Съвет за макара

Модератор: sapuna

kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Съвет за макара

Мнение от kevlar »

Пак повтарям,аз дистанция не търся с тези макари!Но,съм сигурен,че поне 80-90м ще достигна с тях,но само с олово!Ако натоваря монтажа,надали!Тогава влиза лодката в действие.За много люде от сайта,това са макари за хеви фидер,и аз съм на това мнение,но като за мен(аз на състения не ходя),макарите са невероятни!Визирам,изработка,лекота на работа,инерцията(която се дължи,донякъде и на двойната дръжка) е умопомрачителна!На всичко отгоре,ми излизат 360лева!
Аз,така знам-На харизан кон,зъбите не се гледат!
Поздрави
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Съвет за макара

Мнение от hshopov »

sapuna написа:
hshopov написа:На 40 см долен водач,пита си е мъка бе хора!
Я дай пак ... че май само си тракате пръстите!Те повечето сериозни пръчки са на първи 40мм/за см не говорим/ ,но отстоянието на този пръстен е съобразен с макародържач и ъгъл на ос макара!
Кастинг дисциплина и кастинг риболов са две различни понятия ;)
Хайде давам пак...цитат от един мой приятел или.... Твоите са с 40см долен ама аз ги тормозех с биг пит макари. ...Да продължавам ли да цитирам или ти светна Мите? Някои хора ...ама да не продължавам че ще има обидени. Мога да ти пусна и целия диалог ако си фен? Да ти светне за какво иде реч. А бе май си тракаме пръстите. Заеби. Моите са съобразени ама съм виждал и не съобразени...за разстоянието от държача и водача иде реч. Само не ми казвай , че не си виждал и ти... :D
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Съвет за макара

Мнение от hshopov »

http://www.carpbg.com/tehnika/%D0%BE%D0 ... %82%D0%B0/" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow и това ми го беше дал да го чета един приятел...
Последно промяна от hshopov на Чет Окт 29, 2015 9:10 am, променено общо 1 път.
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Съвет за макара

Мнение от Димитър Чаушев »

kevlar написа:Пак повтарям,аз дистанция не търся с тези макари!Но,съм сигурен,че поне 80-90м ще достигна с тях,но само с олово!Ако натоваря монтажа,надали!Тогава влиза лодката в действие.За много люде от сайта,това са макари за хеви фидер,и аз съм на това мнение,но като за мен(аз на състения не ходя),макарите са невероятни!Визирам,изработка,лекота на работа,инерцията(която се дължи,донякъде и на двойната дръжка) е умопомрачителна!На всичко отгоре,ми излизат 360лева!
Аз,така знам-На харизан кон,зъбите не се гледат!
Поздрави
И дума не може да се каже ,че си се "прекарал " с макарите (все пак са Шимано :D ) няма да имаш проблем при борба с едри риби ,с малко тренировки ще хвърляш и на 90 метра с монтаж(а може и повече ) така че , пожелавам ти само големи .


Относно 40 или 50 ..... важно е къде е водача ,факт , и със 100 водач да си ако се намира на 50 сантиметра от макарата ...... забрави ,водача трябва да е поне на 90 сантиметра от макарата за да може да хвърляш на далече ,а дали ще е 40 или 50 ....... аз предпочитам 50 и ще кажа защо , използвам твърди влакна а на тях им трябва повече пространство да се поизправят НО , ако водача ми е на 1,20 примерно , може и 40 защото влакното се е поизправило на тази дължина но, с 50 ще хвърля още повече :lol: , и не на последно място ,въпрос на предпочитания :wink:
Какво имаш в предвид адаш с " кастинг и кастинг риболов " ?
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Съвет за макара

Мнение от kevlar »

Димитър Чаушев написа:
kevlar написа:Пак повтарям,аз дистанция не търся с тези макари!Но,съм сигурен,че поне 80-90м ще достигна с тях,но само с олово!Ако натоваря монтажа,надали!Тогава влиза лодката в действие.За много люде от сайта,това са макари за хеви фидер,и аз съм на това мнение,но като за мен(аз на състения не ходя),макарите са невероятни!Визирам,изработка,лекота на работа,инерцията(която се дължи,донякъде и на двойната дръжка) е умопомрачителна!На всичко отгоре,ми излизат 360лева!
Аз,така знам-На харизан кон,зъбите не се гледат!
Поздрави
И дума не може да се каже ,че си се "прекарал " с макарите (все пак са Шимано :D ) няма да имаш проблем при борба с едри риби ,с малко тренировки ще хвърляш и на 90 метра с монтаж(а може и повече ) така че , пожелавам ти само големи .


Относно 40 или 50 ..... важно е къде е водача ,факт , и със 100 водач да си ако се намира на 50 сантиметра от макарата ...... забрави ,водача трябва да е поне на 90 сантиметра от макарата за да може да хвърляш на далече ,а дали ще е 40 или 50 ....... аз предпочитам 50 и ще кажа защо , използвам твърди влакна а на тях им трябва повече пространство да се поизправят НО , ако водача ми е на 1,20 примерно , може и 40 защото влакното се е поизправило на тази дължина но, с 50 ще хвърля още повече :lol: , и не на последно място ,въпрос на предпочитания :wink:
Какво имаш в предвид адаш с " кастинг и кастинг риболов " ?
E,все пак пръчките са JRC-двуколенни на 3.60м и водача е на повече от 80см от макародържача
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Съвет за макара

Мнение от hshopov »

Димитър Чаушев написа:
Какво имаш в предвид адаш с " кастинг и кастинг риболов " ?
Има той...трънки има :lol: Седи тук,дебне ме дали помня, апострофира ме и се заяжда , защото ме мрази! Още малко ще го търпя и пиша на модератора...то това не се трае ,вече :ANAL: :lol: ! Иначе сигурно има предвид,че си има логика и физични закони и при състезателния кастинг не се ли съобразиш с всички тях не чакай резултати ( водачи,разстояние до макародържача,диаметър на влакното,тип макара и прочие), а при кастинга с монтаж,когато си на риболов да търсиш риба на 160 метра да речем си е наказия ама нека все пак и той да каже :) !
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Съвет за макара

Мнение от Димитър Чаушев »

kevlar написа:
E,все пак пръчките са JRC-двуколенни на 3.60м и водача е на повече от 80см от макародържача
Имам едни ФЛ 3,60 на 3 части и на твойте жрс ще им скъсам ушите с тях :lol: никой да не те лъже ,че двуколенните ще хвърлят повече от триколенните или ,че 3.90 не са за ниски хора ,доказателството ти пише в момента :wink:
пп. тва жъ-ръ-съ да не е дефлендар ,че тога и с една рака ще го бия :lol:
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Съвет за макара

Мнение от kevlar »

Димитър Чаушев написа:
kevlar написа:
E,все пак пръчките са JRC-двуколенни на 3.60м и водача е на повече от 80см от макародържача
Имам едни ФЛ 3,60 на 3 части и на твойте жрс ще им скъсам ушите с тях :lol: никой да не те лъже ,че двуколенните ще хвърлят повече от триколенните или ,че 3.90 не са за ниски хора ,доказателството ти пише в момента :wink:
пп. тва жъ-ръ-съ да не е дефлендар ,че тога и с една рака ще го бия :lol:
-че тога и с една рака ще го бия :shock: :lol: :rolleyes:
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Съвет за макара

Мнение от Димитър Чаушев »

Изпуснал съм едно" В" иедно" А" :lol:
Тия букви много малки на табиета бе :x
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Съвет за макара

Мнение от Антон Тонев »

Айде сега да ви изпитам с едно казусче.Пак размятате едни метражи-мамата си е,,,о.
2 бр FL Strategist-2к-3.90-3.50lbs.
Слагате на едната BBLC, а на другата FL Cor 500.И двете са със 0,28мм влакно, и двете са със 0,35мм монофил за шок.Коя според вас ще хвълри повече. :D
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Съвет за макара

Мнение от Димитър Чаушев »

Не ни подвеждай ей , на стратегиста пише 3,75 либри :wink: и питаш коя ще метне повече :shock: само не казвай че е ФЛ
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Съвет за макара

Мнение от Антон Тонев »

Димитър Чаушев написа:Не ни подвеждай ей , на стратегиста пише 3,75 либри :wink: и питаш коя ще метне повече :shock: само не казвай че е ФЛ
Добре де 3.75.
Обаче,да речем ъгъла под който влиза влакното в първия водач с ФЛ-а, не е ли по малък.:-*
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Съвет за макара

Мнение от Димитър Чаушев »

Биг байтранар лонг каст ,ти се сети защо така са я кръстили. Аз с ясно съзнание казвам BBLC :wink:
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Съвет за макара

Мнение от Антон Тонев »

Димитър Чаушев написа:Биг байтранар лонг каст ,ти се сети защо така са я кръстили. Аз с ясно съзнание казвам BBLC :wink:
Добре де longCast ,е.Не споря за това.Говоря за ъгъла под който влиза влакното.Имах навремето Cor, ама 40.Интересно ми е дали по малката шпула,в съчетание с големия водач,и 1.0м отстояние от първия водач, няма да води до по добър кастинг.Не споря, а мисля на глас.:-P
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Съвет за макара

Мнение от Димитър Чаушев »

Ще опитам да обясня! Много навивки на един ред е=на по лесно изхлузване на влакното от шпулата което е вазможно при биг пит шпула, а ако и е в комбоинация с бавна осцилация още по-добре, малката шпула има по-малко навивки което предполага по-голямо триене докато намалява обема на влакното в шпулата при исхлузването на влакното . Не знам дали го обясних разбираймо.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”