Колко замятате

Модератор: sapuna

miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Колко замятате

Мнение от miro253 »

То колегата акъл не иска. Той пита с прът 2.40 добре ли е, че мята хранилка 80 грма на 50 метра. Според мен е добре,що пък да не е :D . Друг е въпроса, че не е упоменал вид, тип и акция на пръчката и как е сигурен, че мята точно на 50 м. точно 80 грама. Колкото, толко. Успех.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Колко замятате

Мнение от Димитър Чаушев »

pike90 написа:Колеги аз с пръчка 2,4 и пружина с тегло със захранката 80 грама мятам на около 50 метра навътре. Според вас това добре ли е предвид тежестта, вида й и пръта.
Добре е.
А който смята, че да мята 120 метра (мерено ) не е придимство да заповяда да ловим заедно. :wink:
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Колко замятате

Мнение от Slavi_82 »

С старите джермини 50 метра не са проблемни.
Аз бих ти дал съвет да отпуснеш повече корда , около 1.20 или 1.50 и да я изсилиш здравата.
Като потренираш малко тая техника ще подобриш и дистанцията с някой друг метър
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Колко замятате

Мнение от antivik »

:wink: Аз па според зависи ама....спокойно замятам по 100-300гр. ракийца с мезелък /макар и в ограничени количества/. Понякога се случва да превиша дистанцията обаче на другия ден.... :oops: :rolleyes: :cry: , докат избистри човек си е мъка. На младини че га не беше така....
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Колко замятате

Мнение от delio-haidutin »

Димитър Чаушев написа:А който смята, че да мята 120 метра (мерено ) не е придимство да заповяда да ловим заедно.
а бе ти нали беше "не можач",ни шарани хващаше ,ни хвърляше 100-тарка,сега кво ,понатренирал ли си са :lol: :lol: :drinkers: :drinkers: :drinkers:
май,май състезател шъ ставаш.
чакай чакай ,да не "хвърляш" със лодката,щото аз така фъргам вече.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Колко замятате

Мнение от isavkov »

delio-haidutin написа:
isavkov написа:За местообитаните си прав, ама това може да е навсякъде по язовира. Единственият начин да го разбереш е като обиколиш целия язовир, а не като хвърлиш на 150+м. Аз не съм казал, че са непостижими, а че много често няма голям смисъл от тях.
ти сериозно ли го мислиш това :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: .да не си със блеснарка или мухарка и да си обикаляш,или пък ако е доста широк язовира ,ще акустираш с лодка по средата,та да достигнеш желаното място ,от пред или зад теб.стига ръси бисери,някой ще ти цитира мнението в подписа си,явно не си ходил на такива язовири,та да видиш за какво става дума.а,сега се сетих ,ако си по дунава,бая обикаляне ще падне :lol:
Не съм казал да обикаляш кат цветарка, а да опознаеш водоема. Или ти по някакви причини имаш запаметено инфо в главата си на всеки водоем?
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Колко замятате

Мнение от hshopov »

delio-haidutin написа: ти сериозно ли го мислиш това :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: .да не си със блеснарка или мухарка и да си обикаляш,или пък ако е доста широк язовира ,ще акустираш с лодка по средата,та да достигнеш желаното място ,от пред или зад теб.стига ръси бисери,някой ще ти цитира мнението в подписа си,явно не си ходил на такива язовири,та да видиш за какво става дума.а,сега се сетих ,ако си по дунава,бая обикаляне ще падне :lol:
Ти сериозно ли не го разбра, какво иска да каже или дружески се гъбаркаш??? :) Радо много хубаво си го каза,че на един водоем на различни места и по различно време на годината е ловил на 20 и на 50 и на 100 метра...сиреч обикалял е доста и е опознал водоема МНОГО,МНОГО пъти! Относно темата: колега 50 метра за тази пръчка са добре,стига да е там рибата и да си дава прилично,но ако се дръпне ще имаш нужда от подходящо оборудване за далечен кастинг! Все пак не си дал никаква информация къде и на кой водоем мяташ, а ако е на малко ,микро язовирче 50 метра си е повече от добре!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Колко замятате

Мнение от delio-haidutin »

hshopov написа:Ти сериозно ли не го разбра, какво иска да каже или дружески се гъбаркаш???
аз така го разбрах ,тука пробваш не върви ,местиш се на друго място......на радо поста не го коментирам,това същото го писах и аз ,в друг коментар ,но явно нещо не се е публикувал.: " на един язовир ловяха хубави каракуди -400-500 гр на спирала с торен ,буквално на 10 м от брега.но това е временно ,след време се изтегля на вътре,а хубав шаран на 50-60 м да хванеш ,си е чист късмет.там дистанцията е от 80м на горе"
а що се отнася за обикаляне на язовира през различно време ,нали ще се съгласиш ,че има язовири на които някои брегове са трудно достъпни,осеяни с папур или тръстика,забранени за достъп и т.н ,и единственият ти шанс да ловиш в този район е ,да фъргаш от другия бряг,ако не е не достижимо широк или да вкараш с някаква лодка.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Колко замятате

Мнение от hshopov »

delio-haidutin написа:
hshopov написа:Ти сериозно ли не го разбра, какво иска да каже или дружески се гъбаркаш???
аз така го разбрах ,тука пробваш не върви ,местиш се на друго място......на радо поста не го коментирам,това същото го писах и аз ,в друг коментар ,но явно нещо не се е публикувал.: " на един язовир ловяха хубави каракуди -400-500 гр на спирала с торен ,буквално на 10 м от брега.но това е временно ,след време се изтегля на вътре,а хубав шаран на 50-60 м да хванеш ,си е чист късмет.там дистанцията е от 80м на горе"
а що се отнася за обикаляне на язовира през различно време ,нали ще се съгласиш ,че има язовири на които някои брегове са трудно достъпни,осеяни с папур или тръстика,забранени за достъп и т.н ,и единственият ти шанс да ловиш в този район е ,да фъргаш от другия бряг,ако не е не достижимо широк или да вкараш с някаква лодка.
Той има богата духовност и често остава неразбран а иначе е добро момче! Прави си за всичко Дельо, но се надявам че си съгласен ,че с много обикаляне се намират подходящите места на даден водоем,а така се и научават! Тука за блесни никой не говори хихи! :drinkers: Автора на темата още не е казал къде лови та да не стане така,ние да си пишем а той с 50 метра да е метнал на средата ;)
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Колко замятате

Мнение от oneillbgm »

Доказано е, че човек лесно и точно определя дължина Исаков, тъй като човешкият взор е винаги съсредоточен напред в четири-измерният свят. Но трудно определя височина (Discovery). Затова почти всички ние определяме доста точно постигнатата дистанция, мозъкът винаги свързва измерването на далечината със предварително записани спомени... свързани с нея.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Колко замятате

Мнение от kevlar »

pike90 написа:Колеги аз с пръчка 2,4 и пружина с тегло със захранката 80 грама мятам на около 50 метра навътре. Според вас това добре ли е предвид тежестта, вида й и пръта.
Колега, добре е ако можеш да хвърлиш на същото място постоянно!
Не слушай какво ти казват другите, пружината си е фидер монтаж! Храната се разпада и прави малко петно, ако можеш да замяташ всеки път в близост до това място, не ти трябва повече! Ще концентрираш петното.
Сега, са в пълна сила други фактори, с каква линия си, макара и дали ползваш шок лидер?!
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
znaiko
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Сеп 23, 2006 11:33 am
Местоположение: london

Re: Колко замятате

Мнение от znaiko »

Не мога да разбера защо винаги се стига до 800 грама макара, висок клас шаранджииски пръчки и 200+ метра вкарване с лодка. На големите язовири е ясно че е така. Има доста реки в България и малки язовирчета където да застанеш с такива тежки такъми е най малкото неудобно за ловене. Колегата пита дали хвърля добре за мене е много добре даже. Дали ще хваща или не зависи от много неща и вие ги знаете много по добре от мене например на каква стръв лови какво иска да хване. Ако някой от вас следи какво излиза ново на пазара ще види че доста фирми пускат по къси пръчки от 3,60 метра. Те са за бързо местене от едно място на друго с цел намиране на рибата. Универсална пръчка няма за всяка ситуация е различна иначе е компромис. Не се заяждам просто се опитвам да ви покажа и друга гледна точка.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Колко замятате

Мнение от Димитър Чаушев »

Пръчките 3,60 (12 фута ) ги има мооого отдавна, също така 11 ,10 ,9 фута ,също така има "травел " пръти на 4 и повече части. Това са все шаранджийски пръчки, а голямата макара не е само за да събира много влакно! Пишете небивалици после се обиждате!
pike90
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2015 8:07 am

Re: Колко замятате

Мнение от pike90 »

Водоема е широк към 300 метра. Макарата е средна за големина да се ориентирате събира 210 м 0,40. Акцията на пръта е 60-120 грама. само, че не е телеско па от тези, които са на две части- вората половина влиза в първата около 10 санта. не знам как се наричат тези видове, но е надве части по 1,20- всъщност 2 е по-дълга и става 1,20 като сес крият тези 10 санта в първата половина.
elanmorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 6:58 pm

Re: Колко замятате

Мнение от elanmorin »

Аз съм плувкаджия но винаги на язовир си слагам по една дънна да седи там :) С 80 грама на теория би трябвало да замяташ повечко метри.
Заключено

Обратно към “Риболов на тежко”