Съвет за макара

Модератор: sapuna

Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Съвет за макара

Мнение от Антон Тонев »

Димитър Чаушев написа:Ще опитам да обясня! Много навивки на един ред е=на по лесно изхлузване на влакното от шпулата което е вазможно при биг пит шпула, а ако и е в комбоинация с бавна осцилация още по-добре, малката шпула има по-малко навивки което предполага по-голямо триене докато намалява обема на влакното в шпулата при исхлузването на влакното . Не знам дали го обясних разбираймо.
В спора се ражда истината Митак.;-)
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Съвет за макара

Мнение от Димитър Чаушев »

[album][/album]
Антон Тонев написа:
Димитър Чаушев написа:Ще опитам да обясня! Много навивки на един ред е=на по лесно изхлузване на влакното от шпулата което е вазможно при биг пит шпула, а ако и е в комбоинация с бавна осцилация още по-добре, малката шпула има по-малко навивки което предполага по-голямо триене докато намалява обема на влакното в шпулата при исхлузването на влакното . Не знам дали го обясних разбираймо.
В спора се ражда истината Митак.;-)
Аз не споря , мисля на глас Тони :D
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Съвет за макара

Мнение от kevlar »

Хм,следя мненията и на двама ви и тук и в ''карпа'' ,уважавам ви,но темата поема друга посока
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Съвет за макара

Мнение от hshopov »

kevlar написа:Хм,следя мненията и на двама ви и тук и в ''карпа'' ,уважавам ви,но темата поема друга посока
Тия май са се понапили :fishing2: :fishing2: :fishing2: ( Тонка,Мите...майтап да става)
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Съвет за макара

Мнение от kevlar »

Адаш,какво ще кажеш догодина като съм си в Бг да ти подаря 2 щайги от този модел:
http://www.amazon.co.uk/XS9000-REEL-RUN ... B003XVAL6G" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Ще ти влязат ли в употреба?
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Съвет за макара

Мнение от hshopov »

Супер са мерси адаш
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Съвет за макара

Мнение от Димитър Чаушев »

kevlar написа:Адаш,какво ще кажеш догодина като съм си в Бг да ти подаря 2 щайги от този модел:
http://www.amazon.co.uk/XS9000-REEL-RUN ... B003XVAL6G" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Ще ти влязат ли в употреба?
Не искам да ви се меся ,уважавам ви ама темата тръгна в друга посока , това да не ви е "Подарявам " :lol:
Сега сериозно ! Вече разбрах че се казваш Христо ! Ице , това са важни неща които дискотираме с Тони ,трябва да си наясно като взимаш нещо ,в случая макари ,ти си наясно и затова уточни че ще вкарваш с лодка , извинявам се ако сме оспамили темата ти :oops:
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Съвет за макара

Мнение от kevlar »

Димитър Чаушев написа:
kevlar написа:Адаш,какво ще кажеш догодина като съм си в Бг да ти подаря 2 щайги от този модел:
http://www.amazon.co.uk/XS9000-REEL-RUN ... B003XVAL6G" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow
Ще ти влязат ли в употреба?
Не искам да ви се меся ,уважавам ви ама темата тръгна в друга посока , това да не ви е "Подарявам " :lol:
Сега сериозно ! Вече разбрах че се казваш Христо ! Ице , това са важни неща които дискотираме с Тони ,трябва да си наясно като взимаш нещо ,в случая макари ,ти си наясно и затова уточни че ще вкарваш с лодка , извинявам се ако сме оспамили темата ти :oops:
-няма проблеми,просто се шегувах! :smt023 :smt031
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Съвет за макара

Мнение от Антон Тонев »

kevlar написа:Адаш,какво ще кажеш догодина като съм си в Бг да ти подаря 2 щайги от този модел:
http://www.amazon.co.uk/XS9000-REEL-RUN ... B003XVAL6G" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Ще ти влязат ли в употреба?
Ако искаш да те псува-давай подари му ги.Имах навремето 4 броя такива боклуци.Две счупих, двете ги продадох.Имат на задния аванс едни месингови корони, които се трошат като клечки за зъби.За мен няма дилема-повече никога евтин байт,ама никога.
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Съвет за макара

Мнение от kevlar »

Мистър Тони,имам ги вече 5-та година и не съм имал никакъв проблем с тях!Аерото което снимах по-горе,като ново е струвало £59.99.сега се намират втора ръка по £40-50.Има нови модели на Шимано за същите пари сега,но не мисля че ще са толкови сполучливи като легендарното аеро.Мисълта ми е,че Аерото е евтин байт на Шимано,но и до ден днешен се търси заради здравината си.

''Ако искаш да те псува-давай подари му ги'' - Това как да го разбирам?На харизан кон,зъбите не се гледат!Не му ги продавам,а подарявам!Като не му харесат,да ги хвърли пък.
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Съвет за макара

Мнение от Антон Тонев »

kevlar написа:Мистър Тони,имам ги вече 5-та година и не съм имал никакъв проблем с тях!Аерото което снимах по-горе,като ново е струвало £59.99.сега се намират втора ръка по £40-50.Има нови модели на Шимано за същите пари сега,но не мисля че ще са толкови сполучливи като легендарното аеро.Мисълта ми е,че Аерото е евтин байт на Шимано,но и до ден днешен се търси заради здравината си.

''Ако искаш да те псува-давай подари му ги'' - Това как да го разбирам?На харизан кон,зъбите не се гледат!Не му ги продавам,а подарявам!Като не му харесат,да ги хвърли пък.
http://www.amazon.co.uk/XS9000-REEL-RUN ... B003XVAL6G" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Аз на тая макара не видях никъде надпис Shimano.
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Съвет за макара

Мнение от kevlar »

http://www.amazon.co.uk/XS9000-REEL-RUN ... B003XVAL6G" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow
Аз на тая макара не видях никъде надпис Shimano.[/quote]

За глупости,няма да споря.
Наздраве и поздрави.
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Съвет за макара

Мнение от hshopov »

Как ще ги хвърля бе?! Давай ги спокойно, даже приложение им намерих! Ако пък някой ден си ги потърсиш ще ти ги върна в идеален вид!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
andreysHar
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 09, 2018 9:24 am

Съвет за макара

Мнение от andreysHar »

тепърва ще започвам да се занимавам с това хоби
Ще използвам фидер технологията, предлгат ми тази макара Shimano 5000 RE, /за 110 лв, почти нова/,заслужава ли си?
Не съм ползвал такава
Моля за съвет.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Съвет за макара

Мнение от Димитър Чаушев »

Амииии ,ако е запазена и не е ремонтирана ще ти свърши перфектна работа или ДА , това е макарата за твоя риболов !
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”