За и против СПОД въдиците

Модератор: sapuna

Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

За и против СПОД въдиците

Мнение от isavkov »

Здравейте колеги,
какво ви е мнението за спод въдиците и дали е задължителен такъм при риболова на шаран или по скоро не?
Ако да, с какво печеля ако имам такава?
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от Димитър Чаушев »

!00% задължително , само печелиш ! Пример : падат батериите на лодката ,приключваш със захранването съответно и с риболова , пукаш надуваемата , или излиза вятър или си забравил винтилите или греблата, съответно не можеш да захранваш , и още много ситуации при които спода те спасява . един шаранджия трябва ( ако му е възможно ) да е готов за всякакви ситуации но , основното " оръжие" за захранване е спода !
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от isavkov »

@Димитър, а прашка не върши ли работа?
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от Димитър Чаушев »

До 20-30 метра става , повярвай минал съм по тоя път !
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от isavkov »

Кобра? :)
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от Димитър Чаушев »

:lol: става и кобра ама .... я ми кажи с какво ще вкараш семена ?
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от Bigmarlin »

Като алтернатива на захранването със спода,въпреки ,че с тях се вкарва по малко храна с едно хвърляне са пва чорапчетата и пликчета Въпрос на избор
Д. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 5:33 pm

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от Д. Димитров »

Димитър Чаушев написа:!00% задължително , само печелиш ! Пример : падат батериите на лодката ,приключваш със захранването съответно и с риболова , пукаш надуваемата , или излиза вятър или си забравил винтилите или греблата, съответно не можеш да захранваш , и още много ситуации при които спода те спасява . един шаранджия трябва ( ако му е възможно ) да е готов за всякакви ситуации но , основното " оръжие" за захранване е спода !
Ами ако дистанцията е 150-200 метра ? :finga: А зарядни за батерии всякакви.
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от Bigmarlin »

Е,естествено ,че при такива дистанции е неприложим,но и не винаги се лови на такива дистанции
Последно промяна от Bigmarlin на Чет Фев 04, 2016 6:52 pm, променено общо 1 път.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от Димитър Чаушев »

Д. Димитров написа:
Димитър Чаушев написа:!00% задължително , само печелиш ! Пример : падат батериите на лодката ,приключваш със захранването съответно и с риболова , пукаш надуваемата , или излиза вятър или си забравил винтилите или греблата, съответно не можеш да захранваш , и още много ситуации при които спода те спасява . един шаранджия трябва ( ако му е възможно ) да е готов за всякакви ситуации но , основното " оръжие" за захранване е спода !
Ами ако дистанцията е 150-200 метра ? :finga: А зарядни за батерии всякакви.
Ами ако баба ми беше мъжка, щеше да има дръжка :lol: .
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от kevlar »

Всеки си преценя, дали му трябва или не!
Според мен, е въпрос на личен избор.
Митак, ама и ти едни примери си дал, чудо!
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
asenfisherman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 6:23 pm
Местоположение: Перник

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от asenfisherman »

isavkov написа:Здравейте колеги,
какво ви е мнението за спод въдиците и дали е задължителен такъм при риболова на шаран или по скоро не?
Ако да, с какво печеля ако имам такава?
Привет колега,според мен трябва да си отговориш на въпроса дали ще ти е полезен и след това ще решиш дали е задължителен.Ако посещаваш водоеми от типа на Кривина,бих казал че е задължителен,ходиш ли по яз.Искър примерно ,обаче по-скоро не.
Ползата за теб е закрепнала мускулатура :D и естествено повече емоции след края на излета :wink:
Колега Bigmarlin,с PVA не се захранва по смисъла на питането на колегата,целта на ПВА-то е съвсем друга.И понеже виждам че си от Плевен,ще кажа че за Дунав е задължителен.
Позрави!
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от Димитър Чаушев »

kevlar написа:Всеки си преценя, дали му трябва или не!
Според мен, е въпрос на личен избор.
Митак, ама и ти едни примери си дал, чудо!
Айде дай по хубав :lol:
Спода е необхобимост за шаранджията, а как ще го ползва е друга тема. Ако ловиш на 6 метра от брега и прашка не ти трябва . ебати и примера дадох :lol:
Д. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 5:33 pm

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от Д. Димитров »

:fishing8: :fishing6: :fishing6: :drinkers: :drinkers: :drinkers:
Димитър Чаушев написа:
kevlar написа:Всеки си преценя, дали му трябва или не!
Според мен, е въпрос на личен избор.
Митак, ама и ти едни примери си дал, чудо!
Айде дай по хубав :lol:
Спода е необхобимост за шаранджията, а как ще го ползва е друга тема. Ако ловиш на 6 метра от брега и прашка не ти трябва . ебати и примера дадох :lol:
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: За и против СПОД въдиците

Мнение от kevlar »

Димитър Чаушев написа:!00% задължително , само печелиш ! Пример : падат батериите на лодката ,приключваш със захранването съответно и с риболова , пукаш надуваемата , или излиза вятър или си забравил винтилите или греблата, съответно не можеш да захранваш , и още много ситуации при които спода те спасява . един шаранджия трябва ( ако му е възможно ) да е готов за всякакви ситуации но , основното " оръжие" за захранване е спода !
И аз да дам пример, на твоя пример.
-падат батериите на лодката ,приключваш със захранването съответно и с риболова , пукаш надуваемата , или излиза вятър или си забравил винтилите или греблата, съответно не можеш да захранваш.
Значи, всичко казано по-горе ти се случва за да се стигне до спод-а???
Трябва да си супер карък, ще дам личен пример!
Миналият Август, бях на палатка с баща ми и чичо.Взлизам да разпъвам на около 200мт, на обратният път ми се чупи едното, в последствие и другото гребло.Греблата пластмасови, чупят се по средата и се принудих да застана на колене и да греба, едва ли не с хилки за тенис на маса.
След това, влязах и втори път, макар и да се бях скапал!Обрах овациите по брега, но не се отказах.Имаш ли желание, всичко става!Навремето, опъваха и с надуваем дюшек!
Че така, спода е задължителен, за този на който му трябва!
За големи дистанции, си имам лодки!
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Заключено

Обратно към “Риболов на тежко”