Кой какъв фидер ползва

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от Corewin »

Би ли било адекватно да пробвам ловене на метод фидер с пръчка за мач риболов? Става въпрос за Shimano Vengeance 5-20g Fast Action.
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от stridata »

Принципно за адекватно не знам, но ще е извратено! А и най-вероятно ще си счупиш мача... Гледай акцията! Най лекия метод за който се сещам е микро метода на престън от 15 гр.
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от Port_Royal »

Corewin написа:Би ли било адекватно да пробвам ловене на метод фидер с пръчка за мач риболов? Става въпрос за Shimano Vengeance 5-20g Fast Action.
Не е много здравословно за метод фидер да ползваш мач пръчка,колега.Мое мнение! :fishing9: :) :) :)
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от Slavi_82 »

Моя съвет е не си прави експерименти с мача да не потъне от карбон по брега :D
Все пак ако си мазохист ползвай хранили до 15 грама и с много голям аванс на кордата и много леки и плавни замятания.Но по добре си купи един фидер за 70 лв отколкото да прежалиш мачовата пръчка
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от кирил великий »

Corewin написа:Би ли било адекватно да пробвам ловене на метод фидер с пръчка за мач риболов? Става въпрос за Shimano Vengeance 5-20g Fast Action.
Колега, не знам дали влизаш в темата,, но има едно много евтино решение да ловиш риба с регистрация на кълванетата с чувствителен връх, без да си излагаш на риск мачовата въдица, която е нежна и не е за фидер в никакъв случай. Решението е руско и съществува още от 60-те години на 20 век.

Прикачам снимка. Естетика нулева, ефективност има.

Взимаш някаква въдица, по-здрава, отколкото ти е мачовата, и залепяш с яко тиксо връхчето за индикация към вържа на въдицата. Връхчето ти може и да е най-чувствителното възможно за по-капризни риби и по-нечувствително за река. Едва ли кефа ще ти е като с истински фидерен прът, но принципът ще е същият и няма да си рискуваш мача да го счупиш.

Никога не съм го изпробвал просто го видях в сайтове и запазих картинката в PC-то. Това е разновидност на руския начин "боковой кивок", с който руснаците ловят риба от по миналия век.
Прикачени файлове
p1090325.jpg
p1090325.jpg (149.51 KiB) Преглеждано 2385 пъти
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от kikk4o »

Някой може ли да сподели мнение за: sensas feeder master silver fish 330 .
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от dunavski »

kikk4o написа:Някой може ли да сподели мнение за: sensas feeder master silver fish 330 .
Предполагам, че това е пръчка, която се използва за риболов. Най-вероятно е изработена от карбон и има водачи и макародържач :roll: :roll:
Какво точно мнение ти трябва колега? Много ми става интересно когато някой почва да търси чуждо мнения за предмет за лична употреба. Това, което ти харесва на теб може да не се харесва на някой друг и обратно, затова когато питаш за дадена пръчка ще получиш противоречиви мнения защото всеки съди на база лични предпочитания.
Първо трябва да си отговориш на няколко въпроса. Каде, какво и как смяташ да ловиш и дали тази пръчка покрива тези изисквания и колко пари си готов да дадеш, а вече модели и марки са личен избор.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от kikk4o »

dunavski написа:
kikk4o написа:Някой може ли да сподели мнение за: sensas feeder master silver fish 330 .
Предполагам, че това е пръчка, която се използва за риболов. Най-вероятно е изработена от карбон и има водачи и макародържач :roll: :roll:
Какво точно мнение ти трябва колега? Много ми става интересно когато някой почва да търси чуждо мнения за предмет за лична употреба. Това, което ти харесва на теб може да не се харесва на някой друг и обратно, затова когато питаш за дадена пръчка ще получиш противоречиви мнения защото всеки съди на база лични предпочитания.
Първо трябва да си отговориш на няколко въпроса. Каде, какво и как смяташ да ловиш и дали тази пръчка покрива тези изисквания и колко пари си готов да дадеш, а вече модели и марки са личен избор.
От скоро я имам и все още не съм я ползвал, та ми е интересно ако някой има такава да сподели мнение. Отделно от скоро съм привърженик на тоя вид риболов и нямам нужния опит и всяка информация по въпроса би ми добре дошла.
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от dunavski »

kikk4o написа: От скоро я имам и все още не съм я ползвал, та ми е интересно ако някой има такава да сподели мнение. Отделно от скоро съм привърженик на тоя вид риболов и нямам нужния опит и всяка информация по въпроса би ми добре дошла.
Щом вече си я купил грабвай я и отивай да ловиш риба, мнение не ти трябва.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от Slavi_82 »

Искам да изкажа едно мнение за новите фидери на New Hunter feeder акция до 150 грама :fishing2:
Рибата е 11.200 и е извадена :)
Прикачени файлове
5.jpg
5.jpg (107.33 KiB) Преглеждано 2234 пъти
moonlord
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Яну 25, 2016 4:00 pm

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от moonlord »

avanti airstreem - 3 метра, двуделен, акция до 25 грама с макара avanti ventor method, размер 4000 - най голяма изваден риба - гол шаран 4.200;
silstar carbodinamic - 3 метра, двуделен, акция до 60 грама с макара formax vantage, размер 4000 - най голяма изваден риба - див шаран 6.100;
Ловя с монофил trabucco 0.18 - 0.20, потъващ, и двата комплекта спокойно хвърлят леки метод хранилки и/или малки пружини на 50-60 метра
Аватар
Dass
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 809
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 11:25 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от Dass »

moonlord написа:Ловя с монофил trabucco 0.18 - 0.20, потъващ, и двата комплекта спокойно хвърлят леки метод хранилки и/или малки пружини на 50-60 метра
Браво! 0.20, 3 метра, акция 25, 60 м и то спокойно... Ми с малко напън? :fishing6:
Всяко място и време "си сака фидеро", дет' са вика. :wink:
Изображение
moonlord
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Яну 25, 2016 4:00 pm

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от moonlord »

На този с акция до 25 грама определено му надвишавам акцията, но досега не съм успял да го строша......може би щото не го напъвам :fishing12:
maniogada
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Фев 25, 2009 7:54 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от maniogada »

Здравейте колеги мисля да сменям плувкарския риболов с фидер,че нещо взе да ме наболява ръката от много замятания.Та въпроса ми е такъв: какъв фидер и макара ще ми вършат работа за река Тунджа с дълбочина макс 3м и риби до 2 килограма и дали изобщо съм за фидер с моя проблем.Да добавя само, че сега ловя с мач шимано аливио BX 3.90 и макара към него щимано ексеидж 3000 МРЦ
Аватар
Naas
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 444
Регистриран на: Съб Апр 30, 2011 7:25 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от Naas »

maniogada написа:...... и дали изобщо съм за фидер с моя проблем...
Ако мислиш че с фидера се презамята по малко, се лъжеш, да не говорим че и тежестта е по голяма. Всичко е доста относително, но когато има интензивен риболов замяташ през 2-3 минути. Като по универсален фидер търси медиум 3.60 дължина и акция между 70 и 90 грама, ще ти върши работа. Успех!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”