За и против СПОД въдиците

Модератор: sapuna

Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от rado25 »

isavkov написа:Здравейте колеги,
какво ви е мнението за спод въдиците и дали е задължителен такъм при риболова на шаран или по скоро не?
Ако да, с какво печеля ако имам такава?
А с какво мислиш да захранваш?
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от sapuna »

Поредната провокативно-безсмислена ,че и тъпа тема!
Няма да я ключа или трия все още ,защото наистина излизат достойни за "бисери" цитати!

п.п. То може да джигваш и кльонкаш без сонар , да щекариш без къпинг , да мяташ празна фидер хранилка и т.н. и т.н. ама ...
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от hshopov »

Ваньо ,ако съм модератор ще ти забраня да пускаш теми във форума. Дъвкани неща ги предъвкваш ей така от скука или защото просто те мързи да мислиш логично. Извинявам се за спама,но не се сдържах. Темата е за един хубав ключ.
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от Димитър Чаушев »

Що бе, убаво си е да пита, виж от кога не бяхме писали .
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от isavkov »

локвайте, трийте, квото искате си я правете темата.
Питам, защото се чудя дали да взимам и искам мнения по въпроса. След това щях да попитам за някакъв бюджетен вариант, щото като гледам повечето са една торба пари дето честно казано... Ама вий си мислите че провокирам някой си.
Аре със здраве!
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от Димитър Чаушев »

Стига бре ,аре ся ,ако имаш стотина лева за спод ,поке супериор 5либри е твоя.
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от isavkov »

Димитър Чаушев написа:Стига бре ,аре ся ,ако имаш стотина лева за спод ,поке супериор 5либри е твоя.
туй намерих аз:
http://best-fishing.eu/carp-rod-baracud ... eyword=5lb

а покето дето намерих в мегафишинг е само на 3.5лб в + едно друго на 4.5? става ли?
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от Димитър Чаушев »

Стига бе. ...........как се пише на лични мамка му?
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от Hills »

kevlar написа:
Димитър Чаушев написа:!00% задължително , само печелиш ! Пример : падат батериите на лодката ,приключваш със захранването съответно и с риболова , пукаш надуваемата , или излиза вятър или си забравил винтилите или греблата, съответно не можеш да захранваш , и още много ситуации при които спода те спасява . един шаранджия трябва ( ако му е възможно ) да е готов за всякакви ситуации но , основното " оръжие" за захранване е спода !
И аз да дам пример, на твоя пример.
-падат батериите на лодката ,приключваш със захранването съответно и с риболова , пукаш надуваемата , или излиза вятър или си забравил винтилите или греблата, съответно не можеш да захранваш.
Значи, всичко казано по-горе ти се случва за да се стигне до спод-а???
Трябва да си супер карък, ще дам личен пример!
Миналият Август, бях на палатка с баща ми и чичо.Взлизам да разпъвам на около 200мт, на обратният път ми се чупи едното, в последствие и другото гребло.Греблата пластмасови, чупят се по средата и се принудих да застана на колене и да греба, едва ли не с хилки за тенис на маса.
След това, влязах и втори път, макар и да се бях скапал!Обрах овациите по брега, но не се отказах.Имаш ли желание, всичко става!Навремето, опъваха и с надуваем дюшек!
Че така, спода е задължителен, за този на който му трябва!
За големи дистанции, си имам лодки!
Кевлар ми ти си бил голям ташак на водоема .
Спуках се да се смея 200 метра на колене със два плавника .
Ами снимайте ги тези моменти за поколенията .
Тези шарани ако знаят с какви каръци си имат работа .
Ще се пукнат от смях !
Не само спода е задължителен , ами и каска трябва ...
Може някой корморан да получи инфаркт от смях .
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от sapuna »

isavkov написа:
Димитър Чаушев написа:Стига бре ,аре ся ,ако имаш стотина лева за спод ,поке супериор 5либри е твоя.
туй намерих аз:
http://best-fishing.eu/carp-rod-baracud ... eyword=5lb

а покето дето намерих в мегафишинг е само на 3.5лб в + едно друго на 4.5? става ли?
Едно е да търсиш инфо за определени въдици ,а съвсем друго е "За и против СПОД въдиците"!
Понеже си цитирал два модела ,които са пряко в моята компетенция ще се постарая да съм ти полезен.Компетишъна е добра въдица ,барната ,тънка и красива ,обаче мека.Според мен предназначението и е за по-силов риболов или маркер /тук също може да се спори ,защото всеки има различно виждане/ ,а цената и е около 100лв според моментния фиксин евро/лея.Супериора е без надпис СПОД ,но пък определено е върхов и много по-стегнат.Този ,който си гледал е серия II ,а адаша ти препоръчва III - https://www.facebook.com/44446857570322 ... =3&theater Срещу сумата от 80лв определено е по-добрия избор.
Минах през Диамант Алб ,Мустанг ,Прецижън ,Компетишън ,Ф1 и накрая се кротнах със Супериора.Има далеч по-читави попадения естествено ,аз говоря за въдици от средния клас и определени марки.

Преди години се радвах на долния примерно ,но Голямата Берта не е за всяка ръка ... иска си разбиране и уважение!
Прикачени файлове
DSC05508.JPG
DSC05508.JPG (1.8 MiB) Преглеждано 3600 пъти
DSC05507.JPG
DSC05507.JPG (1.75 MiB) Преглеждано 3600 пъти
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от kevlar »

Hills написа:
kevlar написа:
Димитър Чаушев написа:!00% задължително , само печелиш ! Пример : падат батериите на лодката ,приключваш със захранването съответно и с риболова , пукаш надуваемата , или излиза вятър или си забравил винтилите или греблата, съответно не можеш да захранваш , и още много ситуации при които спода те спасява . един шаранджия трябва ( ако му е възможно ) да е готов за всякакви ситуации но , основното " оръжие" за захранване е спода !
И аз да дам пример, на твоя пример.
-падат батериите на лодката ,приключваш със захранването съответно и с риболова , пукаш надуваемата , или излиза вятър или си забравил винтилите или греблата, съответно не можеш да захранваш.
Значи, всичко казано по-горе ти се случва за да се стигне до спод-а???
Трябва да си супер карък, ще дам личен пример!
Миналият Август, бях на палатка с баща ми и чичо.Взлизам да разпъвам на около 200мт, на обратният път ми се чупи едното, в последствие и другото гребло.Греблата пластмасови, чупят се по средата и се принудих да застана на колене и да греба, едва ли не с хилки за тенис на маса.
След това, влязах и втори път, макар и да се бях скапал!Обрах овациите по брега, но не се отказах.Имаш ли желание, всичко става!Навремето, опъваха и с надуваем дюшек!
Че така, спода е задължителен, за този на който му трябва!
За големи дистанции, си имам лодки!
Кевлар ми ти си бил голям ташак на водоема .
Спуках се да се смея 200 метра на колене със два плавника .
Ами снимайте ги тези моменти за поколенията .
Тези шарани ако знаят с какви каръци си имат работа .
Ще се пукнат от смях !
Не само спода е задължителен , ами и каска трябва ...
Може някой корморан да получи инфаркт от смях .
По-добре ташак, отколкото П.Т.А, като теб!!!!
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от Diman »

Ако си в моето къмпъни и те видя да мааш със спода, че ти го счупим о главо. За близки дистанции до 100м си има стик за топчета. За дълги дистанции си има лодка с електричка, но в петното влизай на гребла. Сонара също плаши едрите, не го включвай безразборно.
Джим, ако си забравиш главата в къщи, ще се върнеш да я вземеш. :P

П.С. Говоря за дивите водоеми по моя край.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от chirusa_bg »

isavkov написа:Питам, защото се чудя дали да взимам и искам мнения по въпроса.
Купувай само неща, които усещаш, че ти трябват, за да ловиш повече, по-успешно и по-удобно.
Така ще знаеш, какво и защо купуваш, а също и кога и как да го ползваш.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от Димитър Чаушев »

Diman написа:Ако си в моето къмпъни и те видя да мааш със спода, че ти го счупим о главо. За близки дистанции до 100м си има стик за топчета. За дълги дистанции си има лодка с електричка, но в петното влизай на гребла. Сонара също плаши едрите, не го включвай безразборно.
Джим, ако си забравиш главата в къщи, ще се върнеш да я вземеш. :P

П.С. Говоря за дивите водоеми по моя край.
Що бе ....... маам и пак фащам , кобрата добре на 100 метра ама семената как ? Ами ако не може да пускаш лодка в гьола(има и такива държавни ) а нямаш дистанционна какво ....... нема да одим за риба ли , както казах трябва да си готов за всякакви ситуации ,да имаш лодка- надуваема ,лодка дистанционна и спод(за жалост всичките се купуват) , от всичките изброени спода е най достъпен (говоря като пари ) шаранджия без спод е все едно ловджия без куче :lol: Забравял съм аз ,и лодката ,и сонара ,и тапите и греблата ама спода не ,винаги е в калъфа . Не ми разтегайте теории спод си трябва ,а кога и как е друга история .
пп.Димо взеха ми гьола техната м..а мутренска ,м..каму и милиционера-пожарникар :axe:
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от kevlar »

Митак,има хора само ПВА ползват, и пак хващат.Пълниш пликче със семена и с прашката, така може и топчета да мяташ по 3-4бр
Въпрос на избор...
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Заключено

Обратно към “Риболов на тежко”