Да питам и вас !

Модератор: sapuna

Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Да питам и вас !

Мнение от Димитър Чаушев »

Ако ..... си купя лодка за захранка , дали ще забравя да хвърлям ? Много обичам да маам от рака но има моменти когато немога да достигна желания залив !Вие какво мислите , ще се изгуби ли тръпката от риболова ?
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Да питам и вас !

Мнение от Chromeo »

Позволявам си малко критика от моята гледна точка, а именно - няма никаква връзка между тръпката от риболова и "фръгането" на парче метал на определена дистанция. Кастинга като дисциплина за мен представлява едно израждане на отделен елемент от цялостното понятие за риболов, което минава под мото "кой е по,по, най" и се явява продължение на вроденото ни желание да си мерим пи*ките. Както всяко нещо, което не се практикува често, така й хвърлянето ти ще претърпи спад, при използване на лодка, но спадът едва ли ще бъде толкова явен. Който си го може си го може ;) Лодката е едно улеснение, което повишава производителността и КПД-то на такъмите ти, а от там и на шансовете ти за по-добър улов, което води до ПО-ГОЛЯМО удоволствие от риболова и по-голяма тръпка. Така че лодката за мен е със знак + що се отнася тръпката от риболова, а за поддържане на форма от време на време може да ползваш лодката не за разпъване, а само за доставяне на захранка върху петното. Поздрави :) Опитах да съм кратък...не ми се получи :(
catch a fish or die trying !!!
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Да питам и вас !

Мнение от hshopov »

Купувай смело.
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Да питам и вас !

Мнение от Димитър Чаушев »

hshopov написа:Купувай смело.
Дай пари :lol: колко лесно го каза :lol: ся им късам шортите, а с лодката дали няма да е нечесно спрямо рибите (колко съм скромен :oops: )
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Да питам и вас !

Мнение от GODzillata »

Димитър Чаушев написа:...дали няма да е нечесно спрямо рибите...
Мани, че ште е нечесно, ами нема да има грам феър плей, шъ знайш.......освен т'ва, мое да забраиш да фъргаш и да се изфъргаш както надалеч, така и на близу... :mrgreen: ...та си е рисково отсекъде и не е за препоръчванье!
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Да питам и вас !

Мнение от kevlar »

Димитър Чаушев написа:
hshopov написа:Купувай смело.
Дай пари :lol: колко лесно го каза :lol: ся им късам шортите, а с лодката дали няма да е нечесно спрямо рибите (колко съм скромен :oops: )
Мислех, че имаш парите?!
-нечестно казваш,какво да кажем за ловците,които използуват патрони с повече от еднa сачми и не дават шанс на птиците?
Hе вярвам,насилa да поставяш стръвта в уститe на рибите?!

:fishing4: :drinkers:
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Да питам и вас !

Мнение от hshopov »

Димитър Чаушев написа:
hshopov написа:Купувай смело.
Дай пари :lol: колко лесно го каза :lol: ся им късам шортите, а с лодката дали няма да е нечесно спрямо рибите (колко съм скромен :oops: )
Нали ги пускаш всичките? Какъв е проблема тогава,че им късаш шортите! ;) Аз също се замислям за такава лодка,но са скъпички! :) Каквото и да си говорим,ако рибока е на 150+ метра с кастинг няма да стане! Аз също като Адаша си помислих,че имаш парите!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Да питам и вас !

Мнение от oneillbgm »

Ааам, откакто ми блъснаха колата преди 2 години... Ся като си купя нова дали ще съм забравил как се караше. Нещо такова с питанката ти. Аз ми предстои да си купя лодка, щом съм стигнал до този момент в риболовът, то значи и при теб е така. Купувай лодката... Ама що питаш, като не си събрал парите.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
bacho acho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Чет Фев 28, 2013 3:22 pm

Re: Да питам и вас !

Мнение от bacho acho »

Става и с плуване.Хем евтино,хем и спортуваш.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Да питам и вас !

Мнение от Димитър Чаушев »

Е как да събереш пари за такава лодка !? Ми тя струва майка си и баща си :shock: сега съм намислил да си продам бъбрека та да ги дотаманя :lol:
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Да питам и вас !

Мнение от hshopov »

Димитър Чаушев написа:Е как да събереш пари за такава лодка !? Ми тя струва майка си и баща си :shock: сега съм намислил да си продам бъбрека та да ги дотаманя :lol:
Събирай по 10 лева от заплатата :D Бъбрека е ценно нещо! Все пак си събрал някой лев, предполагам , иначе нямаше да пускаш тема :) Към каква си се насочил?!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Да питам и вас !

Мнение от Димитър Чаушев »

hshopov написа: Към каква си се насочил?!
Китаец някъкъв Карпонайзер
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Да питам и вас !

Мнение от kevlar »

Митак,ако ще е китаец,то има и евтини в Ебау!

http://www.ebay.co.uk/itm/JABO-BAIT-FIS ... Swu-BWQZux" onclick="window.open(this.href);return false;
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Да питам и вас !

Мнение от Димитър Чаушев »

Е не, тая е много китайска :lol:
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Да питам и вас !

Мнение от Антон Тонев »

Няма да забравя един случай.На яз Кърджали, идват едни от голямото доброутро.То стойки, чупки, Shimana, и т.н.Изкараха една такава лодка-огромна ти казвам.Като се почна една фотосесия, та се забравиха.Слагат монтажа пичовете, и лодката тръгва.Обаче по средата на гьола, едната светлина взе за мига на червено.А тя лодката с два мотора, и с две батерии/едната била изтощена се оказа по късно/.Върти се като пумпал тая лодка.Няма да ви казвам как съм се смял-със сълзи.Лодката беше нахранена до девето коляно, та и по назад.Е, наложи се влизане на по голяма на гребла.
Чувал съм за случай на яз Искър.Някъв тролингист минал покрай лодката, взел си я при него и си тръгнал, а стопанина гледал като ударен с мокър парцал. :D :D :D :D
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”