търся шаранджийска въдица

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
albundi29
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 303
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 9:03 am

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от albundi29 »

Не се заблуждавайте качествените 3.00лб.3.25лб,3.50лб и тн.със върхова акция струват от 150е.170е. нагоре.Имам Поке ултра карп тийм 3.60,3.5лб ползвам ги само за едно определено място река със много закачки,хубави въдици са.Също така имам и един от топ моделите на една от двете фирми :wink: 3.00лб,3.66 със върхова акция,ползвам ги навсякаде без реката за сравнение и дума неможе да става.А иначе по темата колега послушай какво ти казват хората като за първи въдици звънни на С....а :drinkers:
Жаден съм а вода не ми се пие
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от Антон Тонев »

Петър Недев написа:Дончо,има ли ги тези въдици на 2 части ? Аз съм с 3.5 lb и някак си ме е страх да изтласкам с пълна сила. Искам или 3 .75 или 4 lb,задължително на 2части. Всяка снадка е слабо място
Ще ти дам да меташ с моите, с 90гр олово,и PVA.Aко ти харесат,ще ти намерим и на теб.
ПП Една газка въдици смени, и не се наигра.
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от isavkov »

Петър Недев написа:Дончо,има ли ги тези въдици на 2 части ? Аз съм с 3.5 lb и някак си ме е страх да изтласкам с пълна сила. Искам или 3 .75 или 4 lb,задължително на 2части. Всяка снадка е слабо място
Колега, да те питам - ти кит ли ще вадиш? :fishing2:
В смисъл - напълно съм съгласен, че двуколенните са по добри защото всяка снадка е слабо място, но не мисля че трябва да изхвърляме и триколенните ;)
Ако се избере подходяща пръчка, не някво менте, не виждам проблем да изкара 10-15кг, че може би и повече шаран. А както добре знаем всички, повече от и около 20кг шарани в България няма.
Демек - шанса да хванеш мутирало чудовище шаран е никакъв :D

Лично според мен, най голямото предимство на триколенните е преносимостта им - особено ако не си с кола, като мен например. Ама аз съм си магаре и се натоварвам и мъкна всичко със себе си - двуколенни, триколенни... все тая. :D
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от Петър Недев »

isavkov написа:
Петър Недев написа:Дончо,има ли ги тези въдици на 2 части ? Аз съм с 3.5 lb и някак си ме е страх да изтласкам с пълна сила. Искам или 3 .75 или 4 lb,задължително на 2части. Всяка снадка е слабо място
Колега, да те питам - ти кит ли ще вадиш? :fishing2:
В смисъл - напълно съм съгласен, че двуколенните са по добри защото всяка снадка е слабо място, но не мисля че трябва да изхвърляме и триколенните ;)
Ако се избере подходяща пръчка, не някво менте, не виждам проблем да изкара 10-15кг, че може би и повече шаран. А както добре знаем всички, повече от и около 20кг шарани в България няма.
Демек - шанса да хванеш мутирало чудовище шаран е никакъв :D

Лично според мен, най голямото предимство на триколенните е преносимостта им - особено ако не си с кола, като мен например. Ама аз съм си магаре и се натоварвам и мъкна всичко със себе си - двуколенни, триколенни... все тая. :D

Аз със мойте 3,60 / 3,5лб и със 100 гр олово, без ПВА покривам нужните ми дистанции. Но с ПВА ме е страх да сгъна бланката както си трябва. И аз искам с 2,75лб и 130гр в края на монтажа да покривам 130м,но няма как да стане.
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от isavkov »

Петър Недев написа:
isavkov написа:
Петър Недев написа:Дончо,има ли ги тези въдици на 2 части ? Аз съм с 3.5 lb и някак си ме е страх да изтласкам с пълна сила. Искам или 3 .75 или 4 lb,задължително на 2части. Всяка снадка е слабо място
Колега, да те питам - ти кит ли ще вадиш? :fishing2:
В смисъл - напълно съм съгласен, че двуколенните са по добри защото всяка снадка е слабо място, но не мисля че трябва да изхвърляме и триколенните ;)
Ако се избере подходяща пръчка, не някво менте, не виждам проблем да изкара 10-15кг, че може би и повече шаран. А както добре знаем всички, повече от и около 20кг шарани в България няма.
Демек - шанса да хванеш мутирало чудовище шаран е никакъв :D

Лично според мен, най голямото предимство на триколенните е преносимостта им - особено ако не си с кола, като мен например. Ама аз съм си магаре и се натоварвам и мъкна всичко със себе си - двуколенни, триколенни... все тая. :D

Аз със мойте 3,60 / 3,5лб и със 100 гр олово, без ПВА покривам нужните ми дистанции. Но с ПВА ме е страх да сгъна бланката както си трябва. И аз искам с 2,75лб и 130гр в края на монтажа да покривам 130м,но няма как да стане.
Е хубаво де, това ПВА с половин кило кифтета ли го пълниш. Ако е така, да се нареждам и аз сред шараните. :D
Не, сериозно... ако толкова те е страх - турни по малка тежест, 80гр например и слагай ПВА-то. Въпреки че то ти е 10-15-20гр, няма да откинеш пръчката с толкоз. Друг е факта, че повече от 100м вече и забрави да хвърляш с кобрата или прашка за да захранваш.
Не мисля че трябва я щадиш толкоз, съмнявам се да те надживее...
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
ribarq
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1424
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 12:38 am
Местоположение: Хасково/Бургас

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от ribarq »

yordanov90 написа:здравейте колеги. търся шаранджийска въдица 3.6m 3lbs на 3 части и макара към нея
нямам претенции към марка просто да са горе-долу читави като новак в този вид риболов.
Бюджет 80-100лв
ще съм благодарен да ме насочите малко
Ето ти едно решение :arrow: ЦЪК :arrow: Пръчки Pelzer Bondage Kork 3.66m 2.75lb
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от hshopov »

ribarq написа:
yordanov90 написа:здравейте колеги. търся шаранджийска въдица 3.6m 3lbs на 3 части и макара към нея
нямам претенции към марка просто да са горе-долу читави като новак в този вид риболов.
Бюджет 80-100лв
ще съм благодарен да ме насочите малко
Ето ти едно решение :arrow: ЦЪК :arrow: Пръчки Pelzer Bondage Kork 3.66m 2.75lb
Страхотно решение ама...човека има общо 100 лева за въдица и макара! Не го ли прочете?! :D
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
yordanov90
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Яну 11, 2016 12:19 am

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от yordanov90 »

мерси за предложението но са ми малко скъпички и са на 2 части а 180cm+ транспортна дължина ми е много
Аватар
ribarq
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1424
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 12:38 am
Местоположение: Хасково/Бургас

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от ribarq »

Колега не разбрах една пръчка ли търсиш или три ?
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от hshopov »

ribarq написа:Колега не разбрах една пръчка ли търсиш или три ?
В контекста на разговора и аз...
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
yordanov90
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Яну 11, 2016 12:19 am

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от yordanov90 »

като начало една. да мятам малко да видя дали ще ми допадне този вид риболов
Аватар
ribarq
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1424
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 12:38 am
Местоположение: Хасково/Бургас

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от ribarq »

yordanov90 написа:като начало една. да мятам малко да видя дали ще ми допадне този вид риболов

В този диапазон няма голямо значение от марка и модел ;-)
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от hshopov »

ribarq написа:
yordanov90 написа:като начало една. да мятам малко да видя дали ще ми допадне този вид риболов

В този диапазон няма голямо значение от марка и модел ;-)
Не искам да споря , но дори и в тоя диапазон, разликата е от тук до небето :) Аз дадох предложение и съм до тук. Поздрави.
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
ribarq
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1424
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 12:38 am
Местоположение: Хасково/Бургас

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от ribarq »

hshopov написа:
ribarq написа:
yordanov90 написа:като начало една. да мятам малко да видя дали ще ми допадне този вид риболов

В този диапазон няма голямо значение от марка и модел ;-)
Не искам да споря , но дори и в тоя диапазон, разликата е от тук до небето :) Аз дадох предложение и съм до тук. Поздрави.
Нали колегата има лимит от 80-100 лв за прът и макара . Тоест около 40-50 лв за прът .

Кажи ми една марка и модел за тази цена на три части или на две части 3либри на 3.60м която би си купил ти. И се съгласявам с теб веднага.
Минал съм този път много отдавна и съм сменил десетки такъми в търсене на нещо което да ми върши работа и да ми прави кефа.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от hshopov »

Не мога. Още в първия си пост казах ,че е трудничко. Направих по доброто...посочих му човек , който би могъл да му помогне. Лично аз не бих купил пръчки на филстар... но това съм аз. Общо взето изобщо не ме интересува дали си съгласен с мен или не :) . Не съм се включил в темата да споря с когото и да било. Аз съм до тук...казах :wink: П.П. fl е сравнително добра марка...а и колегата точно и ясно е казал ,какво иска 3 части, 3либри , 360см.
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”