Beastmaster DX 3.30 + Baitrunner 4000 FA

Модератор: Paublo_Eskobar

andro833
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Май 27, 2017 2:57 pm
Местоположение: Стара Загора

Beastmaster DX 3.30 + Baitrunner 4000 FA

Мнение от andro833 »

Здравейте!

Как мислите, дали ще се балансират що-годе нормално, следните пръчка и макаре?:

http://fish.shimano-eu.com/content/eu/e ... eeder.html - 3,4 метровия вариант
http://fish.shimano-eu.com/content/eu/e ... ro-fa.html - модел 4000

Трябва ми малко по-къса пръчка за платените язовирчета, иначе heavy и medium-ки си имам.
unn0rmall
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Апр 03, 2016 5:49 pm

Re: Beastmaster DX 3.30 + Baitrunner 4000 FA

Мнение от unn0rmall »

Макарата е доста тежка за тази пръчка, тя е по скоро за хейви фидер. Трябва ти по малка макара.
ilkoks
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Дек 07, 2011 8:44 pm

Re: Beastmaster DX 3.30 + Baitrunner 4000 FA

Мнение от ilkoks »

колегата е прав,трябва ти нещо с размер 3000 и според мен за фидер нямя нужда от байт рънър,по добре с преден аванс било то шимано,риоби или дайва-според предпочитанията и кесията.
andro833
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Май 27, 2017 2:57 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Beastmaster DX 3.30 + Baitrunner 4000 FA

Мнение от andro833 »

Благодаря за мненията!
Аз имам Baitrunner 4000FA, в момента на 3.60 медиум-ка; надявам се в идващата неделя да го изпробвам на някое гьолче с пръчка 3.30, Forcemaster (оказа се, че един колега притежава такава); ще пробвам и с една макара на Cormoran Corcast BR3000, по спомени по каталожни данни е около 320-340 грама, не съм я мерил с кантарче.
Ловил съм с Cormoran-а, малко е дребна за теглене на хранилки или поне така ми се струва;
И защото съществува модел Baitrunner 2500FA, се бях зачудил дали си струва повече при лайт, спрямо 4000.
Иначе аз си харесвам байтрънър функцията. Утежнява, да, но ми помага, когато се разсея или позадремя на стола :fishing11:
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Beastmaster DX 3.30 + Baitrunner 4000 FA

Мнение от stridata »

andro833 написа:Благодаря за мненията!
Аз имам Baitrunner 4000FA, в момента на 3.60 медиум-ка; надявам се в идващата неделя да го изпробвам на някое гьолче с пръчка 3.30, Forcemaster (оказа се, че един колега притежава такава); ще пробвам и с една макара на Cormoran Corcast BR3000, по спомени по каталожни данни е около 320-340 грама, не съм я мерил с кантарче.
Ловил съм с Cormoran-а, малко е дребна за теглене на хранилки или поне така ми се струва;
И защото съществува модел Baitrunner 2500FA, се бях зачудил дали си струва повече при лайт, спрямо 4000.
Иначе аз си харесвам байтрънър функцията. Утежнява, да, но ми помага, когато се разсея или позадремя на стола :fishing11:
Байтрънъра ти е полезен при риболов на шарани, а шарани на лайт с макара 2500 е меко казано несериозно. На тоя Бийст ще му пасне страхотно едно Риоби Слам 4000 или ако си фен на Шимано един Rarenium .
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
andro833
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Май 27, 2017 2:57 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Beastmaster DX 3.30 + Baitrunner 4000 FA

Мнение от andro833 »

А да предложите някоя друга марка лайт пръчка, 11 ft?
Бюджет: 250-300 лв, не е задъжително да купувам от български търговец?
Дали Super Ultegra AX ще е по-добра от BeastMaster-а DX?
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Beastmaster DX 3.30 + Baitrunner 4000 FA

Мнение от stridata »

Аз бих заложил на Ултеграта, но винаги имай в предвид строя на една пръчка, може карбони-марбони като показатели да са в космоса, но ако харесваш стегнати пръчки, а си вземеш някой параболик... Нама да ти е много комфортно!
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
andro833
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Май 27, 2017 2:57 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Beastmaster DX 3.30 + Baitrunner 4000 FA

Мнение от andro833 »

Поръчах си Super Ultegra AX 11ft. и Baitrunner 4000fa, от чужбина, за съжаление.
Колкото и да ми се иска да стимулирам българския бизнес, 300 лева надценка за двата артикула, в сравнение с de или at търговец ми се струват много.
andro833
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Май 27, 2017 2:57 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Beastmaster DX 3.30 + Baitrunner 4000 FA

Мнение от andro833 »

Пристигна ми пратката от fishingtackle24. Транспортът беше много бърз с DHL, само че заради почивни дни и липса на наличност ми я изпратиха едва този понеделник (4 дни транспорт). Доволен съм, съчетават се добре двата такъма в моята ръка. Така или иначе имам и други макари и 3000 и 2000 размер, ако не ми хареса, винаги може да се смени. Пръчката е една идея по-качествена от BeastMaster, но си приличат много по акцията, която аз бих определил като полу-параболична. Утре ще пробвам на вода.
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Beastmaster DX 3.30 + Baitrunner 4000 FA

Мнение от Port_Royal »

Super Ultegra AX 11ft и Beastmaster DX Feeder имат разлика,която можеш да усетиш само ако си ползвал и двата фидера.Новата Ултегра е една идея по-мека в сравнение със старата серия,докато BeastMaster си пада малко към по-параболичните/меките/ пръчки.Честити нови придобивки и само хубави емоции по водоемите!!!
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
andro833
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Май 27, 2017 2:57 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Beastmaster DX 3.30 + Baitrunner 4000 FA

Мнение от andro833 »

Днес преди обяд (защото заваля) ходих на един малък водоем, в който плуват основно шарани, като масово се ловяха до 1 кг за съжаление, по-големите не се появиха; използвах Utegra-та и DX-a.
Super Ultegra-та е по-пъргава пръчка, в сравнение с Beast-а DX, определено по-качествена и лично за мен разликата в цените си струва. Замята доста точно, на дистанции около 30 метра. Използвам основно 25-30 грамови хранилки на Guru, за късата пръчка използвах small версиите. Влакно 0,23 Korum (много добре потъва, браво).
Убедих се, за пореден път че щом е фидер,поне в моите ръце, размерът на макарата трябва е 4000 и не по-малко.
X-Aero са добри макари, дразни ме отсъствието на x-ship технологията (два лагера на пиньона); иначе много се кефя на уголемената шпула и бейтрънера; както стана въпрос по-горе разсейвам се понякога и той ми е индикатора за кълване.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”