стол за фидер риболов

Модератор: Paublo_Eskobar

Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: стол за фидер риболов

Мнение от Balakchia »

Карп-прото е около 200лв.А Корум в България е около 350-400 лв.Не съм професионалист ,че да искам максимума от фидер риболова.Аз правя по 10-12 излета на сезон и искам малко от малко кефа да е на някакво ниво.
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: стол за фидер риболов

Мнение от Balakchia »

Извинявам се- има го и за 250лв.
Аватар
svil
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Юни 14, 2007 10:15 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: стол за фидер риболов

Мнение от svil »

Balakchia написа:Здравейте,да попитам за стола на CARP PRO CP -8288 ,да ли е удобен за фидер или само го водят фидер стол ,защото има възможност за прикачни?
Здравей, колега. Може да съм закъснял с отговора си. Аз съм с такъв стол от миналата година. За местата където посещавам е перфектен. Като цяло съм много доволен. Стола е и доста комфортен. Има си регулировка на ъгъла на облегалката. Носи и на доста прикачни. Горната част на краката са на 25 мм. Ако имаш други въпроси съм насреща.
Орлите може да летят на високо, но невестулките не ги кълцат в двигателите
на самолетите!
Д-р Дулитъл
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 9:49 am

Re: стол за фидер риболов

Мнение от Д-р Дулитъл »

Balakchia написа:Извинявам се- има го и за 250лв.
За максимум 300,айде 310 лв.,включая и превоза от GABKO до техен склад, можеш да се сдобиеш със чисто нов ,луксозен Korum,с 4 телескопични крака,диаметър 25 мм.,големи лапи и даже облегалки за ръцете,цената в момента през ибея е 120 паунда-около 270 лв.,20 лв.доставката с GABKO до техен склад-София,Русе,Варна,Пловдив и Велико Търново...После от там през Еконт или Спиди...божа работа....ако искаш до офиса на куриера в твоето населено място...https://www.ebay.co.uk/itm/Korum-Deluxe ... SwcUBYG1mo. Този стол момента е около 340 лв в България в интерес на истината...
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: стол за фидер риболов

Мнение от Balakchia »

Благодаря Ви за отговорите.
plapetrov
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Юни 14, 2018 12:24 pm

Re: стол за фидер риболов

Мнение от plapetrov »

borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: стол за фидер риболов

Мнение от borislav bonev »

Аз имам въпросния стол Matrix Accessory Chair и нямам проблем с него съм доволен.
Плюсове ; лек ,компактен ,възможности за подобрения .
Минуси ;нужда от удължител за краката при много стръмен склон ,не е подходящ за едър човек (аз съм 180 и 85 кг)
plapetrov
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Юни 14, 2018 12:24 pm

Re: стол за фидер риболов

Мнение от plapetrov »

Благодаря за мнението
А ще можеш ли да ми кажеш транспортните размери на стола .
Ако не те затруднявам разбирасе
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: стол за фидер риболов

Мнение от borislav bonev »

62 /60 / 20 ,седалката е широка 48 см
Аватар
Saltwater™
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 01, 2018 11:54 am

Re: стол за фидер риболов

Мнение от Saltwater™ »

Изображение
Този на Миварди е много подходящ, стол и количка в едно. Когато е кално и автомобила ви не е 4х4 може да посетите всяко кътче на водоема, казва се цък.
Д-р Дулитъл
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 9:49 am

Re: стол за фидер риболов

Мнение от Д-р Дулитъл »

Д-р Дулитъл написа:
Balakchia написа:Извинявам се- има го и за 250лв.
За максимум 300,айде 310 лв.,включая и превоза от GABKO до техен склад, можеш да се сдобиеш със чисто нов ,луксозен Korum,с 4 телескопични крака,диаметър 25 мм.,големи лапи и даже облегалки за ръцете,цената в момента през ибея е 120 паунда-около 270 лв.,20 лв.доставката с GABKO до техен склад-София,Русе,Варна,Пловдив и Велико Търново...После от там през Еконт или Спиди...божа работа....ако искаш до офиса на куриера в твоето населено място...https://www.ebay.co.uk/itm/Korum-Deluxe ... SwcUBYG1mo. Този стол момента е около 340 лв в България в интерес на истината...
Така...Стария ми стол Korum започна да ме предава-изпокъсаха се ,,ушите" през които минават ластиците,които закрепват цялата седалка-облегалка за конструкцията.Причината-просто материята остаря,изгоря от слънцето и направо започна да се къса ей така ,с ръка.Подобен случай съм имал на дръжка на твърд калъф на Видракс,на вид здрава материя,а се късаше на малки парченца.В интерес на истината стола е купен втора ръка през 2008 г. и през лятото буквално не е свалян от колата.По металната конструкция,лапите,врътките и прочее-никакви проблеми,вярно че алуминия на краката е в грозно състояние от затяганията,но без разни ъпдейти по врътките от това не може да се избяга.Положението беше закрепено,като цялата част от плат беше свалена и беше дадена на познат шивач,който я ,,разглоби",приши нови закрепвания на мястото на старите и стола отново е в бойна готовност.Опасявайки се от това,че явно може да ме остави без това удобство,като сега най-вероятно следва да се разпадне самата материя на седалката,реших да си закупя последната версия на стола,а именно ,,Korum X25 Deluxe Accessory Chair".Стола бе закупен от известен английски онлайн магазин и целия масраф,включително транспорта до БГ излезе 300 лв и някакви стотинки.Сега следват подробностите след първият оглед,,без още да е стъпил на вода:
-стола е доста по-тежък от първите версии на Делукса-на кашона си пише 10,2 кг срещу 6 и нещо кг за моя модел.
-има подлакътници,които са облечени с лесно свалящи се калъфки.Подлакътниците може да се демонтират.
-седалката-облегалка не се държи за металната конструкция чрез ,,уши"от плат и ластик,а е ,,нахлузена" на тръбния скелет на стола.Комфорта при сядане не се различава на първи опит от този при модела с ластиците.Как ще се държи и дали няма да се разтяга само мога да гадая.
-скобата,която фиксира стола в отворено състояние след разгъването е от пластмаса,на моя стар стол е от метал
-облегалката отново се регулира много лесно както си искате,НО не може да се опъва до абсолютно водоравно положение,на стария стол това е възможно.
-стария стол има отзад на облегалката пришит ,,джоб",в който се събира спокойно една малка престънска тавичка/пак от стария модел/,две престънски лапи за щека и късо прикачно за чадър.Новия модел няма такава екстра.
-краката-25 мм,кръгли,телескопични са всичките,лапите долу са почти два пъти по-големи от моя стар стол,не вижам ситуация,в която дължината да не ми стигне,на мек терен трябва да се държат по-добре
-фиксирането на краката-тука я няма системата,при която винта от врътката се впива в алуминия на квадратния крак и после остава следа,сякаш си бил със замба по крака...НО-при новият модел трябва дзверско затягане на врътките,в противен случай задника ви започва бааавно да се приближава към земята :mrgreen:
-при докрай разпънати крака стола се държи стабилно-аз съм 108 кг. и колкото и да се тръсках не мръдна.
-към стола има бонус от 4 бр.втулки
-има разпробити 4 броя дупки по рамата за монтиране на конзола с колелета за транспорт
Извода-мен лично ,правейки сравнение с първите версии,нещо не ме впечатли,единственият плюс са по-големите лапи и по-дебелите крака,които дават чувство за сигурност.В интерес на истината,на стария ми стол беше оргинално комплектован с нетелескопични крака и после се наложи да го дооборудвам с 4 бр. такива.Подлакътниците не са кой знае какъв бонус и май ще ги смъкна набързо преди да вкарам стола в действие.Вторият извод-пазете си оборудването,щото може да се окаже,че новият модел е по-калпав от старият...
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: стол за фидер риболов

Мнение от galin_fcb »

Аз съм за старият модел на 100%
Soad_blaze
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Апр 16, 2019 4:34 pm

Re: стол за фидер риболов

Мнение от Soad_blaze »

Здравейте,
дали някой е пробвал и да каже мнение за този стол https://buffalobg.com/index.php?route=p ... uct_id=493
И този стол
http://orca-bg.com/%D0%A1%D1%82%D0%BE%D ... MAX-FEEDER
Интересно ми е до колко килограма издържат, че никъде не дават инфо за това. И дали си заслужава, че честно не ми се занимава от Англия да ми докарват столове и да наддавам в ebay за тях. Ама ако тези столове нестават може и на там да се ориентирам. Благодаря :)
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: стол за фидер риболов

Мнение от freako »

https://www.youtube.com/watch?v=GQCqxT9wXLw има ревю на сръбски
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: стол за фидер риболов

Мнение от fozi073 »

Soad_blaze написа:Здравейте,
дали някой е пробвал и да каже мнение за този стол https://buffalobg.com/index.php?route=p ... uct_id=493
И този стол
http://orca-bg.com/%D0%A1%D1%82%D0%BE%D ... MAX-FEEDER
Интересно ми е до колко килограма издържат, че никъде не дават инфо за това. И дали си заслужава, че честно не ми се занимава от Англия да ми докарват столове и да наддавам в ebay за тях. Ама ако тези столове нестават може и на там да се ориентирам. Благодаря :)
Колега виж Korumа в обяви на другия форум.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”