Кастинг и дистанция

Модератор: sapuna

Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Кастинг и дистанция

Мнение от oneillbgm »

Сарказмът и хвалбите са излишни в тази тема. Модераторът и куп други разбирачи тук могат да си запазят мненията. В старите теми и да пиша, отговор от никъде няма да дойде, овехтяват и остават само за четене. Голямо впечатление във форумът ми прави проявата на излишен гигантизъм от страна на "големите" :D Ако имате да кажете нещо, пишете, ако ли не - четете.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Кастинг и дистанция

Мнение от oneillbgm »

kevlar написа: Ако си мислиш, че ще ги достигаш, по-горе посочените метри с монтажа, забрави!
100метра, иде-дойде, ама 120-140м и то с 3 либри пръчка, мноого ме съмнява.
Затова има и лодки за захранка.
Понякога, рибата е навътре и иска сериозно мятане.
За далечно замятане са измислени ПВА. С 3.00м 3lbs пръчка са достигнати 120м с 160гр тежест (MAD Morpheus). Със 3.00м 3.5lbs са достигнати 170yards = 150метра (NASH Scope 10ft). Представи си с правилната подготовка и въдица от порядъка на 3.60 или 3.90 5lbs, диаметър на първи водач 5см, биг пит шпула и 0.25 влакно са достигнати 280м от професионалист във distance casting-а. Дани Феърбрас спокойно казва, че с малко подготовка можем да постигаме 180м с 3,5lbs въдица, хах.

Моите възможности към момента са не повече от 120-30м с въдица 3.60м 3lbs и 120гр. ПВА. :D (MAD D-Fender 3 UK)
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Кастинг и дистанция

Мнение от kevlar »

Така е, но не и от обикновенни рибари като нас!
100-120м са си доста добра дистанция за нас!
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Кастинг и дистанция

Мнение от sapuna »

oneillbgm написа:Модераторът и куп други разбирачи тук могат да си запазят мненията...Ако имате да кажете нещо, пишете, ако ли не - четете.
Я дай пак ,че четох-четох и не виждам с какво съм се самоизтъкнал ,кого съм иронизирал и т.н.
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Кастинг и дистанция

Мнение от a4koy »

Тук няколко риблова ходя с един приятел за риба.Самото му замятане,техниката с която мята ,без да налага сила на пръчката,достига дистанция,която аз достигам с максимално усилие.Самото му изхвърляне показва донякъде камшичен удар ,параболата му е доста особена от моята (30-40м височина и поне 20м корем за обиране).При опитите които правих да достигна дистанцията по начина които той замяташе или хвърлях на 20-30м по-малко или оловото се забиваше на 20м пред мен или правих същото което съм правил и преди да идем заедно на риба.Това го прави с пръчки 2.75либри 0,30 влакно и биг пит макара.Иска си сухи тренировки в това как да мяташ на дистанция.
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Кастинг и дистанция

Мнение от Антон Тонев »

Аз лично, оставям оловото на половината от дължината на въдицата.Когато въдицата достигне горна мъртва точка натискам с лявата ръка.Ако мятам с pva, се опитвам да придавам по широка парабола на замятането от съображения за сигурност.За първия вариант търся 90-110м, за втория вариант поради ред причини(вятър, не естествената форма на монтажа,играта на торбичката във въздуха),около 60-70м.
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Кастинг и дистанция

Мнение от isavkov »

Антон Тонев написа:Аз лично, оставям оловото на половината от дължината на въдицата.Когато въдицата достигне горна мъртва точка натискам с лявата ръка.Ако мятам с pva, се опитвам да придавам по широка парабола на замятането от съображения за сигурност.За първия вариант търся 90-110м, за втория вариант поради ред причини(вятър, не естествената форма на монтажа,играта на торбичката във въздуха),около 60-70м.
"опитвам да придавам по широка парабола на замятането" - т.е. като замахнеш пръта ти е по високо или по полегнал?
Аз обикновенно като замахва и оставям пръта по високо се получава един пльос пред мен на 20-30м :D

Другото - колко голямо PVA слагаш?
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Кастинг и дистанция

Мнение от Антон Тонев »

Просто не "натискам" въдицата с лявата ръка, като при нормален монтаж.
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Кастинг и дистанция

Мнение от yco »

Ако можете да си контролирате пуска точно на 45 градуса, няма да си задавате тия тъпи запроси.. :lol: , а всичко останало е теле...метрия.... :wink:
Ама това си е як въпрос за олимпийски шампиони по хвърляне на чук, диск, копие и Гюле... :lol:
Та явно е много лесно да си селски шампион на далечна дистанция у нас...:wink: :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Кастинг и дистанция

Мнение от a4koy »

yco написа: Та явно е много лесно да си селски шампион на далечна дистанция у нас...:wink: :lol:
Именно,дистанция и петно примерно трябва да се достигат с лекота.А не с сила.Въпроса е ,че тази техника трябва да се тренира.А всеки тъкъм си е различен,акция ,строй,влакно,шпула,водачи.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Кастинг и дистанция

Мнение от Димитър Чаушев »

isavkov написа:А здравейте,

понеже предишната тема в която бях писал, че търся биг пит макара повдигна доста въпроси, реших да пусна отделна, в която да дискутираме техники и методи за кастинг на голяма дистанция. Нека да направим темата полезна със съвети и размишления, кой къде греши и какво може да подобри. Моля ви да спазваме добрия тон, за да стане темата полезна и за други потребители.

Това над което последно време размишлявам, е въобще трябва ли ни да гоним голяма дистанция? Разбирайте 100-120-140м.
Като цяло си зависи от водоема на който ловим, разбира се - дали е малък, къде се крие рибата и т.н. Вие какво мислите?
Хайде малко да се изясним ! Каква е целта на темата : да кажем как хвърляме ли или защо хвърляме на отстрешния бряг !?
Ако е как да хвърляме на далечни дистанции ,мисля че има такава тема с подробно обяснение и клипчета от светила в кастинга .
Ако пък е защо ще хвърляме на далече , мооже и ние да размишляваме в темата .
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Кастинг и дистанция

Мнение от ivanst »

Някой знае ли как може да се копира текстове от каталози в такъв формат ... интересува ме по точно от всички модели сърф телескопи кой е с параболична или по мека акция - http://www.daiwaitaly.it/download/catal ... 202017.pdf
Благодаря!
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”