Кой какъв фидер ползва

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от Corewin »

Обръщам се за съвет относно закупуване на фидер пръчка и макара.Реших да си поръчам комплекта от нордфишинг77.Като сравнявам цените с български сайтове и магазини има дооооста сериозна разлика в някои.Та ограничил съм разходите в 100евро за прът и 70 за макара.За мен поне това са си не малко пари.За това се надявам някой да ми помогне с оптимален избор, като за начинаещ в този вид риболов.Понаучил съм се да ловя с мач и ми се ще с фидера да търся рибата малко по-навътре.Ще го ползвам на затворени водоеми предимно.
http://www.nordfishing77.at/angelruten/ ... &max=99.70 - линк за прътите
http://www.nordfishing77.at/angelrollen ... 869%7C1861 - линк за макарите
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Аватар
Naas
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 444
Регистриран на: Съб Апр 30, 2011 7:25 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от Naas »

Corewin написа:Обръщам се за съвет относно закупуване на фидер пръчка и макара.Реших да си поръчам комплекта от нордфишинг77.Като сравнявам цените с български сайтове и магазини има дооооста сериозна разлика в някои.Та ограничил съм разходите в 100евро за прът и 70 за макара.За мен поне това са си не малко пари.За това се надявам някой да ми помогне с оптимален избор, като за начинаещ в този вид риболов.Понаучил съм се да ловя с мач и ми се ще с фидера да търся рибата малко по-навътре.Ще го ползвам на затворени водоеми предимно.
http://www.nordfishing77.at/angelruten/ ... &max=99.70 - линк за прътите
http://www.nordfishing77.at/angelrollen ... 869%7C1861 - линк за макарите
Като гледам в норда доста са ограничили избора на пръти, а читави макари за тази цена която си дал почти няма. Не знам защо точно от там искаш да купуваш но щом си решил ще ти предложа това което съм виждал на живо. Ако не те притеснява задната гайка на макародържача ТОВА е много приятна пръчка, другото е ТОВА. За макара в този ценови диапазон ме е страх да ти препоръчам, да не те подведа. Успех!
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от Corewin »

Реших да намаля бюджета за първия си фидер и закупих един Filstar Premier Multi Feeder и Tica Cambria LD 3000.От мненията в темата останах с впечатлението , че няма да се разочаровам от комплекта.Пък по-натам ще се хвърля на нещо по-качествено :) Като за 164лв е идеално според мен.Нямам търпение да я сефтосам :fishing12:
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от dimmitov »

Corewin написа:Реших да намаля бюджета за първия си фидер и закупих един Filstar Premier Multi Feeder и Tica Cambria LD 3000.От мненията в темата останах с впечатлението , че няма да се разочаровам от комплекта.Пък по-натам ще се хвърля на нещо по-качествено :) Като за 164лв е идеално според мен.Нямам търпение да я сефтосам :fishing12:
Няма да съжаляваш.Пръчката е добра.А и с бюджета който си определил за макара мисля ,че също ще успееш да си намериш нещо доста прилично.70 евро са си пари.Има доста неща на пазара ,които ще ти вършат работа за тези пари.
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от Slavi_82 »

Corewin написа:Реших да намаля бюджета за първия си фидер и закупих един Filstar Premier Multi Feeder и Tica Cambria LD 3000.От мненията в темата останах с впечатлението , че няма да се разочаровам от комплекта.Пък по-натам ще се хвърля на нещо по-качествено :) Като за 164лв е идеално според мен.Нямам търпение да я сефтосам :fishing12:
И аз мислех да взема същия сет , но си намерих случайно 2-ра пръчка Diamant на 3.60м на качество и цена които нямат конкуренция поне за мен.
Филстара е много добра пръчка и бая бързо се изкупи от магазините и доста лека.
Факт е че продадох всичко останало и ловя с 2 тика камбрия 3000 и аз :) Преди тва пробвах няколко макари, но дори прехвалените шимано
при риба над 3 г се справят голяма мъка с рибата.
Мисля че в този ценови клас си закупил най доброто според мен. Успех и много риби :)
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от Corewin »

Благодаря , подобно! А при замятане пръчката доста се гъне към върха, малко се претеснявам да я изсилвам.20-75гр и е акцията ловя с максимум 30гр хранилки.Има ли шанс да счупя пръта при по-силно замятане.Иначе се научих да замятам доста точно , чак съм изненадан от себе си :)
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от Slavi_82 »

Corewin написа:Благодаря , подобно! А при замятане пръчката доста се гъне към върха, малко се претеснявам да я изсилвам.20-75гр и е акцията ловя с максимум 30гр хранилки.Има ли шанс да счупя пръта при по-силно замятане.Иначе се научих да замятам доста точно , чак съм изненадан от себе си :)
Винаги има шанс да се счупи :D Друг е въпроса как ще ловиш и замяташ !
Този модел е по скоро лайт-медиум фидер,а и върховете са му много финни и се гъне много.
Аз лично не бих го товарил с хранилки над 25 грама и по внимателно замятане да не изгърми.
Все пак си направи сметката че 25 грама хранилка +20-30 грама храна в нея си стана една никак не малка тежест.
С моите фидери до 100 грама общо тегло си ги изхвърлям без никакви проблеми но аз ползвам 2 хеви и 1 медиум според ситуацията :)
Иначе точното замятане е ключов фактор за успеха в тоя риболов :) Въпроса е вече до каква дистанция ще замяташ точно и на каква дистанция
ще са ти рибите
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от naskobo »

Corewin написа:....Има ли шанс да счупя пръта при по-силно замятане....
При претоварване на въдицата, по-вероятно е да се счупи над дръжката или коляното под върха, отколкото самия връх. Върха се чупи най - често при оплитане на корда около него
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от Slavi_82 »

naskobo написа:
Corewin написа:....Има ли шанс да счупя пръта при по-силно замятане....
При претоварване на въдицата, по-вероятно е да се счупи над дръжката или коляното под върха, отколкото самия връх. Върха се чупи най - често при оплитане на корда около него
Съгласен съм.
За първи път направих една голяма глупост тая година на Богров да засека и да не спря шпулата с ръка и скъсих върха с няколко см.
При ръна буквално, извади малко повече влакно заплете се около върха и в стреса дадох пръчката напред и изкуба върха заедно с 2-рата наставка и после скъса, имах късмет че всичко изплува след 5-6 метра и ги извадихме и липсваше само върховия водач.
Но за всеки случай с лайт фидер не е хубаво да го зориш, да не го строшиш на 1-вата година
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от Corewin »

Значи не е рядко срещано явление оплитането на корда около върха хаха, често се омотвам....даже един два пъти не видях и съм замятал с оплетен връх-здрав излезе филстара :)
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от Slavi_82 »

Corewin написа:Значи не е рядко срещано явление оплитането на корда около върха хаха, често се омотвам....даже един два пъти не видях и съм замятал с оплетен връх-здрав излезе филстара :)
Не бих казал че е често срещана грешка.
При мен се получи от разсейване и изпускане на аванса на макарата.
Но ако ти правиш тази грешка и то често гледай 1-во линията да не ти е зкачена или оплетена на водачите изпъни я ,ако трябва мръдни
с пръст влакното да видиш дали се движи свободно през водачите и заметни, като в момента на замятане изпъваш леко влакното и не го оставяш да ти образува корем при падане в водата
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от naskobo »

Попаднах на заслужаващ внимание бюджетен ( под 100 лв) телефидер , акция 120 гр, поръчан от Й.Софков под бранда "Камасаки", магазин на "Симеон" Х "Веслец", София. Има и триколенен , същата акция
Прикачени файлове
20170210_122448[1].jpg
20170210_122712[1].jpg
20170210_122537[1].jpg
20170210_122515[1].jpg
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от naskobo »

Допълвам предния си пост със снимки на едноименен 3.90 м триколенен хеви фидер, акция 120 гр., високомодулен карбон видимо от високо качество, 3 карбонови върха, тройни крачета на водачите на 2-ро и 3-то коляно, изцяло коркова дръжка. Едно от най-добрите неща които съм виждал с цена под 100 лв
20170309_134304.jpg
.
20170309_134318.jpg
20170309_134901.jpg
20170309_135215.jpg
20170309_135125.jpg
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от ivanst »

Колеги някой има ли наблюдение на този фидер - http://fishbg.org/vaditsi-i-prachki-za- ... bucco.html изпадна ми да го взема на доста тънка цена 120лв като е използван но без никакви видими следи от употреба. Ще се ползва основно в язовири за голяма дистанция.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
nikolai91
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 11:47 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от nikolai91 »

Колеги, някой ползвал ли е фидера Тrabucco precision xt sw - http://store.bigfish.bg/products/Fider- ... 0m70g.html
Акцията му е до 70гр. което ме устройва, прилично мек е като го разклатих. Притеснява ме само дръжката, която ми изглежда доста неудобна, пробвах го без макара и не съм много обеден в това, но все пак. Та някой да има наблюдения върху този фидер ?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”