв ,ми го дава на 60,уж било единична бройка ,само от тука му е 20 %.и не всеки иска и може да гладува 2 месеца ,че да се сдобие със скъпо оборудване.един робува на такъми ,друг на коли ,трети на гърлото си ,четвърти на ел техника ,а някои на х..я си :lol: .
в тоя ред намисли ,защо не вземеш да смениш лодката,имало някакви по 5-6000 лв ,със сонари ,джипиеси ,батереиите им издържали над 15 км,някакви немски лодки били,та нали си по най -хубавото. :wink:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Макари Osako? Tрябва ли да робуваме на "Маркатa"?

Мнение от fozi073 »

dragonfly_1 написа:Никога не съм робувал на марката, но като гледам доста хора го правят :fishing2:
А бе и аз да кажа. Това робуване при мен стана без да се усетя.Тази.....,че тази...ади да пробвам и това...и накрая пак една от онези 2 марки.От тези китайски изпълнения тотално се обърква човек :rolleyes:
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Макари Osako? Tрябва ли да робуваме на "Маркатa"?

Мнение от С.Върбанов »

Точно така - има 2 марки ! Всичко останало е пародия и копия на тези двете :idea:

п.п. Набийте си го в главите и не го забравяйте защото винаги ще се намери някой заблуден решил да спори и да защитава някое копие на двете марки и да твърди колко са хубави и функционални МЕНТЕТА / КОПИЯ или както искате там ги наричайте :idea: :idea: :idea:

п.п. Няма угодия никога за нищо и на никой в тоя форум ! Да спориш с някой в някоя подобна тема на лаик решил да става риболовец или рибар е тотално безумие - убеждавам се в това нещо за 1000000001 път :rolleyes:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Макари Osako? Tрябва ли да робуваме на "Маркатa"?

Мнение от hshopov »

С.Върбанов написа:Точно така - има 2 марки ! Всичко останало е пародия и копия на тези двете :idea:

п.п. Набийте си го в главите и не го забравяйте защото винаги ще се намери някой заблуден решил да спори и да защитава някое копие на двете марки и да твърди колко са хубави и функционални МЕНТЕТА / КОПИЯ или както искате там ги наричайте :idea: :idea: :idea:

п.п. Няма угодия никога за нищо и на никой в тоя форум ! Да спориш с някой в някоя подобна тема на лаик решил да става риболовец или рибар е тотално безумие - убеждавам се в това нещо за 1000000001 път :rolleyes:
А аз направо ви се чудя,брат :lol: :lol: :lol:
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Макари Osako? Tрябва ли да робуваме на "Маркатa"?

Мнение от sapuna »

И за да не се чудите повече ,за да не чета пропагандиране само на две марки ,за да не трия мнения е време всеки сам да прецени на кого ,какво ,колко и как ще робува!
Ключ!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Заключено

Обратно към “Риболов на тежко”