Избор на макара...

Модератор: sapuna

На риба
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Май 26, 2010 11:04 am
Местоположение: Русе

Избор на макара...

Мнение от На риба »

Здравейте,искам съвет доколко са надеждни следните две макари,които възнамерявам да ползвам за риболов на дъно/пружина( в река Дунав)?
http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... bgroup=381
http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... bgroup=381

Спрях се на следните две,защото доколкото съм чел тук и там,макарата за дъно е добре да бъде с ниско предавателно число а и цената ми харесва/нов съм в това хоби и не смятам поне в началото да купувам скъпи неща/Ще си взема и една двуколенна сопа/при тях избора ми се струва сравнително лесен/ с акция 100 - 300 и 2.40 - 2.70 метра или нещо подобно и това е.Благодаря!!!
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Избор на макара...

Мнение от Slavi_82 »

До колкото знам на дунава излизат големи диви шарани и амури и ще береш ядове с тия макари, още по малко че са и с по 1 лагер.
Несериозно е една макара да бъде лагерована само на едно място колкото и да е добра. Според мен като се хване една макара в ръцете
тогава може да се прецени що за стока е. Но си задели повече пари за макари или след 1-2 сезона купуваш нови макари
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Избор на макара...

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Колега за тези пари по добре си вземи макари Тебен 500.Аз имам три от 4 години и не са мръднали , моите са с по 5 лагера .Двете ми са размер 400 за дънен сладководен риболов а третата е размер 300 и я ползвам на дъно за платерина , вадил съм три платерини с нея и не ги усеща , а преди да я прехвърля на дънната ловях и сафрид с нея. :fishing6:

Тази е с 5 лагера

http://riboco.com/index.php?mod=product&show=227

Тази е с 8 лагера

http://riboco.com/index.php?mod=product ... parameters
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Избор на макара...

Мнение от a4koy »

Колега,каква дистанция ще постигнеш с тези макари?Ако хвършяш на 50м ок.Това не са макари за дъно.
Аватар
vobler4o
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 8:25 am
Местоположение: р.Марица

Re: Избор на макара...

Мнение от vobler4o »

Въдицата трябва да е от 2.70 нагоре.
Тайната на успеха се крие в това - човек да не се страхува да експериментира!!
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Избор на макара...

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Ми толкова хвърлям 50-70м. ама толкова мога с пружината , пък и ползвам 0,40 за основа и така :D .Аз просто предложих на колегата макара в този ценови клас.Не го карам на сила да ги купува, просто казвам аз ги имам и съм доволен
Ето тези рибоци са вадени с тях , на първата снимка се вижда и макарата
Прикачени файлове
Снимки1076.jpg
Снимки1080.jpg
Снимки1059.jpg
Снимки1059.jpg (171.41 KiB) Преглеждано 6311 пъти
Снимки1057.jpg
Снимки1057.jpg (279.06 KiB) Преглеждано 6311 пъти
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Избор на макара...

Мнение от Митко Кирилов »

Влез в темата за продуктите на FL. Прочети отзивите за макарите им на дъно.Потърси Сапуна и се консултирай с него.Не са скъпи и на много колеги вършат работа.Няма да съжаляваш.
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Избор на макара...

Мнение от a4koy »

Прав е колегата,за добри пари може да се намерят,първоначално може да те задоволят,но почнеш ли да разбираш,ще ги смениш моментално.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Избор на макара...

Мнение от Slavi_82 »

Какво значи първоначално ? Не желая да влизам в спорове с Сапуна но яко реклама правите в всяка тема за въдици и макари на ФЛ !
FL, Осако, Mifine. Diamant alb и т.н. всичките в едно китайско мазе ги правят само под различни имена за да си мислите че като вземете ФЛ
ще е по марка от другите китайци :D Средния клас започва от 120 лв нагоре при шаранжийските макари, на всички останали някъде нещо
е спестено така че след 2-3 сезона да започнете да се сещате за тяхната майка като ходите на риба. Всеки сам решава кое е вече най добре му
приляга като цена и качество
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Избор на макара...

Мнение от delio-haidutin »

Slavi_82 написа:всичките в едно китайско мазе ги правят само под различни имена за да си мислите че като вземете ФЛ
ще е по марка от другите китайци
:smt023 :smt023 :smt023 :smt023 ,100% +.двама почват да хвалят ФЛ и другите като папагали пригласят.
един съвет до колегата за макарите,каквато и да си вземеш от този ценови клас ,задължително гледай да си я видял на живо и ако имаш възможност да сравниш 2-3,сам ще си я избереш :idea:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
dizela_88
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2014 6:13 pm
Местоположение: Якимово , Монтана

Re: Избор на макара...

Мнение от dizela_88 »

По нашия край за Дунав това е една от най-ползваните макари http://megafishing.bg/product/1216/maka ... ugene.html ,имам три броя 5000 и нямам оплаквания.
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Избор на макара...

Мнение от Митко Кирилов »

Отдавна риболовни такъми в Китай не се произвеждат в мазета и гаражи, а в няколко специализирани модерни заводаІ От тях си поръчват и купуват известните ви големи търговски вериги. Дали купуваш от Кебелас, Трабуко, Осако и т.н. базовото изделие е едно и също + нюанси и марка/лого на купувача! Единствено качеството за САЩ е едно, а за другите пазари-друго/Имам закупени преди 6 години от САЩ спинингови макари Дайва, произведени в Китай, които въпреки ежедневно натоварване още не са сдали багажа!/.
Марката ФЛ предпочитам, защото вносителят на артикулите в Румъния е китайски мениджър и той няма да си компроментира бизнеса с некачествена стока.Доставя ги директно от производителите.Имам закупени 3 сърфови въдици от марката и съм доволен от качеството и цената. Доставката е с условието " плащане след оглед", така че, преди да платя ,виждам продукта на живо!
Информация по въпроса на база опит, а не умозаключения!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”