BigPit макари

Модератор: sapuna

Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

BigPit макари

Мнение от isavkov »

Привет,
засилил съм се да си купувам big pit макари. По първоначална идея се бях спрял на Fox FX11. За мое щастие имах възможност миналият уикенд да им направя тест. Оказа се че са ми малко неудобни и имах чуството че ще си откъсна крайник с тях :D
Запитах себе си а и чичо гугъл какви алтернативи има, но бих искал да чуя и вашето мнение. Уж за сега реших да се преориентирам към по малкия вариант FX9, но ми казаха че не била голяма разликата.
Пръчките на които ще ги слагам са Fox Warrior S, 12ft, 3lb. Бюджета ми е около 300-400лв, на макара.
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: BigPit макари

Мнение от a4koy »

http://m.ebay.com/itm/Trabucco-MARVEL-P ... 1533870603
какво ще кажеш за тази.Доста ми хареса на мен,върху 12ft аливио.Мисля след време да се оборудвам с такива :)
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: BigPit макари

Мнение от kevlar »

За тези пари, можеш да си намериш Дайва или Шимано
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: BigPit макари

Мнение от isavkov »

kevlar написа:За тези пари, можеш да си намериш Дайва или Шимано
Точно това питам, какво ще ми препоръчате. Ти кое би препоръчал в този ценови диапазон?
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: BigPit макари

Мнение от hshopov »

После ще ти пусна линк във фейса
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: BigPit макари

Мнение от Димитър Чаушев »

Тука тука. ........какъв фейсбук! За шимано -Ултегра ,ББЛЦ .
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: BigPit макари

Мнение от kevlar »

Димитър Чаушев написа:Тука тука. ........какъв фейсбук! За шимано -Ултегра ,ББЛЦ .
Митак, има една особеност, която трябва да се вземе под внимание. Доколкото си спомням, пръчката е с 40мм водач и 14м върхов ! При такива водачи и малка акция, бих заложил на по-малка макара, Ултегра 5500 например. А ако е Ултегра ХТС ще е и лека, 515гр. Шпулата на 5500 e същата като на Medium BBLC.
Плюс това, Ултегра ХТС се намира за 270лв
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: BigPit макари

Мнение от kevlar »

isavkov написа:
kevlar написа:За тези пари, можеш да си намериш Дайва или Шимано
Точно това питам, какво ще ми препоръчате. Ти кое би препоръчал в този ценови диапазон?
http://www.carpbg.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=38598
-Тези си заслужава парите отвсякъде
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: BigPit макари

Мнение от hshopov »

:fishing7:
Димитър Чаушев написа:Тука тука. ........какъв фейсбук! За шимано -Ултегра ,ББЛЦ .
Ти да беше видял на ония в Еконт как им капеха лигите
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: BigPit макари

Мнение от isavkov »

еми за сега съм се спрял на Daiwa Windcast LD Baitrunner и Daiwa Crosscast X 5000.
Мнения за тях?
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: BigPit макари

Мнение от kevlar »

Ако няма да ползваш байтрън, не си вземай!
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
albundi29
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 303
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 9:03 am

Re: BigPit макари

Мнение от albundi29 »

isavkov написа:еми за сега съм се спрял на Daiwa Windcast LD Baitrunner и Daiwa Crosscast X 5000.
Мнения за тях?
Колега нито една от двете Дайви не е биг-пит,голями са колкото Тика сцептер.Бате Митко :lol: ти е дал добри предложения виж също и XSC 10000 или 14000.Има колеги тук и във карповият форум които могат да те снабдят със хубави макари на мн.добиа цена.Погледни и моделите на PENN железни са,за парите които си приготвил за 1 бр. Шимано или Пен,не казвам,че Дайва е лоша марка напротив една от любимите ми е но 1 макара от средният клас им струва клкото 2 ултегри успех във избора. http://www.carpbg.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=38539 , http://www.carpbg.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=37901 ето ти 2 предложения.
Жаден съм а вода не ми се пие
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: BigPit макари

Мнение от kevlar »

[quote] Колега нито една от двете Дайви не е биг-пит,голями са колкото Тика сцептер.
Много несериозно изказване! И двете, навиват повече от метър и събират много влакно, и това ако не е биг пит, не знам кое!?
Дайва Инфинити е прекрасна макара, но за парите и по-добре ББЛЦ
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: BigPit макари

Мнение от kevlar »

Пак да обърна внимание на пръчката, не само макарата!
Макара, се купува според пръчката! На тези 40мм водачи, не бих сложил огромна макара! Имам чифт JRC Contact 2,75lb и ако не beше малкото предавателно число на Shimanо 8000GTE, щях да ги оставя специално за тези пръчки! Затова и съм им заделил Ultegra 5500. Плюс това, на 40мм водач няма смисъл да си с повече от 0,28мм влакно
Отделно, 40мм водач е с по-къси крачета от 50мм и при биг пит макара, влакното ще се удря в пръчката. Пък и, диаметъра на навивките на биг пит макара, са в пъти по-големи от диаметъра на водача. Това, не създава ли допълнително-излишно триене?!
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
novakov80
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 10:20 am

Re: BigPit макари

Мнение от novakov80 »

Ако сега си купувам макари бих си взел това - Shimano - Ultegra 14000 XTD.
Иначе съм със - Shimano - Ultegra 14000 Xsc и съм доста доволен.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”