Кой какъв фидер ползва

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от Slavi_82 »

От 1 седмица съм собсвеник на Filstar Superme LIght feeder :)
За 1-ви път ловя с лайт фидер направих м-у 1-2 риболова и просто няма такъв кеф, с риби до
2 кг нямах никакви затруднение при положение че излизаха и диви шарани :)
Горещо го препоръчам на хора които искат да изпитат максималния кеф от риболова на риби до 5-6 кг
lycho123
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Апр 02, 2014 9:50 am

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от lycho123 »

Заприходил съм два фидера Cormoran Speciland Extra-Heavy Feeder 390cm -180g, изключително удобен фидер. Перфектен за Дунав, но и доста чувствителен на затворен водоем( стига да използвам над 30 грамови хранилки). От няколко дни съм собственик и на FilStar premier multi feeder 3.60/3.90 20-75gr., и определено съм очарован и от тази въдица!
xsxboy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2011 11:34 pm

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от xsxboy »

И аз ползвам multi feedera и съм безумно влюбен в него и мисля да взема още един :)
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от ivanst »

Това са моите фидери :
- TRABUCCO ULTIMATE DISTANCE FEEDER H 4.20
- TRABUCCO ULTIMATE STILLWATER FEEDER M 3.90
- GARBOLINO TECTRA PICKER UL 2.70
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от Port_Royal »

Ползвам ето този фидер !!!
Прикачени файлове
store_apendix_small4969_2783.jpg
store_apendix_small4969_2783.jpg (25.71 KiB) Преглеждано 6943 пъти
store_apendix_small4969_2781.jpg
store_apendix_small4969_2781.jpg (22.91 KiB) Преглеждано 6943 пъти
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от Corewin »

Колеги дайте мнение за Shimano Alivio CX heavy feeder 3,96. Имам един по-лекичък фидер и имам желание да се окомплектовам с нещо по-тежко и далекобойно. На добра цена ми изпада , но ми се ще някой , който го е ползвал да изрази мнение.Благодаря предварително.
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
HITMAN
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Апр 02, 2018 10:11 am

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от HITMAN »

Formax Avatar Feeder 3.60 MH
andreysHar
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 09, 2018 9:24 am

Кой какъв фидер ползва

Мнение от andreysHar »

колеги
споделете добри места за риболов на фидер около София
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от Korekom »

Колега @HITMAN - някакви впечатления от Formax Avatar-а фидер да споделиш?
Много го гледах миналата година докато го предлагаха с 4-то върха но се спрях на Формакс Пресижън 3.9м МН фидера. С по-широки водачи е дори и на връхчетата и с лекота се постигат големи дистанции дори с леки хранилки. Самата въдица много мяза на шаранжийка от 3 части като само върховата с връхчетата е фидерова. Контролът над рибата също е добър и го ползвам предимно на платено.
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от krasi_cska »

Browning Hot Rod feeder 3.90
Trabucco Precision XT Pro Picker 2.70
Уникални пръчки.
vvtote
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юни 04, 2018 7:32 am

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от vvtote »

Здравейте, имам намерение да си купя нова фидер въдица + макара. Проблема е, че аз стара.....нямам :( сирече не съм практикувал такъв вид риболов. Прочетох доста мнения и ми е ясно, че всеки има собствено такова и разполага с ралзични финанси...таа отделил съм 200-250 лв. което ми е ясно, че е за по-обиновенна фидер въдицата + макара и всичко което е необходимо за да се направи (корда, куки и хранилка). Предимно мисля да посещавам язовири от сорта на Горни Дъбник(Плевенско), яз. Искър и всички подобни. Спрял съм се на следните неща и очаквам мненията ви за тях и по-скоро дали ще ми свършат работа за новобранец.
Въдица - FilStar Supreme Medium Feeder 3.60
Макара - Ryobi Ecusima 3000
Влакно - Colmic Fendreel 0,185
Куки - Kamasan b 560

Нямам намерение да вадя големи риби над 4-5кг. с гореописаните неща, а да се кефа от фидер риболова :)
Също така ако някой има предложение от къде мога да ги закупя най-изгодно, защото навсякъде гледам ралзични цени, а зарибих едно приятелче и направо ще си вземем Х2 от всичко.
П.с от София съм ;)

Поздрави,
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от krasi_cska »

vvtote написа:Здравейте, имам намерение да си купя нова фидер въдица + макара. Проблема е, че аз стара.....нямам :( сирече не съм практикувал такъв вид риболов. Прочетох доста мнения и ми е ясно, че всеки има собствено такова и разполага с ралзични финанси...таа отделил съм 200-250 лв. което ми е ясно, че е за по-обиновенна фидер въдицата + макара и всичко което е необходимо за да се направи (корда, куки и хранилка). Предимно мисля да посещавам язовири от сорта на Горни Дъбник(Плевенско), яз. Искър и всички подобни. Спрял съм се на следните неща и очаквам мненията ви за тях и по-скоро дали ще ми свършат работа за новобранец.
Въдица - FilStar Supreme Medium Feeder 3.60
Макара - Ryobi Ecusima 3000
Влакно - Colmic Fendreel 0,185
Куки - Kamasan b 560

Нямам намерение да вадя големи риби над 4-5кг. с гореописаните неща, а да се кефа от фидер риболова :)
Също така ако някой има предложение от къде мога да ги закупя най-изгодно, защото навсякъде гледам ралзични цени, а зарибих едно приятелче и направо ще си вземем Х2 от всичко.
П.с от София съм ;)

Поздрави,
Здравей колега, добре си се ориентирал от към макара, ето някое друго предложение от мен:
Пръчка- Trabucco XT Pro Feeder 3.60/3.90 твой избор.
Влакно - Colmic Feeder Pro/ Trabucco XPS Feeder
Куки - Guru (като цяло всички) / Owner - Chinta, Funa, Chika
Макара - Tica Cambria 3000
Хранилки - започни с някакви китайчета докато свикнеш за да не те е яд като скъсаш някоя.

Нещата на Трабуко - Риби и такъми във физическия им магазин и можеш да тръснеш някоя тояга, ако не ти се занимава всичко има в мегафишинг. Успех.
vvtote
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юни 04, 2018 7:32 am

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от vvtote »

Благодаря за отговора, а каква е разликата между двете фидер пръчки на Филстар и тази на Трабуко? Или по-скоро..с какво тази на Трабуко според теб превъзхожда тази на Филстар. Като цяло ще събера няколко мнения, ще отида в магазина и на място ще видя коя най ми допада.
HITMAN
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Апр 02, 2018 10:11 am

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от HITMAN »

Korekom написа:Колега @HITMAN - някакви впечатления от Formax Avatar-а фидер да споделиш?
Много го гледах миналата година докато го предлагаха с 4-то върха но се спрях на Формакс Пресижън 3.9м МН фидера. С по-широки водачи е дори и на връхчетата и с лекота се постигат големи дистанции дори с леки хранилки. Самата въдица много мяза на шаранжийка от 3 части като само върховата с връхчетата е фидерова. Контролът над рибата също е добър и го ползвам предимно на платено.
Здравей,
доволен съм от него към момента и на морето се разписа на бомбард и на полиангистро. Според мен дава много приятен контрол над рибата, беше ми кеф докато вадех 1.2 килограмов кефал от морето.
Основните причини да го взема бяха, че може да изхвърля голяма тежест, че има четири върха и основно, че ми хареса как ми стои в ръката в магазина. :)
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Кой какъв фидер ползва

Мнение от ivanst »

ivanst написа:Това са моите фидери :
- TRABUCCO ULTIMATE DISTANCE FEEDER H 4.20
- TRABUCCO ULTIMATE STILLWATER FEEDER M 3.90
- GARBOLINO TECTRA PICKER UL 2.70
Сега се оказа че Трабуко нямат качествен сервиз ... вече втори месец не могат да ми доставят връхчета ...
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”