Съвети и насоки за бюджетна макара :)

Модератор: sapuna

clamp
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Юни 11, 2016 9:05 am

Съвети и насоки за бюджетна макара :)

Мнение от clamp »

Здравейте колеги,
от няколко дни съм изпаднал в голямо чудене ,ровене и търсене на макара като за горе-долу начинаещ рибар.. ,тъй като съм много далеч от повечето хора тук.
Работата е там че реших да обновя инвентара и си закупих що-годе не лоша пръчка
Daiwa Black Widow Carp 3 либри 3,60
но макарата ми се иска да е по-бюджента в диапазано 50-60 макс 70 лева.. тъй като си закупих и 1 мач шимано за който мисля утре да си купя Drennan Red Range макаричка..
От толкова гледане и чудене честно казано вече нямам дори фаворит.. отворен съм за всякъкви предложения. Ловя предимно на пружина (като я ползвам само за хранилка - вързвам 1-2 макс куки над нея като чепаре..) Иска ми се да не е много тежка.За размер 0.30 - 200 метра ми е достатъчно? поне според мен.
Благодаря предварително на отзовалите се :)
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Съвети и насоки за бюджетна макара :)

Мнение от Митко Кирилов »

Колега, препоръчвам ти да се обърнеш/свържеш със Сапуна на ЛС за съвет, консултация и предложение. Преди това намери време да се запознаеш с макарите на FL и отзивите за тях. Аз съм доволен от пръчките на тази марка .Конкурентните цени на тази марка не означават ниско качество!
Желая ти успех!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
clamp
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Юни 11, 2016 9:05 am

Re: Съвети и насоки за бюджетна макара :)

Мнение от clamp »

Мерси за съвета. Доста съм се загледал и по тях защото чета предимно само хубави неща.Ще ги разгледам щателно тази вечер :)
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвети и насоки за бюджетна макара :)

Мнение от garfield_90 »

Filstar Extreme Carp 5000 или 6000 байтрънър. Понеделника я пробвах и не е зле, даже доста ми допадна. Супер мазно върви и е с пробка за течна смазка. А колко то пръчката ти предполагам, че си я поръчал понеделник от момчето от Бургас и ти си човека, който ме изпревари с няколко часа. Ако си ти моля да споделиш мнения за нея да знам дали да си я търся някъде другаде. Благодаря и наслука
http://megafishing.bg/product/5564/maka ... lstar.html
Последно промяна от garfield_90 на Пет Мар 31, 2017 7:41 pm, променено общо 1 път.
ORadev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 627
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 12:10 pm
Местоположение: Русе

Re: Съвети и насоки за бюджетна макара :)

Мнение от ORadev »

Колега,прегледай макарите EU Еуженя ,ще останеш доволен УСПЕХ...............
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Съвети и насоки за бюджетна макара :)

Мнение от rap66 »

SHIMANO SIENNA 4000 FE, 63 лв. от Декатлон
http://www.decathlon.bg/p/8371737_makar ... #/17-254-_
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвети и насоки за бюджетна макара :)

Мнение от garfield_90 »

rap66 написа:SHIMANO SIENNA 4000 FE, 63 лв. от Декатлон
http://www.decathlon.bg/p/8371737_makar ... #/17-254-_
Не е ли малко слабичка за шарански риболов?
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Съвети и насоки за бюджетна макара :)

Мнение от Kodjito75 »

Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Съвети и насоки за бюджетна макара :)

Мнение от rap66 »

garfield_90 написа:
rap66 написа:SHIMANO SIENNA 4000 FE, 63 лв. от Декатлон
http://www.decathlon.bg/p/8371737_makar ... #/17-254-_
Не е ли малко слабичка за шарански риболов?
Голяма риба се вади с пръчката, не с макарата. Шпулата събира достатъчно, има приличен аванс, и короната и е доста по голяма от нормално Шимано 4000, реди перфектно, и подлежи на тунинговане :wink:
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвети и насоки за бюджетна макара :)

Мнение от garfield_90 »

rap66 написа:
garfield_90 написа:
rap66 написа:SHIMANO SIENNA 4000 FE, 63 лв. от Декатлон
http://www.decathlon.bg/p/8371737_makar ... #/17-254-_
Не е ли малко слабичка за шарански риболов?
Голяма риба се вади с пръчката, не с макарата. Шпулата събира достатъчно, има приличен аванс, и короната и е доста по голяма от нормално Шимано 4000, реди перфектно, и подлежи на тунинговане :wink:
Съгласен съм с теб, но е хубаво колега да каже за какъв риболов по-конкретно ще я използва. Все пак на пружина се вядат от бабушки до големи толостолоби и при това положение е хубаво да има малко резервна мощ :fishing9:
moonlord
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Яну 25, 2016 4:00 pm

Re: Съвети и насоки за бюджетна макара :)

Мнение от moonlord »

Мисля, че това http://best-fishing.bg/ribolovna-makara-fl-kh.html се вписва в бюджета ти. И е дуракоустойчиво.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвети и насоки за бюджетна макара :)

Мнение от garfield_90 »

Между другото сега се сетих и за нещо друго което мисля че ще ти свърши добра работа.По-рано не ти я предложих защото не се вписваше в бюджета ти, но я намерих тук на промоция. Имам 2 такива. Едната 3000 на спининга ( за година и половина нямам никакви забележки, при положение че почти всяка седмица съм я ползвал и съм въртял както тежки блесни така и дълбокогазещи воблери които доста товарят макарите и си е като нова без следи от износване, странни шумове вибрации и каквото и да било) и 4000 на фидера който е Daiwa aqualite pellet feeder 120 гр и си мятам доста големи тежести, които искат и прибиране и също съм много доволен. В твоя случай мисля че 5000 или 6000 ще ти пасне добре. Разликата между двете са 5 грама и шпулата е по-голяма на 6000. Тялото е същото.Така си менкам шпулите от фидера и спининга като искам. Дори и аз се чудя за предстоящата покупка на шаранска пръчка дали да не си взема пак такава. Единствено ме отказва това, че искам байтрънър а тази си е само с преден аванс... но от друга страна знам какво взимам.
А колкото до аванска просто е перфектен усеща се всяко щракване.
http://best-fishing.bg/ribolovna-makara ... oasys.html
clamp
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Юни 11, 2016 9:05 am

Re: Съвети и насоки за бюджетна макара :)

Мнение от clamp »

използвам я за широк като понятия риболов :) Или иначе казано каквото се хване.. Залагам като за шаро, но го гледам само в нета :) общо взето сега не съм имал особенно по-големи риби от 1,5 кила.
FL KH го заглеждам от 1-2 дни ,но колегата с това RYOBI OASYS ме вкара в сериозни размисли..,тъй като от самото начало като тръгнах да гледам макари доста време гледах ryobi.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвети и насоки за бюджетна макара :)

Мнение от garfield_90 »

Аз ти казах колега. По принцип макарите им са добри и това ти го казвам не толкова за марката, а като лично мнения за тях. Особено и с тази промоциийка в момента която ти пратих са си перфектни почти наполовина. И пак ти казвам ако не исках макара байтрънър, пак бих си взел същата но по-голям размер :)
Ако си вземеш такава, може след това да споделиш мнение, което не мисля че ще те се различава от моето .
Дори ти препоръчвам 6000 размер. Едно, че го няма в този сайт на промоция където е и 2ро че за 5 гр разлика ще имаш по -голяма шпула, на която като решиш може и по дебело влакно да си навиеш, а не да компенсираш от дължината.
Поздрави и наслука !
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвети и насоки за бюджетна макара :)

Мнение от garfield_90 »

И само не разбрах ти ли ме превари с няколко часа за Черната вдовица?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”