търся шаранджийска въдица

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от kevlar »

hshopov написа:Ама защо се плашите от тия 3.5 либри и двамата още повече,че Митко има стратези! Пак ги мешате акция и строй , несъзнателно еееей! 3.5 НЕ ОЗНАЧАВА ДЪРВО! Стратег на две части с акция 3.75 и 390 см дължина си е парабола отвсякъде и приятна въдица за кастинг! На 3 части също е кеф нищо , че е 3.75 либри! Чичи Митко като чуе стегната въдица си представя арматурно желязо! :)
Не съм съгласен, че мешаме акция и строй, ама нейсе.
И аз имам Стратежи, но не съм ги пипал още
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от magnetar »

Най-добрият вариант е два комплекта,ако човек може да си го позволи!Едни по твърди пръчки,съответно с големи и мощни макари,за дистанции и основно за места с много закачки.И един по "нежен" комплект за малки и чисти водоеми(основно платени),за извличане на максимално удоволствие от риболова.Не е задължително да са тройки,защо не две по две,ако има риба и това е достатъчно.

Иначе по темата,мога да препоръчам на колегата Стратега,който и вариант да вземе,няма да сбърка,само че цената му е вече в "небесата",а само преди година беше доста по достъпен.Но все още може да се намери на по нормална цена.
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от kevlar »

magnetar написа:Най-добрият вариант е два комплекта,ако човек може да си го позволи!Едни по твърди пръчки,съответно с големи и мощни макари,за дистанции и основно за места с много закачки.И един по "нежен" комплект за малки и чисти водоеми(основно платени),за извличане на максимално удоволствие от риболова.Не е задължително да са тройки,защо не две по две,ако има риба и това е достатъчно.

Иначе по темата,мога да препоръчам на колегата Стратега,който и вариант да вземе,няма да сбърка,само че цената му е вече в "небесата",а само преди година беше доста по достъпен.Но все още може да се намери на по нормална цена.
Купих си 2 преди 2 месеца, за 90 лева парчето!
3,60m 3 коленни 3,75lb
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от magnetar »

90 лева пак е добре,има ги и по 120-130 лева,луда работа!Аз преди година ги взех по 75 лева,инфлация мамка му........
nasko7_8
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Окт 28, 2015 4:46 pm

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от nasko7_8 »

Здрвеите колеги аз съм начинаеш в тази област купих си макари диамант 8000 сега ми предстои пръчките спрял съм се на фл стратегис 3.9 на 3.75лб или поке Ф1 на 3.9 на 4.25 лб някъкъв акъл да дадете
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от fozi073 »

Прочети темата от началото , сигурен съм че ще ти станат ясни доста неща. Много хора с опит в шаранския риболов се включиха :wink:
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от a4koy »

nasko7_8 написа:Здрвеите колеги аз съм начинаеш в тази област купих си макари диамант 8000 сега ми предстои пръчките спрял съм се на фл стратегис 3.9 на 3.75лб или поке Ф1 на 3.9 на 4.25 лб някъкъв акъл да дадете
Прекалено твърди пръчки си харесал,вземи си нещо по-меко за да изпиташ удоволствието при ваденето на добри риби.Верно няма да имаш проблем с изхвърлянето,но пък се губи удоволствието което не е в хвърлянето.
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от rado25 »

a4koy написа:
nasko7_8 написа:Здрвеите колеги аз съм начинаеш в тази област купих си макари диамант 8000 сега ми предстои пръчките спрял съм се на фл стратегис 3.9 на 3.75лб или поке Ф1 на 3.9 на 4.25 лб някъкъв акъл да дадете
Прекалено твърди пръчки си харесал,вземи си нещо по-меко за да изпиташ удоволствието при ваденето на добри риби.Верно няма да имаш проблем с изхвърлянето,но пък се губи удоволствието което не е в хвърлянето.
Ти FL-ла ползвал ли си го?
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от a4koy »

Държал съм го ,но не съм ловял с него.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от hshopov »

a4koy написа:Държал съм го ,но не съм ловял с него.
Да не си държал друга , защото 390см. Стратег е всичко друго, но не и много твърда пръчка. :idea: :wink:
Последно промяна от hshopov на Съб Фев 20, 2016 10:48 pm, променено общо 1 път.
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от kevlar »

Има разлика, от държал, до ловил!
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от sapuna »

Ф-1 е наистина стегната пръчка за силов риболов.Някои колеги я използват за Дунав ,втори за маркер ,а трети за захранване с малки ракети или замятане с по-голямо ПВА.Върхова е и при риболов на малки и средни риби се губи удоволствието.Стратега си е универсален от марката ,по-добра от него е само Сахара ,но цената и е с 20-30лв нагоре и се произвежда само във вариант две части.Компромисен вариант в случая може да бъде Ултра Тийма - ако човек не се загледа в надписа едва ли ще я различи от Стратегиста.Разликата е само в по-мекия строй и липсата на щампа FUJI на макародържача.
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от hshopov »

sapuna написа:Стратега си е универсален от марката ,по-добра от него е само Сахара ,но цената и е с 20-30лв нагоре и се произвежда само във вариант две части.
Мите,няма ли да и направиш едно ревю на тази Сахара,когато си по-свободен? Сега като обяви,че има по-добра от Стратега,доста хора ще го прочетат с интерес! :)
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
stoyanstoyanov1990
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 12:30 pm

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от stoyanstoyanov1990 »

hshopov написа:
sapuna написа:Стратега си е универсален от марката ,по-добра от него е само Сахара ,но цената и е с 20-30лв нагоре и се произвежда само във вариант две части.
Мите,няма ли да и направиш едно ревю на тази Сахара,когато си по-свободен? Сега като обяви,че има по-добра от Стратега,доста хора ще го прочетат с интерес! :)
Какво викаш колега - Възбуди ни и ни остави :D
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: търся шаранджийска въдица

Мнение от a4koy »

Всеки си има вкус,тука повечето ги разбират нещата,но като човек който навлиза в риболова нещата стоят по друг начин.На мен 1 са ми меки други твърди,за разбирачите е различно,те са ползвали сумати пръчки и могат да кажат тяхното мнение.Накрая кво става за теб е твърдо за него е меко.Кой е прав кой е крив.Какво искаш ти или какво искат ТЕ.Всеки си има вкус,това е.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”